Eén debutant per twee matchen: coaches experimenteren erop los in Play-Off II

door
Eén debutant per twee matchen: coaches experimenteren erop los in Play-Off II

Over het nut en de aantrekkingskracht van Play-Off I zijn we het - al dan niet met de halvering van punten - allemaal intussen grotendeels eens, maar Play-Off II blijft toch een probleemgeval. Het merendeel van de coaches, spelers en bestuursleden ziet de nacompetitie voor de kleintjes immers vooral als een soort voorbereiding op het nieuwe seizoen, wat het niveau niet ten goede komt.

Zo berekende Het Nieuwsblad dat in Play-Off II maar liefst 33 spelers hun eerste minuten van het seizoen lieten registreren. Aangezien er in de groepsfase over de beide poules in totaal zestig wedstrijden worden afgewerkt betekent dat dus meer dan één debutant per twee matchen. Dit in groot contrast met Play-Off I, waar met Abdoulaye Seck van Antwerp slechts één speler voor het eerst in actie kwam.

De krant ziet vooral het wegvallen van het risico op degradatie als een van de voornaamste redenen waarom coaches in Play-Off II zo aan het experimenteren durven slaan. Ook de beperkte kans op Europees voetbal lijkt niet veel ploegen te interesseren: alleen Charleroi, KV Kortrijk en Sint-Truiden gingen voluit, met Union deed de nummer twee uit poule B zelfs geen moeite om een licentie aan te vragen.

Play-Off II lijkt voor de Moeskroens en Zulte Waregems van deze wereld dan ook eerder op een testcompetitie waarin opties voor het volgende seizoen worden uitgeprobeerd of, erger nog, overbodige spelers in de kijker worden gezet voor een eventuele transfer. Het niveau en de beleving op de sowieso al lege tribunes komt het alvast niet ten goede.

LEES OOK: Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Moet er een oplossing gezorgd worden voor PO II?

Meest recent

Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

284
284
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

48
48
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

172
172
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

35
35
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

334
334
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

103
103
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

48
48
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

336
336
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

94
94
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

225
225
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

253
253
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

725
725
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

92
92
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

188
188
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

448
448
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

57
57
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

303
303
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

317
317
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

123
123
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

649
649
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

107
107
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

205
205
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

857
857
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

282
282

Meer sportnieuws