Opvallende opvolger voor Coucke gesuggereerd bij Pro League

511 stemmen
Opvallende opvolger voor Coucke gesuggereerd bij Pro League

Marc Coucke kondigde enkele weken geleden aan dat hij zijn functie als voorzitter van de Pro League neerlegt. Hij wil zich meer gaan focussen op Anderlecht en zijn bedrijven en voelde zich bovendien tussen twee vuren in de afwikkeling van Operatie Propere Handen. De spelersmakelaars die de voorbije maanden met hem in de clinch gingen over de nieuwe regels blijven met gemengde gevoelens achter.


"Ik zie liever Marc Coucke aan het bewind van het Belgische voetbal dan de zoveelste buitenlander. Marc heeft die zaak snel willen doordrukken, maar dat hij weg is, maakt het er niet makkelijker op. Er liggen drie historische dossiers op tafel, waar zo gauw mogelijk iets mee moet gebeuren", stelt Jesse De Preter, voorzitter van de makelaarsvereniging BFFA, aan Sport/Voetbalmagazine.

Hij schuift wel meteen een opvallende opvolger naar voor. "Ik zou aan het hoofd van de Pro League graag een onafhankelijk iemand zien, die geen twee petten tegelijk draagt, die goed is in communicatie en die mensen kan verbinden in plaats van ze te verdelen. Iemand als Patrick Janssens."

LEES OOK: Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Zou Janssens een goede voorzitter voor de Pro League zijn?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

20
20
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

60
60
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

37
37
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

90
90
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

770
770
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

49
49
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

315
315
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

566
566
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

93
93
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

556
556
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

341
341
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

261
261
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

229
229
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

45
45
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

174
174
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

340
340
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

657
657
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

448
448
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

418
418
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

200
200
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

120
120
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

131
131
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

669
669
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

151
151
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

153
153

Meer sportnieuws