Luis Garcia neemt afscheid van Eupen maar vergeet om cadeau uit te pakken

213 stemmen
Luis Garcia neemt afscheid van Eupen maar vergeet om cadeau uit te pakken

Kapitein Luis Garcia heeft in zijn afscheidswedstrijd voor Eupen slechts een puntje gepakt tegen STVV. De Spanjaard vergat om zichzelf en zijn team op het einde te belonen door een strafschop te missen. STVV pakte met tien man uiteindelijk nog een belangrijk punt mee uit het Oostkanton

Eupen speelde vanavond aan de eigen 'Kehrweg' tegen STVV, een wedstrijd die voor de thuisploeg volledig in het teken stond van het afscheid van kapitein Luis Garcia. De Spanjaard keert terug naar eigen land na een aantal zeer succesvolle seizoenen bij de Panda's. STVV kon vanavond dan weer een nieuwe stap zetten richting de titelfinale in play-off II.
Eerste helft is een maat voor niets
In een flauwe eerste helft waren er amper kansen te zien in het Oostkanton. Enkel de bezoekers dreigden een paar keer via Kamada en Sylla, doelman Van Crombrugge kwam echter nauwelijks in de problemen. Zijn collega aan de overkant, Pirard, moest geen enkele keer in actie komen. Na een flauwe eerste helft stond het logischerwijs nog 0-0.

Brys en STVV wilden hun leiderspositie graag verstevigen vanavond.
Na de rust wel spektakel aan de Kehrweg
Beide ploegen begonnen veel beter aan de tweede helft en na enkele minuten spelen maakte Kamada er op assist van Sekine al 0-1 van. Lang duurde de vreugde van de Kanaries niet want een paar minuten later stelde Castro-Montes met een loeiend hard schot al gelijk. In een veel betere tweede helft kreeg Eupen op twintig minuten van het einde een unieke kans op de voorsprong. Teixeira beroerde de bal met de hand in de eigen zestien meter en mocht meteen ook gaan douchen, Garcia vergat om zichzelf op een heerlijk afscheidscadeau te trakteren en schoot de elf meter staalhard tegen de lat. Even later schoot Ocansey binnen het bereik van een sterk keepende Pirard. Uiteindelijk bleef het bij een gelijkspel, daar zal vooral de thuisploeg om balen.
Scoreverloop:
0-1 (49') Kamada, 1-1 (54') Castro-Montes
Bijzonderheid:
Luis Garcia (Eupen) mist een strafschop (69')
Teixeira(STVV) krijgt de rode kaart wegens handspel (69')

LEES OOK: Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

Was Luis Garcia een verrijking voor onze competitie?

Meest recent

Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

26
26
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

16
16
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

99
99
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

51
51
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

45
45
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

120
120
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

209
209
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

289
289
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

179
179
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

501
501
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

50
50
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

302
302
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

233
233
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

344
344
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

227
227
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

160
160
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

208
208
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

159
159
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

63
63
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

624
624
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

99
99
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

278
278
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

238
238

Meer sportnieuws