Jonathan David: van gratis talent tot doelwit van Borussia Dortmund

door
Jonathan David: van gratis talent tot doelwit van Borussia Dortmund

AA Gent haalde in januari 2018 een zeer groot talent in huis: Jonathan David. De Canadese aanvaller maakte meteen veel indruk en hij wist Yves Vanderhaeghe en Jesse Thorup meteen te overtuigen. Hij is nu al dé revelatie van het seizoen bij de Buffalo’s. Zal hij gaan knallen in Play-Off I?


De nog maar recent 19 jaar geworden Canadese aanvaller kwam over vanuit Ottawa en bij de beloften maakte hij meteen veel indruk. Na amper enkele maanden in België zette hij de stap naar het eerste elftal. Indrukwekkend voor een tiener die de stap vanuit het buitenland moest zetten. Een teken dat David op en naast het veld over bijzonder veel kwaliteiten beschikt.

David maakte meteen indruk door onder Vanderhaeghe aan de lopende band te scoren. Toen werd hij nog als diepe spits uitgespeeld, nog altijd zijn beste positie. David beschikt over een topkwaliteit: hij beschikt over een enorm overzicht in de zestien meter en blijft ijzig kalm voor de doelman. De aanval dragen tijdens zijn eerste seizoen als prof is mogelijk wat veel gevraagd, zeker in een elftal dat zelf een zeer wisselvallig seizoen kent.



Thorup zocht en vond echter een andere positie voor David. Achter de diepe spits. Met zijn sterk positiespel, zijn uitmuntende balbehandeling en hoge handelingssnelheid bleef hij indruk maken. David is uitgegroeid tot een toptalent en het valt af te wachten of AA Gent hem kan houden. Met zijn 10 goals en 4 assists in 32 wedstrijden kent hij een fantastisch eerste seizoen als prof.

Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Borussia Mönchengladbach, Freiburg en Hoffenheim volgen hem op de voet. In PO I zullen wellicht nog tal van clubs hem gaan scouten in. Met nu al een marktwaarde van 5 miljoen euro en een contract tot medio 2022 heeft AA Gent goud in zijn handen. Een pluim voor de scouting van de Buffalo’s, die hem ontdekten op een jeugdtoernooi. De marktwaarde steeg op zeven maanden tijd van 100.000 euro naar 5 miljoen euro. Na Play-Off I richting 10 miljoen euro?

Claudio Reulens

LEES OOK: AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

Is David een toptalent?

Meest recent

Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

7
7
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

46
46
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

16
16
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

527
527
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

64
64
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

171
171
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

205
205
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

93
93
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

157
157
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

56
56
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

62
62
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

387
387
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

70
70
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

36
36
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

247
247
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

150
150
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

131
131
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

403
403
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

552
552
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

45
45
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

351
351
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1168
1168
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

66
66
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

124
124

Meer sportnieuws