Jonathan David: van gratis talent tot doelwit van Borussia Dortmund

door
Jonathan David: van gratis talent tot doelwit van Borussia Dortmund

AA Gent haalde in januari 2018 een zeer groot talent in huis: Jonathan David. De Canadese aanvaller maakte meteen veel indruk en hij wist Yves Vanderhaeghe en Jesse Thorup meteen te overtuigen. Hij is nu al dé revelatie van het seizoen bij de Buffalo’s. Zal hij gaan knallen in Play-Off I?


De nog maar recent 19 jaar geworden Canadese aanvaller kwam over vanuit Ottawa en bij de beloften maakte hij meteen veel indruk. Na amper enkele maanden in België zette hij de stap naar het eerste elftal. Indrukwekkend voor een tiener die de stap vanuit het buitenland moest zetten. Een teken dat David op en naast het veld over bijzonder veel kwaliteiten beschikt.

David maakte meteen indruk door onder Vanderhaeghe aan de lopende band te scoren. Toen werd hij nog als diepe spits uitgespeeld, nog altijd zijn beste positie. David beschikt over een topkwaliteit: hij beschikt over een enorm overzicht in de zestien meter en blijft ijzig kalm voor de doelman. De aanval dragen tijdens zijn eerste seizoen als prof is mogelijk wat veel gevraagd, zeker in een elftal dat zelf een zeer wisselvallig seizoen kent.



Thorup zocht en vond echter een andere positie voor David. Achter de diepe spits. Met zijn sterk positiespel, zijn uitmuntende balbehandeling en hoge handelingssnelheid bleef hij indruk maken. David is uitgegroeid tot een toptalent en het valt af te wachten of AA Gent hem kan houden. Met zijn 10 goals en 4 assists in 32 wedstrijden kent hij een fantastisch eerste seizoen als prof.

Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Borussia Mönchengladbach, Freiburg en Hoffenheim volgen hem op de voet. In PO I zullen wellicht nog tal van clubs hem gaan scouten in. Met nu al een marktwaarde van 5 miljoen euro en een contract tot medio 2022 heeft AA Gent goud in zijn handen. Een pluim voor de scouting van de Buffalo’s, die hem ontdekten op een jeugdtoernooi. De marktwaarde steeg op zeven maanden tijd van 100.000 euro naar 5 miljoen euro. Na Play-Off I richting 10 miljoen euro?

Claudio Reulens

LEES OOK: Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Is David een toptalent?

Meest recent

'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

52
52
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

119
119
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

92
92
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

172
172
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

396
396
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

312
312
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

261
261
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

294
294
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

192
192
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

314
314
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

248
248
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

499
499
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

541
541
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

369
369
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

503
503
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

320
320
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

350
350
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

83
83
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

366
366
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

300
300
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

228
228
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

392
392
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

148
148
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

118
118
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

195
195

Meer sportnieuws