"Daarom zullen ze bij Genk Clement zijn vertrek niet kwalijk nemen"

door

Na weken van speculatie werd de knoop vrijdag eindelijk helemaal doorgehakt: Philippe Clement gaat volgend seizoen aan de slag bij Club Brugge. KRC Genk verliest zo de trainer die hen kampioen maakte en het is niet de eerste keer dat het de club overkomt. Ook in 1999 gebeurde het al eens, toen Aimé Anthuenis na het behalen van de titel Genk verruilde voor Anderlecht.


De ex-trainer heeft dan ook begrip voor Clement. "Heel weinig trainers hebben de luxe om zelf te kiezen waar hun toekomst ligt. Clement kon dat wél doen en hij heeft een moedige beslissing genomen", verklaart hij in Het Laatste Nieuws. "Ik moest Anderlecht nog leren kennen toen ik naar daar trok, terwijl Clement de materiaalman van Club waarschijnlijk even goed kent als de voorzitter. 't Is 'zijn' club en net daarom denk ik niet dat ze hem bij Genk de keuze kwalijk zullen nemen. Volgens mij zullen de Genk-fans hem niet uitfluiten en zelfs hartelijk ontvangen."

De verwachtingen volgend seizoen zullen wel torenhoog zijn. "
Elke trainer in eerste klasse staat onder druk, of hij nu in Brugge of in Waregem werkt. Toen ik naar Anderlecht ging, wilde ik gewoon presteren. Ik legde mezelf druk op, maar die was niet groter dan bij Genk. Daar hoeft Clement niet voor te vrezen."

LEES OOK: Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

Denk je dat de Genkse fans Clement nog hartelijk zullen ontvangen?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: 'Raman terug naar AA Gent?'

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

8
8
Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

29
29
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

240
240
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

179
179
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

95
95
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

26
26
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

34
34
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

124
124
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

132
132
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

434
434
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

100
100
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

189
189
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

143
143
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

333
333
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

140
140
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

93
93
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

388
388
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

168
168
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

344
344
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

475
475
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

152
152

Meer sportnieuws