Het contract van Pieter Collen bij SK Beveren is per direct ontbonden. De verdediger speelt sinds de zomer voor de Belgen, maar mag een nieuwe werkgever gaan zoeken nadat de toekomst van trainer Johan Boskamp bij de club werd ontnomen.
Collen kwam aan het begin van het seizoen op aandringen van Boskamp over van Cambuur Leeuwarden, Hij tekende een éénjarig contract, maar na een half jaar wees al uit dat de terugkeer in zijn geboorteland geen positieve invloed had op de carrière van de ex-international.
Nadat Collen zijn debuut op het hoogste niveau maakte als speler van AA Gent, volgde al snel een verhuizing naar Nederland. Nadat hij via Vitesse en NEC bij Feyenoord belandde, leek het de goede richting op te gaan met de routinier, maar daarentegen wist hij zichzelf niet te ontplooien op Rotterdamse bodem. Nadat hij in het seizoen 2007/2008 bij het Belgische Sint-Truiden ging spelen en vervolgens bij Cambuur terechtkwam, besloot hij na één seizoen bij de Friezen in zee te gaan met Beveren.