Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

432
Mignolet over nieuw project, toekomst als Rode Duivel en terugkeer naar JPL

Simon Mignolet is nog steeds maar 31 jaar en kan nog vele jaren mee in het voetbal, maar de Rode Duivel denkt ook aan de toekomst. Hij kwam met een nieuw project op de proppen. Onze redactie was bij de voorstelling en had ook een gesprek met de doelman van Liverpool.


Mignolet opende in het verleden met het concept Twenty Two Coffee al twee vestigingen in Sint-Truiden en nu komt Mignolet, samen met zijn broer Wouter, op de markt met eigen koffiecapsules. Het gaat om zes smaken: gentle, ristretto, classic, decaf, smooth en espresso. Ze willen de capsules over heel Europa verkopen en ze zijn beschikbaar via de webshop op www.twentytwocoffee22.be.

Leven na het voetbal
"We hebben er acht maanden hard aan gewerkt en we gaan voor kwaliteit. We willen stap voor stap groeien en het idee is eigenlijk overgewaaid uit Engeland. Toen ik in de horecawereld stapte, was die wereld onbekend voor mij en ik heb alleen maar nog meer respect gekregen voor de mensen die in de horeca werken. Het is geen makkelijke wereld. We willen met dit concept de koffie nu ook naar de eindklant brengen en waar dit gaat eindigen, weet ik ook niet. Toen ik bij STVV speelde, dacht ik ook nooit dat ik bij Liverpool zou belanden. Engeland is dus de inspiratiebron, maar het is heel anders dan in België. Daar heerst een echte pubcultuur en werken ze meer in volume, in België gaat het voornamelijk om de kwaliteit", zei Mignolet.


Mignolet lanceerde zijn eigen koffiecapsules. (Foto:Claudio Reulens)
De Rode Duivel is dus al bezig met zijn leven na het voetbal. "Mensen vragen mij vaak wat ik na mijn carrière als voetballer ga doen, en het antwoord wat ik daarop kan geven, is dat ik mijn eigen baas wil zijn. En hoe kan dat anders dan als zelfstandige verder gaan? Dat wil niet zeggen dat het alleen een koffiezaak zal zijn, maar ik wil wel mijn eigen leven controleren.Het is nu ook een mooie afleiding, zoals met mijn studies. Het is belangrijk om thuis ook iets om handen te hebben en ik wil met iets bezig zijn. Dit geeft mij de voldoening om bezig te zijn, maar ook om mijn horizon te verbreden en meer te leren kennen over horeca en het ondernemersschap."

Het is uiteraard geen toeval dat Mignolet voor Haspengouw kiest als uitvalsbasis. "Ik kom altijd graag terug naar Haspengouw. Sint-Truiden en Haspengouw zijn mijn thuis en dat zal er nooit uitgaan, ook al woon en leef ik in Engeland."


Mignolet wil met Liverpool prijzen pakken.
STVV en Liverpool
Het voetbal is nu echter nog de hoofdjob van de doelman en daar ligt de volle focus. Mignolet brak als speler door bij STVV en hij draagt de club nog steeds een warm hart toe. Hij volgt de Kanaries nog steeds. "Ze hebben een goed seizoen gespeeld en het is wel jammer dat ze Play-Off I niet hebben gehaald. Het is een veilig seizoen geweest met enkele uitschieters. Ze hebben bovendien ook enkele zéér goede spelers. Ik volg STVV dus zeker nog, maar wedstrijden zien is wat moeilijk. Maar ik kijk wel naar de resultaten van de club. Of ik ooit zal terugkeren? Dat is nu onmogelijk te zeggen, want ik leef in het heden en we zien wel wat de toekomst brengt", vertelt hij aan onze redactie.

Zo ver is het dus nog niet. Het is nu Liverpool dat telt, en The Reds kunnen geschiedenis schrijven. Ze kunnen de Champions League en de Premier League nog winnen. Liverpool heeft één van de sterkste ploegen die het sinds lange tijd heeft gehad. "Dat klopt, in zijn geheel is dit wel de sterkste ploeg die ik al heb meegemaakt bij Liverpool. Achterin zijn we met onder meer Virgil van Dijk zeer stabiel en voorin heb je met Mo Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino drie doelpuntenmakers. Die laatste is bovendien ook zeer sterk in het meeverdedigen, een heel complete aanvaller. We hebben een sterk elftal. In de breedte zijn we bijvoorbeeld heel sterk en we hadden in het verleden ook al een sterke ploeg met onder meer Steven Gerrard, Phillipe Coutinho en Luis Suarez, maar toen waren we in de breedte misschien wat minder gewapend. Of de druk hoog is? Goh, het is al 29 jaar geleden dat Liverpool de titel nog eens won en de fans willen dat uiteraard zeer graag. Als spelersgroep willen wij alles winnen: de Champions League en de Premier League."

Liverpool zal dit seizoen moeten afrekenen met Man City. Mignolet en Origi versus Kompany en De Bruyne. "Manchester City is inderdaad de grote concurrent en ze zitten ook nog in de FA Cup, maar de finales van de Champions League en FA Cup worden na het seizoen gespeeld, dus inzake drukte van het programma zal er weinig verschil zijn tussen ons twee. Dat gaat dus amper invloed hebben."

Toekomst Liverpool en België
Voor Mignolet is het een situatie met een dubbel gevoel: Liverpool heeft succes, maar de Rode Duivel is er bankzitter. "Uiteraard wil ik spelen, maar mijn taak is om de ploeg nu te steunen en mijn toekomst is op dit moment niet belangrijk", blokt hij vragen over een transfer weg. "Ik hoop nu vooral met Liverpool prijzen te pakken, dat is het belangrijkste en de rest zien we wel."

Bij de nationale ploeg maakt Mignolet ook deel uit van een geweldige ploeg. Op zijn 31ste stoppen als Rode Duivel, zoals Marouane Fellaini, is nog geen optie. "Bij Liverpool en België speel ik inderdaad in twee geweldige ploegen en dat is natuurlijk fantastisch om mee te maken. Op het moment zelf sta je daar niet bij stil, want je maakt er deel van uit en zit in het moment. Mijn toekomst als Rode Duivel? Daar heb ik totaal nog niet over nagedacht en ik blijf voor Liverpool en de nationale ploeg beschikbaar."

LEES OOK: Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"
126

Zal Mignolet ooit terugkeren naar de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

182
182
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

27
27
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

440
440
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

88
88
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

62
62
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

215
215
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

290
290
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

935
935
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

905
905
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

192
192
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

119
119
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

158
158
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

949
949
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

113
113
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

126
126
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

80
80
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

668
668
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

125
125
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

47
47
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

74
74
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

684
684
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

598
598
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

639
639
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

88
88
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1236
1236

Meer sportnieuws