"Anderlecht stond altijd voor klasse, nu zijn we boeren en crapuul"

537 stemmen

De voorbije jaren groeide er in Anderlecht een lelijke etterbuil en de voorbije weken is die ook helemaal gebarsten, met alle gevolgen vandien. De onvrede bij de supportersschare is bijzonder groot, zowel over de resultaten als over de aanpak van Marc Coucke. De 'gewone' fans vinden dat Coucke alleen aandacht heeft voor de vips, maar ook die zijn niet tevreden.


"Ik stop ermee. En ik hoor uit mijn omgeving - veelal mensen die vroeger de eretribune bevolkten - dezelfde geluiden. Anderlecht stond voor ons altijd voor klasse, Club Brugge voor boeren en Standard voor crapuul. Nu zijn we zelf boeren en crapuul", haalt een anonieme vip-abonnee uit in Het Nieuwsblad. "De manier waarop Pierre Leroy, een deel van het huis, werd weggezet en het feit dat mevrouw Kiki Vanden Stock plots moest betalen voor een zitje: dat hou je toch niet voor mogelijk? Ik ken nog nauwelijks mensen in de eretribune. Vroeger werd die bevolkt door de Brusselse beau monde, nu zijn het allemaal vreemden, meegekomen in het zog van Coucke."

"Ik krijg elke week drie mails: Nog geen reservatie in het VIP-restaurant?, Nog geen champagnetafel besteld? enzovoort . Vroeger was Anderlecht een voetbalclub met een restaurant, nu is het een restaurant waar je wat voetbal krijgt. (grinnikend) Weet je, het enige wat verbeterd is onder Coucke zijn de parkingplaatsen voor de vips. Ik ben al 40 jaar supporter en al die tijd ging ik naar Anderlecht voor het voetbal. Nu ga ik dus niet meer."

LEES OOK: Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Denk je dat volgend seizoen veel supporters zullen afhaken?

Meest recent

Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

3
3
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

47
47
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

59
59
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

48
48
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

38
38
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

98
98
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

302
302
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

56
56
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

395
395
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

87
87
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

264
264
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

453
453
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

341
341
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

421
421
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

507
507
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

875
875
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

206
206
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

366
366
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

119
119
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

244
244
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

504
504
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

487
487
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

361
361

Meer sportnieuws