Topmakelaars in België verdienen tien keer meer dan gemiddelde speler

door
Topmakelaars in België verdienen tien keer meer dan gemiddelde speler

Voor het tweede opeenvolgende jaar voerde onderzoeksbureau Deloitte een studie uit naar de economische toestand en impact van de Pro League. Daaruit haalde HLN enkele opvallende vaststellingen naar boven, vooral aangaande de lonen en commissies die de clubs uitbetalen aan spelers en makelaars.


De 24 profclubs in België spenderen het merendeel van hun vermogen aan spelerslonen, met 56 procent veruit de grootste kost in het seizoen 2017/2018. De gemiddelde profvoetballer verdient jaarlijks 211.000 euro bruto, al is er een duidelijk verschil tussen de G5 (323.000 euro), de rest van 1A (187.000 euro) en de Proximus League (90.000 euro). Zo wordt 52 procent van de totale loonmassa gedragen door Genk, Club Brugge, Standard, AA Gent en Anderlecht

Ook de rol van de makelaars werd in het onderzoek onder de loep genomen. In totaal werd er in 2017/2018 37 miljoen euro aan commissies uitbetaald voor inkomende en uitgaande transfers en bemiddeling bij contractbesprekingen. Hoewel er 245 zaakwaarnemers actief waren in België ging het merendeel van die som naar een handvol supermakelaars. De top vijf streek gemiddeld 2,6 miljoen euro aan commissie op, vier keer meer dan de volgende tien in het lijstje van grootverdieners.

LEES OOK: Union heeft wéér goud in handen: “Hij kan naar Barça”

Moeten de spelers en makelaars volgens u minder verdienen?

Meest recent

Vanaken breekt records bij Club: “Dag en nacht verschil”

Het Belgische voetbal heeft naam gemaakt in Europa. Union SG won met 1-3 op het veld van PSV en Club ...

1
1
Union heeft wéér goud in handen: “Hij kan naar Barça”

Union SG verraste vriend en vijand door PSV opzij te zetten met 1-3. De Nederlandse landskampioen ...

60
60
‘Eerste diagnose Mignolet: Club Brugge in zak en as’

Het was een rollercoaster van jewelste voor Simon Mignolet tegen AS Monaco. De doelman veroorzaakte ...

394
394
Anderlecht verrast plots met straffe contractverlenging

RSC Anderlecht kent een woelig competitiebegin en ook de zomermercato werd uitvoerig onder de loep ...

118
118
Na scheiding met Deschacht: Coorevits breekt stilzwijgen

Zeven jaar geleden liep het huwelijk van voormalig Rode Duivel Olivier Deschacht en Annelien ...

145
145
Rampscenario rivalen Club: "Als ze dat ook nog realiseren…"

Club Brugge wordt vaak het Bayern München van België genoemd, maar toch zijn ze nog niet ...

195
195
Weergaloze Doku schittert: Guardiola doet straffe onthulling

Manchester City won makkelijk met 2-0 van een tienkoppig Napoli. Pep Guardiola kreeg al snel kritiek ...

133
133
Sabbe en Mechele juichen: "We schrokken ons wel bijna dood"

Club Brugge won met 4-1 van AS Monaco. Bij de Bruggelingen stond de defensie ook weer pal. De ...

157
157
Finale klap: DAZN houdt JPL tot laatste snik in zijn greep

De Jupiler Pro League zit muurvast in DAZN’s model van verplichte bundels en exclusiviteit. ...

394
394
Degryse geniet van Brugs fenomeen: "Heer en meester"

Club Brugge heeft heel veel indruk gemaakt tegen AS Monaco. Ze wonnen na een ware demonstratie met ...

202
202
AS Monaco-coach is snoeihard na Brugse vernedering

AS Monaco kwam héél bleek voor de dag tegen Club Brugge. De Belgische bekerwinnaar was ...

165
165
Van Persie geniet van Belgische topclub: "Echt goed"

Wat een eerste speeldag van de Belgische clubs in de Champions League. Union SG en Club Brugge ...

264
264
Vanderhaeghe legt vinger op de wonde: 'grote RSCA-blunder'

RSC Anderlecht moet de komende week twee keer winnen: tegen Royal Antwerp FC en AA Gent in eigen ...

322
322
Schokgolf in Europa: dit verandert alles voor Club Brugge

Club Brugge zet met een dominante zege tegen AS Monaco een nieuwe Europese standaard neer. Dit is ...

596
596
Club Brugge verovert Europa: dit zegt de internationale pers

Club Brugge maakte bijzonder veel indruk tegen AS Monaco. Ze wisten de Fransen met 4-1 te verslaan ...

685
685
Duivelse De Bruyne-wissel: Conte legt uit

Napoli verloor kansloos van Manchester City. De Engelsen speelden meer dan een uur met een man ...

163
163
Hayen looft uitblinker: "Een voorbeeld voor iedereen"

Club Brugge overklaste AS Monaco en won met 4-1. Dat was nog zeer gevleid voor de Franse club. ...

154
154
Simic verrast: "Anderlecht ook vergevorderd met hen"

RSC Anderlecht verkocht Jan-Carlo Simic aan Al-Ittihad. Een transfer die héél erg ...

298
298
Club Brugge houdt hart nu al vast: "Als zij vertrekken…"

Club Brugge maakte weer heel veel indruk tegen AS Monaco. Blauw-Zwart blijft een centrale as hebben ...

484
484
Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

522
522
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

411
411
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

335
335
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

85
85
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

784
784
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

785
785

Meer sportnieuws