België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

door
België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

Gisteren verloor Nederland de finale van de Nations League tegen Portugal met het kleinste verschil. Bij onze Noorderburen was de prestatie van Oranje iets wat heel wat hoop voor de toekomst opleverde, maar bondscoach Ronald Koeman kon het ook niet laten om een kleine steek richting de Rode Duivels te geven. In een interview zei hij immers dat Nederland niet minder is dan België. 


Een reden te meer voor ons om eens aan te duiden waarom België en Nederland (op dit moment) nog niet op hetzelfde niveau zitten. Als we het puur op transferwaarde zouden bekijken, dan doen de Rode Duivels het bijvoorbeeld al stukken beter dan de Nederlanders. Zo heeft België een totale marktwaarde van maar liefst 891 miljoen euro, terwijl Nederland het moet doen met 619 miljoen euro. Een verschil van meer dan 250 miljoen euro dus. 

Als men daarnaast beide (basis)opstellingen eens naast elkaar ligt, moet men vaststellen dat er heel wat posities zijn waarin de Rode Duivels heel wat beter materiaal hebben dan de Nederlanders. Spelers als Cilessen, Dumfries, De Roon, Babel of Bergwijn zouden in de Belgische basisopstelling nauwelijks een plaats hebben. Daar zouden ze moeten concurreren met Courtois, Meunier, Tielemans, Mertens en Thorgan Hazard. De keuze lijkt ons dan ook snel gemaakt. 

Ondanks dat de laatste twee confrontaties tussen beide ploegen op 1-1 eindigden (beiden oefenwedstrijden), lijkt men bij de Rode Duivels toch nog over heel wat meer kwaliteiten te beschikken als de Nederlanders. Om nog één waardemeter op te noemen, ook op de FIFA-ranking staat België 15 plaatsen hoger dan Nederland. Ondanks dat Ronald Koeman de Rode Duivels dus niet bij de 'grote ploegen van Europa' rekende, weten wij wel beter. 

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Er is nog steeds een niveauverschil tussen België en Nederland.

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

47
47
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

15
15
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

26
26
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

116
116
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

30
30
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

40
40
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

46
46
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

131
131
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

70
70
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

97
97
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

578
578
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

111
111
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

437
437
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

64
64
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

567
567
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

76
76
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

134
134
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

251
251
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

119
119
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

110
110
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

59
59
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

203
203
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

262
262

Meer sportnieuws