'Leko bereidde dé verrassing van de play-offs minutieus voor'

570 stemmen
'Leko bereidde dé verrassing van de play-offs minutieus voor'

Club Brugge schoot zichzelf met een één op zes de voorbije weken wat in de voet in de titelstrijd, nadat het de play-offs nochtans uitstekend begonnen was met negen op negen. Dat had Club onder meer te denken aan een verrassende tactische zet van Ivan Leko, die Clinton Mata met succes centraal achterin posteerde.


Daarbij ging de Kroaat echter niet over één nacht ijs. "In de laatste weken van de reguliere competitie neemt de Brugse staf een beslissing. De laatste winterse wedstrijden dienen om het stoutmoedige systeem te laten roderen waarmee de mannen van Ivan Leko de eindsprint aanvatten", weet Sport/Voetbalmagazine.

Dat betekende: aanvallende flanken en man op man achterin. 'Mechele houdt zich bezig met de vijandelijke spits, vaak ergens aan de middencirkel: een evenwichtsoefening waarbij de minste fout kan leiden tot een doelkans. Naast hem moeten Denswil en Mata de flankaanvallers afstoppen, vaak de sterkste spelers bij de tegenstrever. Ivan Leko koos voor Mata omdat hij zich het profiel herinnerde van Dakonam Djené, dat op dat van de Angolees lijkt en dat onmisbaar was om het centrale trio van de Truiense verdediging te vervolledigen. De Ivoriaan, die nu in de kijker loopt bij Getafe, dat achter de Spaanse top drie voor een Champions Leagueticket vecht, had al bij STVV dezelfde hardnekkige stijl. Ook Djené is een sterke en dynamische verdediger, die maar moeilijk te passeren valt."

LEES OOK: CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Ligt de toekomst van Mata op zijn nieuwe positie?

Meest recent

Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

5
5
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

122
122
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

41
41
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

19
19
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

32
32
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

83
83
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

109
109
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

39
39
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

121
121
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

315
315
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

206
206
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

504
504
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

128
128
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

109
109
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

104
104
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

393
393
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

701
701
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

97
97
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

272
272
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

444
444
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

314
314
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

178
178
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

355
355
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

414
414
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

186
186

Meer sportnieuws