UPDATE: Ook gewezen eigenaar Moeskroen nu genoemd in onderzoek Anderlecht

door
UPDATE: Ook gewezen eigenaar Moeskroen nu genoemd in onderzoek Anderlecht

Groot nieuws vanuit Neerpede. Het Laatste Nieuws weet dat de politie is binnengevallen op Anderlecht. Het zou gaan om dertig agenten en het onderzoek kadert naar witwaspraktijken en het opzetten van een criminele organisatie.

"Er is momenteel een inval gaande op het trainingscentrum van RSC Anderlecht in Neerpede. Een dertigtal agenten zijn ter plaatse. Het federaal parket bevestigt invallen in Laken, Anderlecht en Schaarbeek. De acties kaderen in een onderzoek naar witwaspraktijken en het opzetten van een criminele organisatie, waarbij vooral spelersmakelaars geviseerd worden. Volgens het federaal parket staat dit helemaal los van ‘Operatie Zero", meldt de krant. 

Het is nog niet duidelijk waarover het gaat, maar Marc Coucke liet onlangs al vallen dat er zeer veel lijken uit de kast zijn gevallen. 

UPDATE 10u34

Bij RSC Anderlecht kwamen ze tegenover Het Nieuwsblad met een korte mededeling. "Er is een inval en we werken mee met het gerecht. We weten zelf nog niet waarom", aldus Paars-Wit.

UPDATE 11u04

HLN weet de reden voor de inval: "Er worden momenteel gegevens verzameld over makelaars en transfers uit het verleden bij Anderlecht, toen de club geleid werd door voorzitter Roger Vanden Stock en Herman Van Holsbeeck er de sportieve manager was. Het zou niet gaan over deals uit het heden onder de periode-Coucke." Het is algemeen bekend dat Van Holsbeeck zeer veel zaken deed met de beruchte makelaar Mogi Bayat.

UPDATE 11u10

HLN komt met nog meer informatie, want er is ook een inval bij de KBVB geweest. "Naar aanleiding van de dossiers die onderzocht worden, heeft er vanochtend ook een inval plaatsgevonden bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB). Ook daar zijn enkele transferdossiers meegepakt voor onderzoek."

UPDATE 12u36

Behalve bij Anderlecht en de KBVB is het gerecht ook nog binnengevallen bij een makelaarsbureau. HLN weet dat er ook een huiszoeking plaatsgevonden heeft bij One Goal Management, een bureau met vestiging in Schaarbeek en dat in het verleden nog deals sloot met Anderlecht. 

UPDATE 12u48

Ondertussen is ook al een eerste dossier uitgelekt dat het gerecht in het vizier heeft en het is meteen een grote vis. Volgens RTBF spitst het gerecht zich onder meer toe op de transfer van Aleksandar Mitrovic van Anderlecht naar Newcastle in de zomer van 2015. Anderlecht incasseerde destijds 18,5 miljoen euro voor de Servische spits.

UPDATE 13u20
Er sijpelen alsmaar details naar buiten over het onderzoek dat het parket voert bij Anderlecht. Het dossier lijkt vooral te draaien om de eerder genoemde transfer van Mitrovic. In dat kader moet ook de inval bij makelaarsbureau One Goal Management gezien worden, want zij werkten mee aan de deal. Het bureau beweert bij Het Nieuwsblad echter van niets te weten.

Verder weet de krant ook dat het gerecht ook de rol van Pini Zahavi in het dossier onderzoekt. De machtige spelersmakelaar was ook betrokken bij de deal rond Mitrovic. Zahavi wordt al langer onderzocht door het Belgische gerecht, maar dan omwille van zijn rol bij Moeskroen, waar hij een tijdlang eigenaar was.

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Denk je dat we snel resultaten zullen zien?

Meest recent

Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

57
57
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

50
50
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

99
99
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

72
72
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

290
290
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

133
133
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

150
150
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

138
138
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

95
95
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

388
388
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

49
49
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

149
149
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

325
325
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

239
239
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

77
77
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

379
379
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

331
331
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

209
209
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

533
533
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

188
188
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

226
226
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

171
171
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

253
253
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

288
288

Meer sportnieuws