Jonathan David: van gratis talent tot doelwit van Borussia Dortmund

door
Jonathan David: van gratis talent tot doelwit van Borussia Dortmund

AA Gent haalde in januari 2018 een zeer groot talent in huis: Jonathan David. De Canadese aanvaller maakte meteen veel indruk en hij wist Yves Vanderhaeghe en Jesse Thorup meteen te overtuigen. Hij is nu al dé revelatie van het seizoen bij de Buffalo’s. Zal hij gaan knallen in Play-Off I?


De nog maar recent 19 jaar geworden Canadese aanvaller kwam over vanuit Ottawa en bij de beloften maakte hij meteen veel indruk. Na amper enkele maanden in België zette hij de stap naar het eerste elftal. Indrukwekkend voor een tiener die de stap vanuit het buitenland moest zetten. Een teken dat David op en naast het veld over bijzonder veel kwaliteiten beschikt.

David maakte meteen indruk door onder Vanderhaeghe aan de lopende band te scoren. Toen werd hij nog als diepe spits uitgespeeld, nog altijd zijn beste positie. David beschikt over een topkwaliteit: hij beschikt over een enorm overzicht in de zestien meter en blijft ijzig kalm voor de doelman. De aanval dragen tijdens zijn eerste seizoen als prof is mogelijk wat veel gevraagd, zeker in een elftal dat zelf een zeer wisselvallig seizoen kent.



Thorup zocht en vond echter een andere positie voor David. Achter de diepe spits. Met zijn sterk positiespel, zijn uitmuntende balbehandeling en hoge handelingssnelheid bleef hij indruk maken. David is uitgegroeid tot een toptalent en het valt af te wachten of AA Gent hem kan houden. Met zijn 10 goals en 4 assists in 32 wedstrijden kent hij een fantastisch eerste seizoen als prof.

Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Borussia Mönchengladbach, Freiburg en Hoffenheim volgen hem op de voet. In PO I zullen wellicht nog tal van clubs hem gaan scouten in. Met nu al een marktwaarde van 5 miljoen euro en een contract tot medio 2022 heeft AA Gent goud in zijn handen. Een pluim voor de scouting van de Buffalo’s, die hem ontdekten op een jeugdtoernooi. De marktwaarde steeg op zeven maanden tijd van 100.000 euro naar 5 miljoen euro. Na Play-Off I richting 10 miljoen euro?

Claudio Reulens

LEES OOK: AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

Is David een toptalent?

Meest recent

AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

26
26
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

12
12
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

29
29
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

391
391
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

228
228
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

146
146
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

261
261
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

604
604
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

262
262
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

290
290
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

344
344
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

163
163
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

137
137
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

82
82
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

261
261
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

287
287
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

59
59
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

447
447
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

358
358
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

553
553
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

51
51
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

480
480
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

63
63
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

522
522

Meer sportnieuws