Kijkje doorheen de crisis: waarom Anderlecht-fans wel hoopvol kunnen zijn

door
Kijkje doorheen de crisis: waarom Anderlecht-fans wel hoopvol kunnen zijn

Gisterenavond hoorden we een journalist zeggen dat er van het imago van RSC Anderlecht ‘weinig overblijft’ van de ‘ooit grootste club van België’. Zware uitspraken die een beetje overdreven zijn, al is de crisis groot. Toch is er beterschap op komst, al zal dat wellicht op de langere termijn zijn.


Anderlecht kent inderdaad een enorm grote crisis, maar 22 jaar geleden was die zeker zo groot. Europa werd toen net wel gehaald, maar sportief was het een drama, financieel had de club toen ook even een moeilijke periode, er was het omkoopschandaal en de fans zorgden voor ophef en riepen Michel Verschueren & co tot de orde.



Uiteraard wordt er nu meegegaan op de golf van negativiteit, de waan van de dag regeert bijna altijd in het voetbal. Anderlecht wordt van alle kanten aangevallen en dat is nu eenmaal het lot van de grootste club van België, wat ze nog wel even zal blijven. We zien de club niet plots terugvallen tot de middenmoot, want dit seizoen is een momentopname. Het vorige bestuur was sinds de derde opeenvolgende titel 2014 in slaap gevallen, ook daar was de honger stilaan weg, en de club moet terug een modern voetbalbedrijf worden. Dat kost tijd.

De fans van Anderlecht kunnen wel hoopvol de toekomst tegemoet zien. Anderlecht is al een tiental jaar een begrip in het internationale jeugdvoetbal en de jeugdopleiding is Europese top. Daar plukten ze al zeer veel vruchten van, maar Coucke en Verschueren gaan er nog meer op inzetten. RSCA staat op dit vlak nog altijd aan de top in België en zelfs in Europa. Dan spreken we niet over resultaten, maar over het opleiden van talenten. Hoofd Jeugd Opleiding Jean Kindermans is de levensader van Anderlecht en Emilio Ferrera probeerde zich via Herman Van Holsbeeck vorig jaar in te werken, maar voor RSCA was het goed dat hij vertrok. De ‘aanval’ werd afgeslagen.



Financieel heeft Coucke ook al veel werk verzet en mits Europa League-voetbal draait de club break-even, wat al zeer lang niet meer het geval was. Daarnaast is er de structuur, die eindelijk RSCA-waardig is. Bekwame mensen en naast de jeugdopleiding werd ondertussen ook de scouting al aangepakt. Goede stappen, dus, al zal dit pas op de langere termijn succes opleveren. Luc Devroe had niet het niveau voor Anderlecht en Coucke zag die dure fout snel in. Met Frank Arnesen kwam er een man met een groot netwerk en verleden bij RSCA naar Neerpede en met Michael Verschueren werd de ideale spreekbuis en leider naar voren geschoven.

De club wil af van de oubollige manier van werken die België kenmerkt: één man die het hele sportieve beleid bepaald en alles naar zich toetrekt. Anderlecht heeft nu een sportieve commissie, met misschien iéts te veel meningen, maar de structuur van de club staat er. De komende jaren zal Anderlecht zeker terugkeren, dat is een zekerheid. Er is wel nog zeer veel werk op en naast het veld om de club terug naar het vertrouwde niveau te brengen. Het eerste grote examen staat vanaf 1 juli op het programma.

CR

LEES OOK: Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Is Anderlecht, ondanks de crisis, goed bezig naast het veld?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

319
319
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

281
281
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

168
168
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

220
220
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

63
63
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

559
559
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

205
205
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

384
384
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

592
592
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

387
387
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

160
160
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

255
255
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

234
234
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws