OFFICIEEL: Anderlecht beslist over opvolger Rutten

door
OFFICIEEL: Anderlecht beslist over opvolger Rutten

Anderlecht heeft via een perscommuniqué zopas bekend gemaakt dat het de samenwerking met Fred Rutten per direct stopzet. Samen met de Nederlander is de overeenkomst in onderling overleg beëindigd. In totaal stond Rutten slechts 13 wedstrijden aan het roer bij Paars-Wit.

Op de officiële website gaf de recordkampioen inmiddels meer uitleg over deze drastische beslissing. "Na drie dagen discussie tussen de sportief directeur en de coach, heeft Fred Rutten besloten dat hij volgend seizoen geen deel wil uitmaken van RSC Anderlecht. Omdat men alle kansen wil geven om zich voor te bereiden op de toekomst, hebben beide partijen dan beslist om per direct een einde te maken aan de samenwerking."

UPDATE 12u12

Nu Rutten officieel vertrokken is, kan de zoektocht naar een opvolger echt beginnen. De Deen Kasper Hjulmand lijkt momenteel de grootste kandidaat, maar er kunnen nog meer coaches in beeld komen. Volgens Het Laatste Nieuws gaat RSCA op korte termijn wel een interim-coach aanstellen, een rol die zou weggelegd zijn voor assistent-trainer Karim Belhocine.

Belhocine nam in de winter ook al het roer tijdelijk over toen Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Wellicht krijgt hij dan de steun van Jonas De Roeck. Die maakte dit seizoen al promotie van beloften-trainer tot assistent bij de A-ploeg en geniet volgens HLN 'veel waardering' binnen de club.

UPDATE 17u42
Zoals verwacht neemt Belhocine voorlopig de taken van Rutten voorlopig over, zo heeft Anderlecht ondertussen ook bevestigd. Jonas De Roeck én Arno van Zwam, die nochtans in het zog van Rutten naar RSCA gekomen was, worden zijn assistenten. Of Belhocine enkel aangesteld wordt tot het einde van het seizoen, deelde Anderlecht niet mee.

LEES OOK: Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Goede keuze?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

19
19
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

58
58
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

97
97
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

85
85
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

218
218
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

211
211
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

102
102
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

292
292
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

72
72
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

271
271
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

102
102
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

79
79
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

179
179
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

213
213
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

493
493
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

117
117
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

84
84
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

195
195
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

717
717
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

321
321
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

266
266
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

870
870
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

421
421
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

167
167

Meer sportnieuws