"Anderlecht stond altijd voor klasse, nu zijn we boeren en crapuul"

door

De voorbije jaren groeide er in Anderlecht een lelijke etterbuil en de voorbije weken is die ook helemaal gebarsten, met alle gevolgen vandien. De onvrede bij de supportersschare is bijzonder groot, zowel over de resultaten als over de aanpak van Marc Coucke. De 'gewone' fans vinden dat Coucke alleen aandacht heeft voor de vips, maar ook die zijn niet tevreden.


"Ik stop ermee. En ik hoor uit mijn omgeving - veelal mensen die vroeger de eretribune bevolkten - dezelfde geluiden. Anderlecht stond voor ons altijd voor klasse, Club Brugge voor boeren en Standard voor crapuul. Nu zijn we zelf boeren en crapuul", haalt een anonieme vip-abonnee uit in Het Nieuwsblad. "De manier waarop Pierre Leroy, een deel van het huis, werd weggezet en het feit dat mevrouw Kiki Vanden Stock plots moest betalen voor een zitje: dat hou je toch niet voor mogelijk? Ik ken nog nauwelijks mensen in de eretribune. Vroeger werd die bevolkt door de Brusselse beau monde, nu zijn het allemaal vreemden, meegekomen in het zog van Coucke."

"Ik krijg elke week drie mails: Nog geen reservatie in het VIP-restaurant?, Nog geen champagnetafel besteld? enzovoort . Vroeger was Anderlecht een voetbalclub met een restaurant, nu is het een restaurant waar je wat voetbal krijgt. (grinnikend) Weet je, het enige wat verbeterd is onder Coucke zijn de parkingplaatsen voor de vips. Ik ben al 40 jaar supporter en al die tijd ging ik naar Anderlecht voor het voetbal. Nu ga ik dus niet meer."

LEES OOK: Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Denk je dat volgend seizoen veel supporters zullen afhaken?

Meest recent

Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

61
61
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

11
11
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

42
42
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

389
389
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

330
330
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

205
205
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

254
254
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

74
74
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

618
618
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

224
224
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

417
417
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

650
650
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

405
405
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

183
183
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

174
174
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

77
77
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

263
263
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

80
80
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

343
343
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

232
232
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

450
450
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

531
531

Meer sportnieuws