'Anderlecht aan het werk: twee spitsen in de weegschaal'

door
'Anderlecht aan het werk: twee spitsen in de weegschaal'

RSC Anderlecht zal zijn spelersgroep komende zomer gevoelig moeten versterken. Maar ondanks de grote kapitaalsverhoging zijn de financiële middelen relatief beperkt, vooral als er effectief naast Europees voetbal wordt gegrepen. "We zullen moeten creatief zijn, en hier en daar een speler huren, al dan niet met een aankoopoptie", liet technisch directeur Frank Arnesen al verstaan. 


RSCA werd dan ook al gelinkt aan een aantal interessante spelers die eventueel op huurbasis naar Brussel kunnen afzakken. Eén daarvan is Alexander Isak. De Zweedse spits is dit seizoen helemaal doorgebroken bij Willem II, maar dat huurt hem van Borussia Dortmund. Bij de Duitse topclub is de concurrentie in de aanvalslinie echter moordend en dus zou het voor zijn ontwikkeling het beste zijn als hij opnieuw verhuurd wordt. 

Volgens Der Westen is dat ook de bedoeling van de Borussen en het Duitse medium voegt daar meteen aan toe dat vooral Anderlecht kans maakt op zijn komst. Over andere clubs, onder meer Ajax werd al genoemd, wordt bij DW niet gerept. Grootmachten als Chelsea zou dan weer interesse hebben om hem permanent binnen te halen, maar daar wil Dortmund niets van weten. Zij vormen momenteel dus geen concrete concurrent. 

UPDATE 10/05

Naast het Duitse medium Der Westen maakt nu ook Het Laatste Nieuws gewag van de interesse van RSC Anderlecht in de 19-jarige Alexander Isak. De club zelf sprak nog niet openlijk over hun concrete interesse in de spits, maar de krant weet dat paars-wit hem van nabij volgt. Ook Dieumerci Mbokani zou nog een optie zijn om de aanval te komen versterken, maar daarover zou intern nog verdeeldheid heersen. Waarschijnlijk zal Anderlecht voor Isak of Mbokani kiezen. Beide aanvallers halen zal financieel wellicht onhaalbaar zijn.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

70
70
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

106
106
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

161
161
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

211
211
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

46
46
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

215
215
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

162
162
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

164
164
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

394
394
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

337
337
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

104
104
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

284
284
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

177
177
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

550
550
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

684
684
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

416
416
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

338
338
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

166
166
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

637
637
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

605
605
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

376
376
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

174
174
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

551
551

Meer sportnieuws