Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

623 stemmen
Racing Genk maakt waardeverhoudingen meteen pijnlijk duidelijk voor Anderlecht

De titelstrijd lijkt voor Anderlecht na één speeldag in Play-Off I al een verloren zaak. Een bij momenten zwierig Racing Genk was vooral voor de rust heer en meester en had na de pauze genoeg aan een klasseflits van Ito om het verschil te maken.

Anderlecht had nog een kans op de titel maar daarvoor mocht het vanavond zeker niet verliezen op het veld van de competitieleider, Racing Genk. Fred Rutten koos voor exact dezelfde elf namen die een paar weken geleden de maat namen van Oostende. Bij de thuisploeg kon Clement weer rekenen op Berge, ook Ito kreeg een nieuwe basisplaats. Pozuelo maakte ondertussen het mooie weer in Canada.
Wie Pozuelo? Waar Pozuelo?
Onder aanvoering van een zeer enthousiast thuispubliek nam Blauw-Wit een prima start in de eigen Luminus Arena. Dewaest knikte na acht minuten spelen de eerste goede kans naast. Iets voor het kwartier krulde Trossard de bal op de bovenkant van de lat, Anderlecht zwalpte in de openingsfase. Halfweg de eerste periode staken de bezoekers toch ook eens de neus aan het venster, een poging van Kara week af op de voet van Lucumi zodat Vukovic met een prima redding moest uitpakken. Op het halfuur was het dan toch raak voor Racing Genk: Samatta kopte de bal terug en Maehle was de meest attente en kopte volledig vrijstaand de 1-0 voorbij Didillon. De Franse doelman van Paars-Wit zag er niet goed uit in deze fase. Ook nadien behielden de manschappen van Clement eenvoudig de controle, met Samatta werd nog een tweede keer het doelhout geraakt. Halfweg leek de thuisploeg de concurrentie direct stevig onder druk te zetten.

Maehle kopt Racing Genk ruimschoots verdiend op voorsprong.
Klasseflits van Ito beslist aangename topper
Anderlecht begon beter na de rust en creëerde via Kums en Verschaeren meteen twee kansen, Vukovic moest echter niet in actie komen. Aan de overzijde was de eerste grote kans wel raak: Ito kapte naar binnen en schoot dan enig mooi raak in de verste hoek: 2-0 en de boeken leken toe voor Anderlecht. De bezoekers waren zeker geen geslagen hond nadien en via Verschaeren kreeg het halfweg de tweede helft zelfs een prima kans op de aansluitingstreffer, het jonge talent van Paars-Wit trof de buitenkant van de paal. Op dik tien minuten van het einde maakte Paintsil er na een knappe individuele actie ook nog 3-0 van. In de slotminuten miste Bolasie oog in oog met Vukovic nog een unieke kans op de eerredder. Uiteindelijk leed Anderlecht een kansloze nederlaag en lijkt het nu al uitgeteld voor de titel. Racing Genk zet concurrent Club Brugge stevig onder druk.
Scoreverloop:
1-0 (31') Maehle, 2-0 (55') Ito, 3-0 (79') Paintsil


LEES OOK: Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Is de titelstrijd voorbij voor Anderlecht?

Meest recent

'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko de komende weken nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op het ...

79
79
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

106
106
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

466
466
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

298
298
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

440
440
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

283
283
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

629
629
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

491
491
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

57
57
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

164
164
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

416
416
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

547
547
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

100
100
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

970
970
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

550
550
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

446
446
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

55
55
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

349
349
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

541
541
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

96
96
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

852
852
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

530
530
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

525
525
'Leegloop bij Club Brugge: volgende sterkhouder wil weg'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

551
551
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

93
93

Meer sportnieuws