Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

door
Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

De titelstrijd lijkt voor Anderlecht na één speeldag in Play-Off I al een verloren zaak. Een bij momenten zwierig Racing Genk was vooral voor de rust heer en meester en had na de pauze genoeg aan een klasseflits van Ito om het verschil te maken.

Anderlecht had nog een kans op de titel maar daarvoor mocht het vanavond zeker niet verliezen op het veld van de competitieleider, Racing Genk. Fred Rutten koos voor exact dezelfde elf namen die een paar weken geleden de maat namen van Oostende. Bij de thuisploeg kon Clement weer rekenen op Berge, ook Ito kreeg een nieuwe basisplaats. Pozuelo maakte ondertussen het mooie weer in Canada.
Wie Pozuelo? Waar Pozuelo?
Onder aanvoering van een zeer enthousiast thuispubliek nam Blauw-Wit een prima start in de eigen Luminus Arena. Dewaest knikte na acht minuten spelen de eerste goede kans naast. Iets voor het kwartier krulde Trossard de bal op de bovenkant van de lat, Anderlecht zwalpte in de openingsfase. Halfweg de eerste periode staken de bezoekers toch ook eens de neus aan het venster, een poging van Kara week af op de voet van Lucumi zodat Vukovic met een prima redding moest uitpakken. Op het halfuur was het dan toch raak voor Racing Genk: Samatta kopte de bal terug en Maehle was de meest attente en kopte volledig vrijstaand de 1-0 voorbij Didillon. De Franse doelman van Paars-Wit zag er niet goed uit in deze fase. Ook nadien behielden de manschappen van Clement eenvoudig de controle, met Samatta werd nog een tweede keer het doelhout geraakt. Halfweg leek de thuisploeg de concurrentie direct stevig onder druk te zetten.

Maehle kopt Racing Genk ruimschoots verdiend op voorsprong.
Klasseflits van Ito beslist aangename topper
Anderlecht begon beter na de rust en creëerde via Kums en Verschaeren meteen twee kansen, Vukovic moest echter niet in actie komen. Aan de overzijde was de eerste grote kans wel raak: Ito kapte naar binnen en schoot dan enig mooi raak in de verste hoek: 2-0 en de boeken leken toe voor Anderlecht. De bezoekers waren zeker geen geslagen hond nadien en via Verschaeren kreeg het halfweg de tweede helft zelfs een prima kans op de aansluitingstreffer, het jonge talent van Paars-Wit trof de buitenkant van de paal. Op dik tien minuten van het einde maakte Paintsil er na een knappe individuele actie ook nog 3-0 van. In de slotminuten miste Bolasie oog in oog met Vukovic nog een unieke kans op de eerredder. Uiteindelijk leed Anderlecht een kansloze nederlaag en lijkt het nu al uitgeteld voor de titel. Racing Genk zet concurrent Club Brugge stevig onder druk.
Scoreverloop:
1-0 (31') Maehle, 2-0 (55') Ito, 3-0 (79') Paintsil


LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Is de titelstrijd voorbij voor Anderlecht?

Meest recent

Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

15
15
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

114
114
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

124
124
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

45
45
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

86
86
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

152
152
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

62
62
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

54
54
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

94
94
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

32
32
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

80
80
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

113
113
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

406
406
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

122
122
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

197
197
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

303
303
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

405
405
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

80
80
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

145
145
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

574
574
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

157
157
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

109
109

Meer sportnieuws