'Wilmots mag Leekens danken voor nieuwe job'

door
'Wilmots mag Leekens danken voor nieuwe job'

Rode Duivels geen elftal meer. Binnenkort maakt hij mogelijk echter zijn terugkeer, want hij zou opnieuw aan de slag kunnen als bondscoach bij een opvallend land. 

Volgens lokale bronnen zou Wilmots immers op het punt staan om aan de slag te gaan als bondscoach van Iran. De onderhandelingen zouden al even lopen en de komende uren afgerond worden. Wilmots zou 1,5 miljoen dollar per jaar willen gaan verdienen en twee Belgische assistenten willen meenemen. Daarnaast zou hij ook nog één Iraanse assistent in zijn staf moeten opnemen. Dat zou ex-international Javad Nekounam moeten worden. 

Het zou voor Wilmots zijn vijfde job als trainer worden, na Schalke 04 (waar hij even speler-trainer was), Sint-Truiden, de Rode Duivels en Ivoorkust. Hij zou wel niet de eerste keuze van de Iraanse voetbalbond geweest zijn, maar eerder vingen ze bot bij Julen Lopetegui, Hervé Renard en Dick Advocaat. Wilmots lijkt zo in de voetsporen te gaan treden van Georges Leekens, die sinds januari trainer is van Tractor Sazi, de huidige nummer vijf in de Iraanse competitie.

UPDATE 14/05
Ook Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bevestigen de interesse van de Iraanse voetbalbond in Marc Wilmots. Volgens HLN zouden beide partijen zelfs al aan het onderhandelen zijn. Iran wil zelfs tegemoetkomen aan de hoge looneisen van Wilmots, die naar verluidt 1,3 miljoen euro per jaar eiste. Een flinke financiële slag voor de ex-bondscoach van de Rode Duivels.

UPDATE 23u48
De kogel zou nu door de kerk zijn: Marc Wilmots zal de volgende bondscoach van Iran worden. Volgens RTBF heeft Mehdi Tadj, de voorzitter van de Iraanse voetbalbond, op de lokale televisie bevestigd dat de keuze op onze landgenoot gevallen is. Daarbij zou ook Georges Leekens een rol gespeeld hebben. De huidige trainer van Tractor Sazi zou een goed woordje gedaan hebben voor Wilmots.

In de loop van woensdag zou Wilmots in Teheran neerstrijken om er zijn handtekening te zetten onder een contract tot na het WK van 2022. In zijn zog zullen ook twee Belgische assistenten meekomen, al zijn hun namen nog niet bekend. Verder zou Wilmots ook nog een Iraanse assistent in zijn staf gaan opnemen.

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

4
4
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

59
59
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

94
94
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

78
78
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

26
26
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

103
103
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

112
112
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

115
115
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

29
29
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

194
194
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

112
112
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

364
364
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

60
60
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

211
211
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

107
107
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

278
278
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

124
124
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

259
259
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

58
58
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

405
405
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

491
491
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

301
301
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

438
438
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

241
241
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

67
67

Meer sportnieuws