Eén debutant per twee matchen: coaches experimenteren erop los in Play-Off II

door
Eén debutant per twee matchen: coaches experimenteren erop los in Play-Off II

Over het nut en de aantrekkingskracht van Play-Off I zijn we het - al dan niet met de halvering van punten - allemaal intussen grotendeels eens, maar Play-Off II blijft toch een probleemgeval. Het merendeel van de coaches, spelers en bestuursleden ziet de nacompetitie voor de kleintjes immers vooral als een soort voorbereiding op het nieuwe seizoen, wat het niveau niet ten goede komt.

Zo berekende Het Nieuwsblad dat in Play-Off II maar liefst 33 spelers hun eerste minuten van het seizoen lieten registreren. Aangezien er in de groepsfase over de beide poules in totaal zestig wedstrijden worden afgewerkt betekent dat dus meer dan één debutant per twee matchen. Dit in groot contrast met Play-Off I, waar met Abdoulaye Seck van Antwerp slechts één speler voor het eerst in actie kwam.

De krant ziet vooral het wegvallen van het risico op degradatie als een van de voornaamste redenen waarom coaches in Play-Off II zo aan het experimenteren durven slaan. Ook de beperkte kans op Europees voetbal lijkt niet veel ploegen te interesseren: alleen Charleroi, KV Kortrijk en Sint-Truiden gingen voluit, met Union deed de nummer twee uit poule B zelfs geen moeite om een licentie aan te vragen.

Play-Off II lijkt voor de Moeskroens en Zulte Waregems van deze wereld dan ook eerder op een testcompetitie waarin opties voor het volgende seizoen worden uitgeprobeerd of, erger nog, overbodige spelers in de kijker worden gezet voor een eventuele transfer. Het niveau en de beleving op de sowieso al lege tribunes komt het alvast niet ten goede.

LEES OOK: Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Moet er een oplossing gezorgd worden voor PO II?

Meest recent

'Anderlecht en AA Gent horen waanzinnig prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

3
3
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

19
19
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

53
53
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

45
45
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

58
58
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

268
268
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

62
62
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

241
241
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

151
151
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

79
79
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

165
165
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

284
284
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

162
162
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

465
465
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

319
319
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

176
176
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

276
276
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

82
82
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

58
58
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

85
85
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

829
829
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

163
163
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

499
499
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

355
355

Meer sportnieuws