Opvallende suggestie voor probleem rond Europees ticket KV Mechelen

door
Opvallende suggestie voor probleem rond Europees ticket KV Mechelen

KV Mechelen pakte woensdagnamiddag de Croky Cup en dat betekent dat Malinwa in principe volgend seizoen de Europa League in mag. In principe, want er hangt de club nog een sanctie boven het hoofd wegens (poging tot) matchfixing volgend seizoen. En dat zorgt voor een verwarrende situatie.


"Concreet: stel dat Antwerp 4e eindigt, dan moeten ze spelen tegen de winnaar van Play off II, neem nu STVV. Stel dat STVV wint, dan hebben ze dat laatste Europese ticket. Maar als KV Mechelen veroordeeld wordt en hun Europees ticket verliezen, dan schuift alles op. Dan hebben de 3e en de 4e uit POI een Europees ticket en moet de 5e spelen tegen de winnaar van POII. Wat zullen ze dan doen? Zullen ze die match voor dat Europese ticket dan nog eens spelen? Zullen die ploegen al met vakantie zijn, want dan zijn we al midden juni. Er moet al ingeschreven zijn bij de UEFA voor de Europese ticket, enzovoort. Dat is een hele grote chaos", schetst commentator Tom Boudeweel de situatie bij Sporza.

"Is er een evidentere oplossing? Ik weet het niet. Wat kan de bond doen zolang het proces loopt? De bond is zelf afhankelijk van het eigen parket. Er is dus wel een groot probleem. Ik heb gelezen dat een soort driehoekstoernooi een mogelijke oplossing kan zijn, met de 4e en de 5e uit POI en de winnaar van POII. Of twee barragematchen. Maar dan reken je wel op de goodwill van de clubs en ik weet niet of die er wel is."

LEES OOK: BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

Zou een driehoekstoernooi een goede oplossing zijn?

Meest recent

Rode Duivel stuurde Anderlecht wandelen

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

27
27
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met Engelse knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

81
81
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

139
139
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

250
250
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

77
77
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

68
68
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

364
364
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

92
92
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

133
133
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

300
300
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

218
218
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

206
206
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

216
216
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

73
73
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

107
107
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

180
180
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

130
130
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

589
589
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

338
338
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

77
77
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

147
147
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

390
390
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

519
519

Meer sportnieuws