Proto velt zijn oordeel over de malaise bij Anderlecht

door
Proto velt zijn oordeel over de malaise bij Anderlecht

Van 2005 tot 2016 stond Silvio Proto onder contract bij Anderlecht en in die periode maakte de ondertussen 35-jarige doelman heel wat mee. Maar een zesde plaats en moeten knokken voor een ticket voor Play-Off I, zo erg was het in die elf jaar nooit. Proto kijkt dan ook met grote ogen wat er zich bij zijn ex-club afspeelt.


"Ik vind het niet normaal dat het zo slecht gaat met Anderlecht. Het blijft voor mij de beste club in België. Ik weet dat ze vechten om in play-off 1 te geraken, maar... (zucht) Het doet me pijn", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Ze zitten in een overgangsperiode. Alles is er veranderd. Een nieuwe directie, een nieuwe trainer, nieuwe spelers."

Die overgang loopt niet altijd even vlot. "Misschien moeten bepaalde mensen beseffen dat iedereen zijn specifieke taak heeft binnen een club. De spelers staan op het veld, de trainer maakt de ploeg, de kinesist masseert... De toekomst zal uitwijzen of Marc Coucke een goede voorzitter was voor Anderlecht - zoals hij dat was in Oostende. Momenteel kan je dat moeilijk zeggen, in het begin zijn er altijd twijfels. Ik vind wel dat een voorzitter wat afstand moet houden, minder in de spotlights moet staan en een bredere visie moet hebben."

LEES OOK: Anderlecht versus Club Brugge: zomer vol animo op komst

Denk je dat Coucke een goede voorzitter is voor Anderlecht?

Meest recent

'Belgische clubs azen op héél grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

11
11
Anderlecht versus Club Brugge: zomer vol animo op komst

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

22
22
Nederlandse TD verklapt groot geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

44
44
'Anderlecht gaat los: toptransfer zet de boel op ontploffen'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

97
97
Taravel heeft er optie bij: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

37
37
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

467
467
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

362
362
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

63
63
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

302
302
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

130
130
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

91
91
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

206
206
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

314
314
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

81
81
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

31
31
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

29
29
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

67
67
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

665
665
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

48
48
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

66
66
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

168
168
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

91
91
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

81
81
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

180
180
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

41
41

Meer sportnieuws