Dimata legt uit hoe Lukaku en Martinez hem knoop hielpen doorhakken

201 stemmen
Dimata legt uit hoe Lukaku en Martinez hem knoop hielpen doorhakken

Enkele maanden geleden braken Landry Dimata en Dodi Lukebakio definitief met makelaar Didier Frenay en diens bedrijf Godson Sport Management, omdat de twee spelers zich bedrogen voelden nadat Frenay miljoenen opstreek op hun transfers. In die beslissing speelden ook Romelu Lukaku en Roberto Martinez blijkbaar een grote rol.


"Eén voorval heeft bij mij een diepe indruk achtergelaten. Ik zat met Dodi (Lukebakio, nvdr) op de kamer - op dat moment hadden we nog niet beslist om te kappen met Godson Sport Management en Didier Frenay - en toen is Romelu Lukaku ons komen opzoeken. We hebben drie uur gepraat en tijdens het gesprek heeft hij zijn persoonlijke ervaringen gedeeld", doet Dimata het verhaal in Sport/Voetbalmagazine.

"Hij zei: ‘Ik weet wat jullie nu doormaken, want ik heb het ook meegemaakt. Ik heb door toedoen van enkele makelaars ook ziekelijke zaken gezien en gehoord.’Romelu had het over onfrisse zaakjes, keuzes waar hij niet achter stond, makelaars die hun wil opdrongen omdat ze een grote commissie konden opstrijken. Hij raadde ons aan om te beslissen over ons eigen lot."

"Zijn discours heeft ons geraakt. Rom was nochtans niet tot in de details op de hoogte van wat er speelde bij ons. Dodi en ik wisten dat er iets moest veranderen en het gesprek met Romelu zorgde voor een klik in ons hoofd. Daarna hebben we een gesprek gehad met Roberto Martínez en zijn betoog was min of meer hetzelfde. Het klonk ongeveer zo: ‘Jongens, jullie zijn er bijna. Blijf vooral voort werken en neem het heft in eigen handen. Jullie moeten meester blijven van jullie carrières.'"

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Mooi van Lukaku dat hij zich over hen ontfermde?

Meest recent

Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

9
9
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

4
4
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

62
62
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

18
18
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

220
220
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

317
317
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

287
287
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

507
507
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

211
211
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

328
328
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

155
155
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

527
527
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

587
587
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

396
396
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

632
632
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

133
133
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

260
260
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

459
459
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

488
488
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

444
444
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

521
521
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

905
905
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

206
206

Meer sportnieuws