UPDATE: Ook gewezen eigenaar Moeskroen nu genoemd in onderzoek Anderlecht

182 stemmen
UPDATE: Ook gewezen eigenaar Moeskroen nu genoemd in onderzoek Anderlecht

Groot nieuws vanuit Neerpede. Het Laatste Nieuws weet dat de politie is binnengevallen op Anderlecht. Het zou gaan om dertig agenten en het onderzoek kadert naar witwaspraktijken en het opzetten van een criminele organisatie.

"Er is momenteel een inval gaande op het trainingscentrum van RSC Anderlecht in Neerpede. Een dertigtal agenten zijn ter plaatse. Het federaal parket bevestigt invallen in Laken, Anderlecht en Schaarbeek. De acties kaderen in een onderzoek naar witwaspraktijken en het opzetten van een criminele organisatie, waarbij vooral spelersmakelaars geviseerd worden. Volgens het federaal parket staat dit helemaal los van ‘Operatie Zero", meldt de krant. 

Het is nog niet duidelijk waarover het gaat, maar Marc Coucke liet onlangs al vallen dat er zeer veel lijken uit de kast zijn gevallen. 

UPDATE 10u34

Bij RSC Anderlecht kwamen ze tegenover Het Nieuwsblad met een korte mededeling. "Er is een inval en we werken mee met het gerecht. We weten zelf nog niet waarom", aldus Paars-Wit.

UPDATE 11u04

HLN weet de reden voor de inval: "Er worden momenteel gegevens verzameld over makelaars en transfers uit het verleden bij Anderlecht, toen de club geleid werd door voorzitter Roger Vanden Stock en Herman Van Holsbeeck er de sportieve manager was. Het zou niet gaan over deals uit het heden onder de periode-Coucke." Het is algemeen bekend dat Van Holsbeeck zeer veel zaken deed met de beruchte makelaar Mogi Bayat.

UPDATE 11u10

HLN komt met nog meer informatie, want er is ook een inval bij de KBVB geweest. "Naar aanleiding van de dossiers die onderzocht worden, heeft er vanochtend ook een inval plaatsgevonden bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB). Ook daar zijn enkele transferdossiers meegepakt voor onderzoek."

UPDATE 12u36

Behalve bij Anderlecht en de KBVB is het gerecht ook nog binnengevallen bij een makelaarsbureau. HLN weet dat er ook een huiszoeking plaatsgevonden heeft bij One Goal Management, een bureau met vestiging in Schaarbeek en dat in het verleden nog deals sloot met Anderlecht. 

UPDATE 12u48

Ondertussen is ook al een eerste dossier uitgelekt dat het gerecht in het vizier heeft en het is meteen een grote vis. Volgens RTBF spitst het gerecht zich onder meer toe op de transfer van Aleksandar Mitrovic van Anderlecht naar Newcastle in de zomer van 2015. Anderlecht incasseerde destijds 18,5 miljoen euro voor de Servische spits.

UPDATE 13u20
Er sijpelen alsmaar details naar buiten over het onderzoek dat het parket voert bij Anderlecht. Het dossier lijkt vooral te draaien om de eerder genoemde transfer van Mitrovic. In dat kader moet ook de inval bij makelaarsbureau One Goal Management gezien worden, want zij werkten mee aan de deal. Het bureau beweert bij Het Nieuwsblad echter van niets te weten.

Verder weet de krant ook dat het gerecht ook de rol van Pini Zahavi in het dossier onderzoekt. De machtige spelersmakelaar was ook betrokken bij de deal rond Mitrovic. Zahavi wordt al langer onderzocht door het Belgische gerecht, maar dan omwille van zijn rol bij Moeskroen, waar hij een tijdlang eigenaar was.

LEES OOK: Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Denk je dat we snel resultaten zullen zien?

Meest recent

'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

14
14
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

13
13
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

94
94
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

40
40
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

30
30
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

81
81
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

603
603
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

60
60
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

381
381
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

37
37
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

22
22
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

33
33
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

328
328
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

288
288
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

201
201
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

762
762
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

540
540
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

399
399
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

269
269
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

102
102
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

66
66
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

254
254
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

108
108
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

82
82

Meer sportnieuws