Eén debutant per twee matchen: coaches experimenteren erop los in Play-Off II

door
Eén debutant per twee matchen: coaches experimenteren erop los in Play-Off II

Over het nut en de aantrekkingskracht van Play-Off I zijn we het - al dan niet met de halvering van punten - allemaal intussen grotendeels eens, maar Play-Off II blijft toch een probleemgeval. Het merendeel van de coaches, spelers en bestuursleden ziet de nacompetitie voor de kleintjes immers vooral als een soort voorbereiding op het nieuwe seizoen, wat het niveau niet ten goede komt.

Zo berekende Het Nieuwsblad dat in Play-Off II maar liefst 33 spelers hun eerste minuten van het seizoen lieten registreren. Aangezien er in de groepsfase over de beide poules in totaal zestig wedstrijden worden afgewerkt betekent dat dus meer dan één debutant per twee matchen. Dit in groot contrast met Play-Off I, waar met Abdoulaye Seck van Antwerp slechts één speler voor het eerst in actie kwam.

De krant ziet vooral het wegvallen van het risico op degradatie als een van de voornaamste redenen waarom coaches in Play-Off II zo aan het experimenteren durven slaan. Ook de beperkte kans op Europees voetbal lijkt niet veel ploegen te interesseren: alleen Charleroi, KV Kortrijk en Sint-Truiden gingen voluit, met Union deed de nummer twee uit poule B zelfs geen moeite om een licentie aan te vragen.

Play-Off II lijkt voor de Moeskroens en Zulte Waregems van deze wereld dan ook eerder op een testcompetitie waarin opties voor het volgende seizoen worden uitgeprobeerd of, erger nog, overbodige spelers in de kijker worden gezet voor een eventuele transfer. Het niveau en de beleving op de sowieso al lege tribunes komt het alvast niet ten goede.

LEES OOK: Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

Moet er een oplossing gezorgd worden voor PO II?

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

40
40
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

36
36
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

81
81
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

98
98
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

410
410
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

56
56
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

224
224
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

63
63
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

120
120
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

738
738
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

86
86
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

197
197
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

490
490
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

127
127
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

342
342
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

75
75
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

419
419
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

772
772
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

225
225
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

739
739
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

179
179
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

403
403
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws