De bom ontploft bij Anderlecht-fans: uiting van jarenlange frustratie

539 stemmen
De bom ontploft bij Anderlecht-fans: uiting van jarenlange frustratie

De fans van RSC Anderlecht hebben er genoeg van. De bodem is bereikt en zij trokken na de partij tegen Antwerp naar de hoofdingang om hun ongenoegen kenbaar te maken. De bom barstte na ruim jaren van wanbeleid, met als dieptepunt de gebeurtenissen bij Standard...


Even terug naar vorige week: Nog voor het einde van de partij floten de fans de spelers zwaar uit, riepen ze ‘Shame on you’ en dat werd enkel erger na het fluitsignaal. Dieumerci Mbokani kreeg nog even applaus, maar nadien brak het los. Fans die onderling aan het vechten sloegen, stewards die een tiental fans moest tegenhouden anders waren ze de spelers gaan aanvallen, fluitconcerten, ‘Shame on you’… De spelers durfden zelfs niet dicht bij hun eigen aanhang te komen. Na de partij gingen ze naar de hoofdingang en werd er ‘Coucke buiten’ geroepen en werd de sfeer even grimmig. Het is geen toeval en we vrezen dat het na gisterenavond nog niet over is. Elke nederlaag is een potentieel gevaar voor een nieuwe uitbarsting.



Vorig seizoen -en zelfs de jaren voordien waren er bij veel fans grote bedenkingen bij het toenmalige beleid- is het allemaal begonnen. Herman Van Holsbeeck werd ook richting ontslag geroepen, nadat hij de club in de handen van Mogi Bayat had gegeven. De fans waren het beu en het draaide voor geen meter, Anderlecht was al jaren Anderlecht niet meer. De wrevel begon groter en groter te worden na het knalseizoen onder René Weiler, qua resultaat dan. Een jaar resultaatvoetbal kon, maar geen tweede jaar. RSCA moest RSCA blijven, voor de fans meer dan een club.

De overname door Coucke zorgde voor hoop. De harde kern, BCS, geloofde in het project en er was sfeer en er werden 19.000 abonnementen verkocht. Het seizoen begon goed, maar het ging nadien van kwaad naar erger. De kreten ‘Wij willen voetbal zien’ en ‘Shame on you’ kwamen al meermaals boven. Na de nederlaag tegen Club Brugge, de eerste in 21 jaar, is er iets geknakt bij de harde kern. Michael Verschueren zal een gesprek aangaan met de harde kern (BCS), zij maken geen deel uit van de Fan Board.

De harde kern van Anderlecht heeft lang gewacht, maar genoeg is genoeg voor hen. Zij bepalen vooral de sfeer in het stadion en zij kunnen wel eens voor drie grimmige thuismatchen zorgen. De ‘Wij willen voetbal zien’, zijn kreten die in de jaren 1997 en 1998 meermaals klonken. Het was ook deze groep die helemaal tegen de komst van Steven Defour was. Zij behoren nog tot de oude garde, zij die voor een meer Engelse sfeer zorgen, en ze zijn niet meteen de grootste voorstander van de ‘nieuwe generatie’ die het meer heeft voor de Ultra-sfeer.



De harde kern stond vroeger vaker op de barricades, maar in die periode wist Mister Michel samen met Pär Zetterberg hen te sussen. Anderlecht mist nu een speler als de Zweed, die zeer veel invloed had op de aanhang. Marc Coucke, Frank Arnesen, Michael Verschueren en best ook Pär Zetterberg – hij weet als geen ander dergelijke situaties aan te pakken met deze groep fans – moeten aan tafel gaan zitten met de harde kern. Dat zal maandag gebeuren.

Naast de sportieve moeilijkheden kan de club rebellerende fans missen als kiespijn. Een goed gesprek kan veel oplossen. De roep ‘Coucke buiten’ van vorige week was geen vraag naar een echt ontslag, maar eerder een drukmiddel: ‘Dit is het einde, verder naar beneden mag niet’, luidt de onderliggende boodschap. Ze weten wat te doen de komende mercato. Anderlecht is na zijn derde opeenvolgende titel in 2014 in slaap gevallen, de reus moet wakker worden.

Claudio Reulens

LEES OOK: PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

Zal het gesprek tussen de harde kern en Verschueren de gemoederen bedaren?

Meest recent

Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

13
13
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

54
54
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

547
547
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

68
68
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

133
133
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

381
381
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

696
696
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

77
77
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

604
604
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

465
465
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

107
107
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

423
423
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

342
342
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

750
750
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

237
237
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

1036
1036
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

472
472
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

196
196
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

624
624
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

256
256
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

138
138
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

373
373
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

535
535
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

101
101
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

204
204

Meer sportnieuws