Jonathan David: van gratis talent tot doelwit van Borussia Dortmund

door
Jonathan David: van gratis talent tot doelwit van Borussia Dortmund

AA Gent haalde in januari 2018 een zeer groot talent in huis: Jonathan David. De Canadese aanvaller maakte meteen veel indruk en hij wist Yves Vanderhaeghe en Jesse Thorup meteen te overtuigen. Hij is nu al dé revelatie van het seizoen bij de Buffalo’s. Zal hij gaan knallen in Play-Off I?


De nog maar recent 19 jaar geworden Canadese aanvaller kwam over vanuit Ottawa en bij de beloften maakte hij meteen veel indruk. Na amper enkele maanden in België zette hij de stap naar het eerste elftal. Indrukwekkend voor een tiener die de stap vanuit het buitenland moest zetten. Een teken dat David op en naast het veld over bijzonder veel kwaliteiten beschikt.

David maakte meteen indruk door onder Vanderhaeghe aan de lopende band te scoren. Toen werd hij nog als diepe spits uitgespeeld, nog altijd zijn beste positie. David beschikt over een topkwaliteit: hij beschikt over een enorm overzicht in de zestien meter en blijft ijzig kalm voor de doelman. De aanval dragen tijdens zijn eerste seizoen als prof is mogelijk wat veel gevraagd, zeker in een elftal dat zelf een zeer wisselvallig seizoen kent.



Thorup zocht en vond echter een andere positie voor David. Achter de diepe spits. Met zijn sterk positiespel, zijn uitmuntende balbehandeling en hoge handelingssnelheid bleef hij indruk maken. David is uitgegroeid tot een toptalent en het valt af te wachten of AA Gent hem kan houden. Met zijn 10 goals en 4 assists in 32 wedstrijden kent hij een fantastisch eerste seizoen als prof.

Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Borussia Mönchengladbach, Freiburg en Hoffenheim volgen hem op de voet. In PO I zullen wellicht nog tal van clubs hem gaan scouten in. Met nu al een marktwaarde van 5 miljoen euro en een contract tot medio 2022 heeft AA Gent goud in zijn handen. Een pluim voor de scouting van de Buffalo’s, die hem ontdekten op een jeugdtoernooi. De marktwaarde steeg op zeven maanden tijd van 100.000 euro naar 5 miljoen euro. Na Play-Off I richting 10 miljoen euro?

Claudio Reulens

LEES OOK: Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Is David een toptalent?

Meest recent

Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

6
6
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

155
155
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

59
59
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

113
113
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

266
266
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

24
24
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

93
93
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

94
94
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

33
33
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

75
75
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

209
209
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

217
217
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

170
170
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

227
227
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

57
57
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

109
109
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

52
52
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

229
229
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

167
167
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

222
222
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

85
85
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

106
106
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

637
637
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

522
522
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

646
646

Meer sportnieuws