Eén debutant per twee matchen: coaches experimenteren erop los in Play-Off II

door
Eén debutant per twee matchen: coaches experimenteren erop los in Play-Off II

Over het nut en de aantrekkingskracht van Play-Off I zijn we het - al dan niet met de halvering van punten - allemaal intussen grotendeels eens, maar Play-Off II blijft toch een probleemgeval. Het merendeel van de coaches, spelers en bestuursleden ziet de nacompetitie voor de kleintjes immers vooral als een soort voorbereiding op het nieuwe seizoen, wat het niveau niet ten goede komt.

Zo berekende Het Nieuwsblad dat in Play-Off II maar liefst 33 spelers hun eerste minuten van het seizoen lieten registreren. Aangezien er in de groepsfase over de beide poules in totaal zestig wedstrijden worden afgewerkt betekent dat dus meer dan één debutant per twee matchen. Dit in groot contrast met Play-Off I, waar met Abdoulaye Seck van Antwerp slechts één speler voor het eerst in actie kwam.

De krant ziet vooral het wegvallen van het risico op degradatie als een van de voornaamste redenen waarom coaches in Play-Off II zo aan het experimenteren durven slaan. Ook de beperkte kans op Europees voetbal lijkt niet veel ploegen te interesseren: alleen Charleroi, KV Kortrijk en Sint-Truiden gingen voluit, met Union deed de nummer twee uit poule B zelfs geen moeite om een licentie aan te vragen.

Play-Off II lijkt voor de Moeskroens en Zulte Waregems van deze wereld dan ook eerder op een testcompetitie waarin opties voor het volgende seizoen worden uitgeprobeerd of, erger nog, overbodige spelers in de kijker worden gezet voor een eventuele transfer. Het niveau en de beleving op de sowieso al lege tribunes komt het alvast niet ten goede.

LEES OOK: Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

Moet er een oplossing gezorgd worden voor PO II?

Meest recent

Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

36
36
‘Club Brugge gaat los: 10M-Italiaan is topprioriteit’

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

70
70
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

13
13
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

135
135
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

71
71
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

415
415
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

419
419
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

156
156
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

881
881
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

109
109
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

352
352
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

468
468
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

220
220
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

66
66
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

456
456
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

204
204
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

109
109
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

324
324
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

425
425
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

236
236
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

466
466
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

407
407
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

55
55
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

68
68

Meer sportnieuws