OFFICIEEL: Anderlecht beslist over opvolger Rutten

door
OFFICIEEL: Anderlecht beslist over opvolger Rutten

Anderlecht heeft via een perscommuniqué zopas bekend gemaakt dat het de samenwerking met Fred Rutten per direct stopzet. Samen met de Nederlander is de overeenkomst in onderling overleg beëindigd. In totaal stond Rutten slechts 13 wedstrijden aan het roer bij Paars-Wit.

Op de officiële website gaf de recordkampioen inmiddels meer uitleg over deze drastische beslissing. "Na drie dagen discussie tussen de sportief directeur en de coach, heeft Fred Rutten besloten dat hij volgend seizoen geen deel wil uitmaken van RSC Anderlecht. Omdat men alle kansen wil geven om zich voor te bereiden op de toekomst, hebben beide partijen dan beslist om per direct een einde te maken aan de samenwerking."

UPDATE 12u12

Nu Rutten officieel vertrokken is, kan de zoektocht naar een opvolger echt beginnen. De Deen Kasper Hjulmand lijkt momenteel de grootste kandidaat, maar er kunnen nog meer coaches in beeld komen. Volgens Het Laatste Nieuws gaat RSCA op korte termijn wel een interim-coach aanstellen, een rol die zou weggelegd zijn voor assistent-trainer Karim Belhocine.

Belhocine nam in de winter ook al het roer tijdelijk over toen Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Wellicht krijgt hij dan de steun van Jonas De Roeck. Die maakte dit seizoen al promotie van beloften-trainer tot assistent bij de A-ploeg en geniet volgens HLN 'veel waardering' binnen de club.

UPDATE 17u42
Zoals verwacht neemt Belhocine voorlopig de taken van Rutten voorlopig over, zo heeft Anderlecht ondertussen ook bevestigd. Jonas De Roeck én Arno van Zwam, die nochtans in het zog van Rutten naar RSCA gekomen was, worden zijn assistenten. Of Belhocine enkel aangesteld wordt tot het einde van het seizoen, deelde Anderlecht niet mee.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Goede keuze?

Meest recent

'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

57
57
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

9
9
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

102
102
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

35
35
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

56
56
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

591
591
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

362
362
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

171
171
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1187
1187
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

496
496
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

267
267
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

919
919
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

1933
1933
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

759
759
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1189
1189
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1107
1107
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1830
1830
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2536
2536
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2260
2260
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1259
1259
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

921
921
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

283
283
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

226
226
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

99
99

Meer sportnieuws