OFFICIEEL: Anderlecht beslist over opvolger Rutten

door
OFFICIEEL: Anderlecht beslist over opvolger Rutten

Anderlecht heeft via een perscommuniqué zopas bekend gemaakt dat het de samenwerking met Fred Rutten per direct stopzet. Samen met de Nederlander is de overeenkomst in onderling overleg beëindigd. In totaal stond Rutten slechts 13 wedstrijden aan het roer bij Paars-Wit.

Op de officiële website gaf de recordkampioen inmiddels meer uitleg over deze drastische beslissing. "Na drie dagen discussie tussen de sportief directeur en de coach, heeft Fred Rutten besloten dat hij volgend seizoen geen deel wil uitmaken van RSC Anderlecht. Omdat men alle kansen wil geven om zich voor te bereiden op de toekomst, hebben beide partijen dan beslist om per direct een einde te maken aan de samenwerking."

UPDATE 12u12

Nu Rutten officieel vertrokken is, kan de zoektocht naar een opvolger echt beginnen. De Deen Kasper Hjulmand lijkt momenteel de grootste kandidaat, maar er kunnen nog meer coaches in beeld komen. Volgens Het Laatste Nieuws gaat RSCA op korte termijn wel een interim-coach aanstellen, een rol die zou weggelegd zijn voor assistent-trainer Karim Belhocine.

Belhocine nam in de winter ook al het roer tijdelijk over toen Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Wellicht krijgt hij dan de steun van Jonas De Roeck. Die maakte dit seizoen al promotie van beloften-trainer tot assistent bij de A-ploeg en geniet volgens HLN 'veel waardering' binnen de club.

UPDATE 17u42
Zoals verwacht neemt Belhocine voorlopig de taken van Rutten voorlopig over, zo heeft Anderlecht ondertussen ook bevestigd. Jonas De Roeck én Arno van Zwam, die nochtans in het zog van Rutten naar RSCA gekomen was, worden zijn assistenten. Of Belhocine enkel aangesteld wordt tot het einde van het seizoen, deelde Anderlecht niet mee.

LEES OOK: KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

Goede keuze?

Meest recent

Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

62
62
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

42
42
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

158
158
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

286
286
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

68
68
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

238
238
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

273
273
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

108
108
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

216
216
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

178
178
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

230
230
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

126
126
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

412
412
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

166
166
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

150
150
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

71
71
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

72
72
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

165
165
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

268
268
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

74
74
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

430
430
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

266
266
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

200
200
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

114
114

Meer sportnieuws