Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

623 stemmen
Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

De titelstrijd lijkt voor Anderlecht na één speeldag in Play-Off I al een verloren zaak. Een bij momenten zwierig Racing Genk was vooral voor de rust heer en meester en had na de pauze genoeg aan een klasseflits van Ito om het verschil te maken.

Anderlecht had nog een kans op de titel maar daarvoor mocht het vanavond zeker niet verliezen op het veld van de competitieleider, Racing Genk. Fred Rutten koos voor exact dezelfde elf namen die een paar weken geleden de maat namen van Oostende. Bij de thuisploeg kon Clement weer rekenen op Berge, ook Ito kreeg een nieuwe basisplaats. Pozuelo maakte ondertussen het mooie weer in Canada.
Wie Pozuelo? Waar Pozuelo?
Onder aanvoering van een zeer enthousiast thuispubliek nam Blauw-Wit een prima start in de eigen Luminus Arena. Dewaest knikte na acht minuten spelen de eerste goede kans naast. Iets voor het kwartier krulde Trossard de bal op de bovenkant van de lat, Anderlecht zwalpte in de openingsfase. Halfweg de eerste periode staken de bezoekers toch ook eens de neus aan het venster, een poging van Kara week af op de voet van Lucumi zodat Vukovic met een prima redding moest uitpakken. Op het halfuur was het dan toch raak voor Racing Genk: Samatta kopte de bal terug en Maehle was de meest attente en kopte volledig vrijstaand de 1-0 voorbij Didillon. De Franse doelman van Paars-Wit zag er niet goed uit in deze fase. Ook nadien behielden de manschappen van Clement eenvoudig de controle, met Samatta werd nog een tweede keer het doelhout geraakt. Halfweg leek de thuisploeg de concurrentie direct stevig onder druk te zetten.

Maehle kopt Racing Genk ruimschoots verdiend op voorsprong.
Klasseflits van Ito beslist aangename topper
Anderlecht begon beter na de rust en creëerde via Kums en Verschaeren meteen twee kansen, Vukovic moest echter niet in actie komen. Aan de overzijde was de eerste grote kans wel raak: Ito kapte naar binnen en schoot dan enig mooi raak in de verste hoek: 2-0 en de boeken leken toe voor Anderlecht. De bezoekers waren zeker geen geslagen hond nadien en via Verschaeren kreeg het halfweg de tweede helft zelfs een prima kans op de aansluitingstreffer, het jonge talent van Paars-Wit trof de buitenkant van de paal. Op dik tien minuten van het einde maakte Paintsil er na een knappe individuele actie ook nog 3-0 van. In de slotminuten miste Bolasie oog in oog met Vukovic nog een unieke kans op de eerredder. Uiteindelijk leed Anderlecht een kansloze nederlaag en lijkt het nu al uitgeteld voor de titel. Racing Genk zet concurrent Club Brugge stevig onder druk.
Scoreverloop:
1-0 (31') Maehle, 2-0 (55') Ito, 3-0 (79') Paintsil


LEES OOK: Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Is de titelstrijd voorbij voor Anderlecht?

Meest recent

Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

8
8
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

122
122
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

173
173
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

174
174
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

802
802
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

300
300
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

203
203
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

364
364
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

128
128
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

235
235
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

274
274
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

483
483
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

83
83
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

107
107
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

315
315
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

257
257
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

181
181
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

1039
1039
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

69
69
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

374
374
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

297
297
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

162
162
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

80
80
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

519
519
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

945
945

Meer sportnieuws