EXCLUSIEF Duo spreekt over toekomst bij AA Gent: "Ik mag de club verlaten"

door
EXCLUSIEF Duo spreekt over toekomst bij AA Gent:

Bij AA Gent krijgt de eigen jeugd weinig speelkansen en zij moeten elders op zoek gaan naar speelminuten. Siebe Horemans (Excelsior Rotterdam) en Elton Kabangu (FC Eindhoven) speelden dit seizoen op huurbasis in Nederland. Hoe zien zij de toekomst?


Elton en Siebe, hoe viel het seizoen mee?
Kabangu: "Als ik moet terugkijken op mijn seizoen, dan is dit een heel leerzaam seizoen geweest. Het was een jaar waar ik moest bevestigen wat ik vorig seizoen heb laten zien. Het was niet al te makkelijk, maar ik ben uiteindelijk wel blij met mijn tweede seizoen bij FC Eindhoven. (Kabangu was goed voor 9 goals en 5 assists in 39 wedstrijden, nvdr).
Horemans: "Ik heb wel een tijdje moeten wachten op speelkansen, maar ik heb toch wat kunnen spelen (8 competitiewedstrijden, waarvan 5 in de laatste 6 wedstrijden, nvdr.) en dat was het belangrijkste na mijn blessure. Alleen is het wel jammer dat we Play-Offs voor het behoud moeten spelen."

Elton, heb je nu de ambitie om het in eerste klasse te proberen?
Kabangu: "Ik heb zeker de ambitie om op het hoogste niveau te spelen. De voorbije twee jaren heb ik veel bijgeleerd als voetballer en als mens, en nu wil ik hogerop ook bewijzen dat ik het niveau aankan."

Siebe, hoe was het om op het veld van Champions League-revelatie Ajax in de basis te staan?
Horemans: "Dat ik in en tegen Ajax mocht spelen? Tegen dit Ajax spelen is wel een enorme ervaring die je op zak hebt en uit die wedstrijd probeer je dan ook veel te leren." (Ajax won met 6-2 en Horemans was toen goed voor een assist, nvdr.)

Tot slot, wat brengt de toekomst?
Kabangu: "We hebben nog niks concreet besproken voor volgend seizoen. Maar ik werd wel gevolgd door de club en wat er volgend seizoen zal gebeuren, dat weet ik nog niet."
Horemans: "Ik heb ondertussen gehoord van AA Gent dat ik zou mogen vertrekken bij een goed voorstel. Het belangrijkste is momenteel het behoud afdwingen met Excelsior."

LEES OOK: Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

Moet AA Gent Kabangu een kans geven?

Meest recent

Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

4
4
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

82
82
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

85
85
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

51
51
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

195
195
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

161
161
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

96
96
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

350
350
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

190
190
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

134
134
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

158
158
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

300
300
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

340
340
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

162
162
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

83
83
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

53
53
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

252
252
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

194
194
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

110
110
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

539
539
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

86
86

Meer sportnieuws