Kazachse international lonkt naar JPL: "Zou een prima tussenstap zijn"

door
Kazachse international lonkt naar JPL:

De Rode Duivels zetten zaterdag hun kwalificatiecampagne voor het EK verder met een thuismatch tegen Kazachstan. De selectie van de Kazakken bestaat uit vrijwel exclusief nobele onbekenden, maar er zit wel één speler met een Belgisch verleden bij. Georgi Zhukov groeide op in België en speelde zelfs bij de U19 nog voor de Belgische nationale ploeg.


Hij kwam als tiener ook een handvol wedstrijden in actie in de Jupiler Pro League voor Beerschot. Na het faillissement van de club verhuisde hij naar Standard, maar daar brak hij niet door. "Als Beerschot in 2013 niet failliet was gegaan, had het misschien anders kunnen lopen", vertelt vader Gennadiy in Het Laatste Nieuws. "Na het faillissement trok Georgi naar Standard. Dat was een foute beslissing, want in Luik bleek men niet helemaal in hem te geloven. In het buitenland bloeide Georgi open."

Na zijn passage in Luik kwam Zhukov uit voor Astana, Roda JC en Ural. Nu speelt hij voor Kairat in zijn thuisland. "
Eerlijk: we zouden graag hebben dat Georgi weer wat dichter bij huis een ploeg vindt en zelf heeft hij daar ook zin in", vullen de ouders van Zhukov, die nog steeds in België wonen, aan. "Een transfer naar een mooie Belgische of Nederlandse club zou zelfs een prima tussenstap zijn in zijn carrière."

Moeten Belgische clubs hem zaterdag in de gaten houden?

Meest recent

Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

8
8
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

56
56
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

147
147
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

78
78
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

100
100
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

60
60
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

112
112
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

375
375
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

128
128
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

78
78
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

587
587
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

175
175
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

42
42
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

751
751
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

144
144
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

264
264
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

460
460
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

784
784
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

945
945
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

216
216
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

57
57
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

137
137
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

161
161
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

192
192
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

125
125

Meer sportnieuws