"Dat zullen Anderlecht en Standard niet op één jaar gekeerd krijgen"

door

Er staan nog drie speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League, maar komend weekend zal er wellicht al veel beslist worden. Zo kan KRC Genk al de titel veroveren, maar dan moet het wel gaan winnen op het veld van Club Brugge. Aimé Anthuenis laat zijn licht schijnen op de titelstrijd voor de komende jaren.


"Genk wint niet op Club, maar wordt wel kampioen", voorspelt de ex-trainer in Het Laatste Nieuws. "Het wordt héél moeilijk voor Genk om daar te winnen. Het Brugs publiek heeft een reputatie en weet dat er gewonnen moet worden, die gaan voor een helse sfeer zorgen. En de spelers van Club hebben vorig weekend hun kampioenschap gered op het veld van Gent, die gaan dat thuis niet willen afgeven. Ik zie Genk wel een punt pakken en dan is het in mijn ogen ook gedaan."

Anthuenis denkt wel dat de twee tenoren de komende jaren de competitie gaan domineren. Het zijn in elk geval de twee best geleide clubs in België. Er jaar na jaar in slagen om een competitieve ploeg bijeen te krijgen, dat is de grootste uitdaging voor een bestuur. Anderlecht en Standard slagen daar bijvoorbeeld niet in. Die moeten een inhaalbeweging doen en ik geloof niet dat ze dat in één seizoen gekeerd krijgen. In die clubs lopen op dit moment ook niet veel spelers rond die voor veel geld verkocht kunnen worden. Carcela, Mpoku, ga ja daar veel geld voor krijgen? Ik denk het niet."

LEES OOK: Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Denk je dat Club en Genk de komende jaren de competitie zullen domineren?

Meest recent

'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

3
3
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

19
19
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

94
94
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

28
28
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

515
515
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

57
57
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

56
56
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

287
287
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

68
68
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

334
334
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

368
368
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

55
55
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

170
170
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

147
147
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

81
81
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

39
39
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

272
272
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

48
48
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

124
124
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

320
320
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

237
237
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

312
312
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

733
733

Meer sportnieuws