Kijkje doorheen de crisis: waarom Anderlecht-fans wel hoopvol kunnen zijn

487 stemmen
Kijkje doorheen de crisis: waarom Anderlecht-fans wel hoopvol kunnen zijn

Gisterenavond hoorden we een journalist zeggen dat er van het imago van RSC Anderlecht ‘weinig overblijft’ van de ‘ooit grootste club van België’. Zware uitspraken die een beetje overdreven zijn, al is de crisis groot. Toch is er beterschap op komst, al zal dat wellicht op de langere termijn zijn.


Anderlecht kent inderdaad een enorm grote crisis, maar 22 jaar geleden was die zeker zo groot. Europa werd toen net wel gehaald, maar sportief was het een drama, financieel had de club toen ook even een moeilijke periode, er was het omkoopschandaal en de fans zorgden voor ophef en riepen Michel Verschueren & co tot de orde.



Uiteraard wordt er nu meegegaan op de golf van negativiteit, de waan van de dag regeert bijna altijd in het voetbal. Anderlecht wordt van alle kanten aangevallen en dat is nu eenmaal het lot van de grootste club van België, wat ze nog wel even zal blijven. We zien de club niet plots terugvallen tot de middenmoot, want dit seizoen is een momentopname. Het vorige bestuur was sinds de derde opeenvolgende titel 2014 in slaap gevallen, ook daar was de honger stilaan weg, en de club moet terug een modern voetbalbedrijf worden. Dat kost tijd.

De fans van Anderlecht kunnen wel hoopvol de toekomst tegemoet zien. Anderlecht is al een tiental jaar een begrip in het internationale jeugdvoetbal en de jeugdopleiding is Europese top. Daar plukten ze al zeer veel vruchten van, maar Coucke en Verschueren gaan er nog meer op inzetten. RSCA staat op dit vlak nog altijd aan de top in België en zelfs in Europa. Dan spreken we niet over resultaten, maar over het opleiden van talenten. Hoofd Jeugd Opleiding Jean Kindermans is de levensader van Anderlecht en Emilio Ferrera probeerde zich via Herman Van Holsbeeck vorig jaar in te werken, maar voor RSCA was het goed dat hij vertrok. De ‘aanval’ werd afgeslagen.



Financieel heeft Coucke ook al veel werk verzet en mits Europa League-voetbal draait de club break-even, wat al zeer lang niet meer het geval was. Daarnaast is er de structuur, die eindelijk RSCA-waardig is. Bekwame mensen en naast de jeugdopleiding werd ondertussen ook de scouting al aangepakt. Goede stappen, dus, al zal dit pas op de langere termijn succes opleveren. Luc Devroe had niet het niveau voor Anderlecht en Coucke zag die dure fout snel in. Met Frank Arnesen kwam er een man met een groot netwerk en verleden bij RSCA naar Neerpede en met Michael Verschueren werd de ideale spreekbuis en leider naar voren geschoven.

De club wil af van de oubollige manier van werken die België kenmerkt: één man die het hele sportieve beleid bepaald en alles naar zich toetrekt. Anderlecht heeft nu een sportieve commissie, met misschien iéts te veel meningen, maar de structuur van de club staat er. De komende jaren zal Anderlecht zeker terugkeren, dat is een zekerheid. Er is wel nog zeer veel werk op en naast het veld om de club terug naar het vertrouwde niveau te brengen. Het eerste grote examen staat vanaf 1 juli op het programma.

CR

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

Is Anderlecht, ondanks de crisis, goed bezig naast het veld?

Meest recent

Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

0
0
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

57
57
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

63
63
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

142
142
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

89
89
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

90
90
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

282
282
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

133
133
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

242
242
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

161
161
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

121
121
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

124
124
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

100
100
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

765
765
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

10
10
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

225
225
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

215
215
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

808
808
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

249
249
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

1278
1278
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

110
110
'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

816
816
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

475
475

Meer sportnieuws