Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

door
Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

Simon Mignolet is nog steeds maar 31 jaar en kan nog vele jaren mee in het voetbal, maar de Rode Duivel denkt ook aan de toekomst. Hij kwam met een nieuw project op de proppen. Onze redactie was bij de voorstelling en had ook een gesprek met de doelman van Liverpool.


Mignolet opende in het verleden met het concept Twenty Two Coffee al twee vestigingen in Sint-Truiden en nu komt Mignolet, samen met zijn broer Wouter, op de markt met eigen koffiecapsules. Het gaat om zes smaken: gentle, ristretto, classic, decaf, smooth en espresso. Ze willen de capsules over heel Europa verkopen en ze zijn beschikbaar via de webshop op www.twentytwocoffee22.be.

Leven na het voetbal
"We hebben er acht maanden hard aan gewerkt en we gaan voor kwaliteit. We willen stap voor stap groeien en het idee is eigenlijk overgewaaid uit Engeland. Toen ik in de horecawereld stapte, was die wereld onbekend voor mij en ik heb alleen maar nog meer respect gekregen voor de mensen die in de horeca werken. Het is geen makkelijke wereld. We willen met dit concept de koffie nu ook naar de eindklant brengen en waar dit gaat eindigen, weet ik ook niet. Toen ik bij STVV speelde, dacht ik ook nooit dat ik bij Liverpool zou belanden. Engeland is dus de inspiratiebron, maar het is heel anders dan in België. Daar heerst een echte pubcultuur en werken ze meer in volume, in België gaat het voornamelijk om de kwaliteit", zei Mignolet.


Mignolet lanceerde zijn eigen koffiecapsules. (Foto:Claudio Reulens)
De Rode Duivel is dus al bezig met zijn leven na het voetbal. "Mensen vragen mij vaak wat ik na mijn carrière als voetballer ga doen, en het antwoord wat ik daarop kan geven, is dat ik mijn eigen baas wil zijn. En hoe kan dat anders dan als zelfstandige verder gaan? Dat wil niet zeggen dat het alleen een koffiezaak zal zijn, maar ik wil wel mijn eigen leven controleren.Het is nu ook een mooie afleiding, zoals met mijn studies. Het is belangrijk om thuis ook iets om handen te hebben en ik wil met iets bezig zijn. Dit geeft mij de voldoening om bezig te zijn, maar ook om mijn horizon te verbreden en meer te leren kennen over horeca en het ondernemersschap."

Het is uiteraard geen toeval dat Mignolet voor Haspengouw kiest als uitvalsbasis. "Ik kom altijd graag terug naar Haspengouw. Sint-Truiden en Haspengouw zijn mijn thuis en dat zal er nooit uitgaan, ook al woon en leef ik in Engeland."


Mignolet wil met Liverpool prijzen pakken.
STVV en Liverpool
Het voetbal is nu echter nog de hoofdjob van de doelman en daar ligt de volle focus. Mignolet brak als speler door bij STVV en hij draagt de club nog steeds een warm hart toe. Hij volgt de Kanaries nog steeds. "Ze hebben een goed seizoen gespeeld en het is wel jammer dat ze Play-Off I niet hebben gehaald. Het is een veilig seizoen geweest met enkele uitschieters. Ze hebben bovendien ook enkele zéér goede spelers. Ik volg STVV dus zeker nog, maar wedstrijden zien is wat moeilijk. Maar ik kijk wel naar de resultaten van de club. Of ik ooit zal terugkeren? Dat is nu onmogelijk te zeggen, want ik leef in het heden en we zien wel wat de toekomst brengt", vertelt hij aan onze redactie.

Zo ver is het dus nog niet. Het is nu Liverpool dat telt, en The Reds kunnen geschiedenis schrijven. Ze kunnen de Champions League en de Premier League nog winnen. Liverpool heeft één van de sterkste ploegen die het sinds lange tijd heeft gehad. "Dat klopt, in zijn geheel is dit wel de sterkste ploeg die ik al heb meegemaakt bij Liverpool. Achterin zijn we met onder meer Virgil van Dijk zeer stabiel en voorin heb je met Mo Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino drie doelpuntenmakers. Die laatste is bovendien ook zeer sterk in het meeverdedigen, een heel complete aanvaller. We hebben een sterk elftal. In de breedte zijn we bijvoorbeeld heel sterk en we hadden in het verleden ook al een sterke ploeg met onder meer Steven Gerrard, Phillipe Coutinho en Luis Suarez, maar toen waren we in de breedte misschien wat minder gewapend. Of de druk hoog is? Goh, het is al 29 jaar geleden dat Liverpool de titel nog eens won en de fans willen dat uiteraard zeer graag. Als spelersgroep willen wij alles winnen: de Champions League en de Premier League."

Liverpool zal dit seizoen moeten afrekenen met Man City. Mignolet en Origi versus Kompany en De Bruyne. "Manchester City is inderdaad de grote concurrent en ze zitten ook nog in de FA Cup, maar de finales van de Champions League en FA Cup worden na het seizoen gespeeld, dus inzake drukte van het programma zal er weinig verschil zijn tussen ons twee. Dat gaat dus amper invloed hebben."

Toekomst Liverpool en België
Voor Mignolet is het een situatie met een dubbel gevoel: Liverpool heeft succes, maar de Rode Duivel is er bankzitter. "Uiteraard wil ik spelen, maar mijn taak is om de ploeg nu te steunen en mijn toekomst is op dit moment niet belangrijk", blokt hij vragen over een transfer weg. "Ik hoop nu vooral met Liverpool prijzen te pakken, dat is het belangrijkste en de rest zien we wel."

Bij de nationale ploeg maakt Mignolet ook deel uit van een geweldige ploeg. Op zijn 31ste stoppen als Rode Duivel, zoals Marouane Fellaini, is nog geen optie. "Bij Liverpool en België speel ik inderdaad in twee geweldige ploegen en dat is natuurlijk fantastisch om mee te maken. Op het moment zelf sta je daar niet bij stil, want je maakt er deel van uit en zit in het moment. Mijn toekomst als Rode Duivel? Daar heb ik totaal nog niet over nagedacht en ik blijf voor Liverpool en de nationale ploeg beschikbaar."

LEES OOK: Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Zal Mignolet ooit terugkeren naar de Jupiler Pro League?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

4
4
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

17
17
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

21
21
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

43
43
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

38
38
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

176
176
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

44
44
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

202
202
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

88
88
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

63
63
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

325
325
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

134
134
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

361
361
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

467
467
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

301
301
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

119
119
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

189
189
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

317
317
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

310
310
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

279
279
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

136
136
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

898
898
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

469
469

Meer sportnieuws