EXCLUSIEF Duo spreekt over toekomst bij AA Gent: "Ik mag de club verlaten"

door
EXCLUSIEF Duo spreekt over toekomst bij AA Gent:

Bij AA Gent krijgt de eigen jeugd weinig speelkansen en zij moeten elders op zoek gaan naar speelminuten. Siebe Horemans (Excelsior Rotterdam) en Elton Kabangu (FC Eindhoven) speelden dit seizoen op huurbasis in Nederland. Hoe zien zij de toekomst?


Elton en Siebe, hoe viel het seizoen mee?
Kabangu: "Als ik moet terugkijken op mijn seizoen, dan is dit een heel leerzaam seizoen geweest. Het was een jaar waar ik moest bevestigen wat ik vorig seizoen heb laten zien. Het was niet al te makkelijk, maar ik ben uiteindelijk wel blij met mijn tweede seizoen bij FC Eindhoven. (Kabangu was goed voor 9 goals en 5 assists in 39 wedstrijden, nvdr).
Horemans: "Ik heb wel een tijdje moeten wachten op speelkansen, maar ik heb toch wat kunnen spelen (8 competitiewedstrijden, waarvan 5 in de laatste 6 wedstrijden, nvdr.) en dat was het belangrijkste na mijn blessure. Alleen is het wel jammer dat we Play-Offs voor het behoud moeten spelen."

Elton, heb je nu de ambitie om het in eerste klasse te proberen?
Kabangu: "Ik heb zeker de ambitie om op het hoogste niveau te spelen. De voorbije twee jaren heb ik veel bijgeleerd als voetballer en als mens, en nu wil ik hogerop ook bewijzen dat ik het niveau aankan."

Siebe, hoe was het om op het veld van Champions League-revelatie Ajax in de basis te staan?
Horemans: "Dat ik in en tegen Ajax mocht spelen? Tegen dit Ajax spelen is wel een enorme ervaring die je op zak hebt en uit die wedstrijd probeer je dan ook veel te leren." (Ajax won met 6-2 en Horemans was toen goed voor een assist, nvdr.)

Tot slot, wat brengt de toekomst?
Kabangu: "We hebben nog niks concreet besproken voor volgend seizoen. Maar ik werd wel gevolgd door de club en wat er volgend seizoen zal gebeuren, dat weet ik nog niet."
Horemans: "Ik heb ondertussen gehoord van AA Gent dat ik zou mogen vertrekken bij een goed voorstel. Het belangrijkste is momenteel het behoud afdwingen met Excelsior."

LEES OOK: AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Moet AA Gent Kabangu een kans geven?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

2
2
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

23
23
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

226
226
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

230
230
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

128
128
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

174
174
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

50
50
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

485
485
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

181
181
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

352
352
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

527
527
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

202
202
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

364
364
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

178
178
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

147
147
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

145
145
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

72
72
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

243
243
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

67
67
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

316
316
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

221
221
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

224
224
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

437
437
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

520
520
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

79
79

Meer sportnieuws