De bom ontploft bij Anderlecht-fans: uiting van jarenlange frustratie

door
De bom ontploft bij Anderlecht-fans: uiting van jarenlange frustratie

De fans van RSC Anderlecht hebben er genoeg van. De bodem is bereikt en zij trokken na de partij tegen Antwerp naar de hoofdingang om hun ongenoegen kenbaar te maken. De bom barstte na ruim jaren van wanbeleid, met als dieptepunt de gebeurtenissen bij Standard...


Even terug naar vorige week: Nog voor het einde van de partij floten de fans de spelers zwaar uit, riepen ze ‘Shame on you’ en dat werd enkel erger na het fluitsignaal. Dieumerci Mbokani kreeg nog even applaus, maar nadien brak het los. Fans die onderling aan het vechten sloegen, stewards die een tiental fans moest tegenhouden anders waren ze de spelers gaan aanvallen, fluitconcerten, ‘Shame on you’… De spelers durfden zelfs niet dicht bij hun eigen aanhang te komen. Na de partij gingen ze naar de hoofdingang en werd er ‘Coucke buiten’ geroepen en werd de sfeer even grimmig. Het is geen toeval en we vrezen dat het na gisterenavond nog niet over is. Elke nederlaag is een potentieel gevaar voor een nieuwe uitbarsting.



Vorig seizoen -en zelfs de jaren voordien waren er bij veel fans grote bedenkingen bij het toenmalige beleid- is het allemaal begonnen. Herman Van Holsbeeck werd ook richting ontslag geroepen, nadat hij de club in de handen van Mogi Bayat had gegeven. De fans waren het beu en het draaide voor geen meter, Anderlecht was al jaren Anderlecht niet meer. De wrevel begon groter en groter te worden na het knalseizoen onder René Weiler, qua resultaat dan. Een jaar resultaatvoetbal kon, maar geen tweede jaar. RSCA moest RSCA blijven, voor de fans meer dan een club.

De overname door Coucke zorgde voor hoop. De harde kern, BCS, geloofde in het project en er was sfeer en er werden 19.000 abonnementen verkocht. Het seizoen begon goed, maar het ging nadien van kwaad naar erger. De kreten ‘Wij willen voetbal zien’ en ‘Shame on you’ kwamen al meermaals boven. Na de nederlaag tegen Club Brugge, de eerste in 21 jaar, is er iets geknakt bij de harde kern. Michael Verschueren zal een gesprek aangaan met de harde kern (BCS), zij maken geen deel uit van de Fan Board.

De harde kern van Anderlecht heeft lang gewacht, maar genoeg is genoeg voor hen. Zij bepalen vooral de sfeer in het stadion en zij kunnen wel eens voor drie grimmige thuismatchen zorgen. De ‘Wij willen voetbal zien’, zijn kreten die in de jaren 1997 en 1998 meermaals klonken. Het was ook deze groep die helemaal tegen de komst van Steven Defour was. Zij behoren nog tot de oude garde, zij die voor een meer Engelse sfeer zorgen, en ze zijn niet meteen de grootste voorstander van de ‘nieuwe generatie’ die het meer heeft voor de Ultra-sfeer.



De harde kern stond vroeger vaker op de barricades, maar in die periode wist Mister Michel samen met Pär Zetterberg hen te sussen. Anderlecht mist nu een speler als de Zweed, die zeer veel invloed had op de aanhang. Marc Coucke, Frank Arnesen, Michael Verschueren en best ook Pär Zetterberg – hij weet als geen ander dergelijke situaties aan te pakken met deze groep fans – moeten aan tafel gaan zitten met de harde kern. Dat zal maandag gebeuren.

Naast de sportieve moeilijkheden kan de club rebellerende fans missen als kiespijn. Een goed gesprek kan veel oplossen. De roep ‘Coucke buiten’ van vorige week was geen vraag naar een echt ontslag, maar eerder een drukmiddel: ‘Dit is het einde, verder naar beneden mag niet’, luidt de onderliggende boodschap. Ze weten wat te doen de komende mercato. Anderlecht is na zijn derde opeenvolgende titel in 2014 in slaap gevallen, de reus moet wakker worden.

Claudio Reulens

LEES OOK: Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Zal het gesprek tussen de harde kern en Verschueren de gemoederen bedaren?

Meest recent

Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

6
6
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

187
187
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

99
99
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

82
82
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

204
204
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

23
23
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

194
194
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

80
80
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

257
257
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

83
83
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

478
478
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

40
40
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

83
83
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

173
173
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

638
638
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

340
340
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

290
290
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1388
1388
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

543
543
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

154
154
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

637
637
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

348
348
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

418
418

Meer sportnieuws