Kijkje doorheen de crisis: waarom Anderlecht-fans wel hoopvol kunnen zijn

door
Kijkje doorheen de crisis: waarom Anderlecht-fans wel hoopvol kunnen zijn

Gisterenavond hoorden we een journalist zeggen dat er van het imago van RSC Anderlecht ‘weinig overblijft’ van de ‘ooit grootste club van België’. Zware uitspraken die een beetje overdreven zijn, al is de crisis groot. Toch is er beterschap op komst, al zal dat wellicht op de langere termijn zijn.


Anderlecht kent inderdaad een enorm grote crisis, maar 22 jaar geleden was die zeker zo groot. Europa werd toen net wel gehaald, maar sportief was het een drama, financieel had de club toen ook even een moeilijke periode, er was het omkoopschandaal en de fans zorgden voor ophef en riepen Michel Verschueren & co tot de orde.



Uiteraard wordt er nu meegegaan op de golf van negativiteit, de waan van de dag regeert bijna altijd in het voetbal. Anderlecht wordt van alle kanten aangevallen en dat is nu eenmaal het lot van de grootste club van België, wat ze nog wel even zal blijven. We zien de club niet plots terugvallen tot de middenmoot, want dit seizoen is een momentopname. Het vorige bestuur was sinds de derde opeenvolgende titel 2014 in slaap gevallen, ook daar was de honger stilaan weg, en de club moet terug een modern voetbalbedrijf worden. Dat kost tijd.

De fans van Anderlecht kunnen wel hoopvol de toekomst tegemoet zien. Anderlecht is al een tiental jaar een begrip in het internationale jeugdvoetbal en de jeugdopleiding is Europese top. Daar plukten ze al zeer veel vruchten van, maar Coucke en Verschueren gaan er nog meer op inzetten. RSCA staat op dit vlak nog altijd aan de top in België en zelfs in Europa. Dan spreken we niet over resultaten, maar over het opleiden van talenten. Hoofd Jeugd Opleiding Jean Kindermans is de levensader van Anderlecht en Emilio Ferrera probeerde zich via Herman Van Holsbeeck vorig jaar in te werken, maar voor RSCA was het goed dat hij vertrok. De ‘aanval’ werd afgeslagen.



Financieel heeft Coucke ook al veel werk verzet en mits Europa League-voetbal draait de club break-even, wat al zeer lang niet meer het geval was. Daarnaast is er de structuur, die eindelijk RSCA-waardig is. Bekwame mensen en naast de jeugdopleiding werd ondertussen ook de scouting al aangepakt. Goede stappen, dus, al zal dit pas op de langere termijn succes opleveren. Luc Devroe had niet het niveau voor Anderlecht en Coucke zag die dure fout snel in. Met Frank Arnesen kwam er een man met een groot netwerk en verleden bij RSCA naar Neerpede en met Michael Verschueren werd de ideale spreekbuis en leider naar voren geschoven.

De club wil af van de oubollige manier van werken die België kenmerkt: één man die het hele sportieve beleid bepaald en alles naar zich toetrekt. Anderlecht heeft nu een sportieve commissie, met misschien iéts te veel meningen, maar de structuur van de club staat er. De komende jaren zal Anderlecht zeker terugkeren, dat is een zekerheid. Er is wel nog zeer veel werk op en naast het veld om de club terug naar het vertrouwde niveau te brengen. Het eerste grote examen staat vanaf 1 juli op het programma.

CR

LEES OOK: Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Is Anderlecht, ondanks de crisis, goed bezig naast het veld?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

69
69
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

24
24
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

72
72
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

137
137
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

128
128
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

106
106
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

286
286
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

445
445
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

735
735
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

159
159
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

109
109
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

124
124
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

304
304
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

459
459
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

670
670
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

337
337
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws