OFFICIEEL: Anderlecht beslist over opvolger Rutten

793 stemmen
OFFICIEEL: Anderlecht beslist over opvolger Rutten

Anderlecht heeft via een perscommuniqué zopas bekend gemaakt dat het de samenwerking met Fred Rutten per direct stopzet. Samen met de Nederlander is de overeenkomst in onderling overleg beëindigd. In totaal stond Rutten slechts 13 wedstrijden aan het roer bij Paars-Wit.

Op de officiële website gaf de recordkampioen inmiddels meer uitleg over deze drastische beslissing. "Na drie dagen discussie tussen de sportief directeur en de coach, heeft Fred Rutten besloten dat hij volgend seizoen geen deel wil uitmaken van RSC Anderlecht. Omdat men alle kansen wil geven om zich voor te bereiden op de toekomst, hebben beide partijen dan beslist om per direct een einde te maken aan de samenwerking."

UPDATE 12u12

Nu Rutten officieel vertrokken is, kan de zoektocht naar een opvolger echt beginnen. De Deen Kasper Hjulmand lijkt momenteel de grootste kandidaat, maar er kunnen nog meer coaches in beeld komen. Volgens Het Laatste Nieuws gaat RSCA op korte termijn wel een interim-coach aanstellen, een rol die zou weggelegd zijn voor assistent-trainer Karim Belhocine.

Belhocine nam in de winter ook al het roer tijdelijk over toen Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Wellicht krijgt hij dan de steun van Jonas De Roeck. Die maakte dit seizoen al promotie van beloften-trainer tot assistent bij de A-ploeg en geniet volgens HLN 'veel waardering' binnen de club.

UPDATE 17u42
Zoals verwacht neemt Belhocine voorlopig de taken van Rutten voorlopig over, zo heeft Anderlecht ondertussen ook bevestigd. Jonas De Roeck én Arno van Zwam, die nochtans in het zog van Rutten naar RSCA gekomen was, worden zijn assistenten. Of Belhocine enkel aangesteld wordt tot het einde van het seizoen, deelde Anderlecht niet mee.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Goede keuze?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

24
24
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

27
27
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

63
63
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

96
96
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

74
74
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

103
103
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

414
414
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

237
237
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

70
70
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

385
385
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

130
130
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

778
778
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

121
121
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

90
90
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

210
210
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

395
395
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

360
360
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

587
587
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

933
933
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1046
1046
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws