"Het was een fout om bij KV Oostende te tekenen"

349

Tegenwoordig is hij gelukkig als tweede doelman bij Lazio, maar Silvio Proto heeft het niet altijd even makkelijk gehad. Zijn laatste seizoen in ons land verliep echter heel wat minder vlot, want de doelman bleek bij KV Oostende niet meteen gelukkig te zijn.


"Bij Oostende zat ik niet goed in mijn vel. Niet fysiek, niet mentaal. Ik denk dat het een fout was om daar te tekenen", blikt Proto terug in Het Laatste Nieuws. "Je mag niet vergeten: ik ging van één van de meest professionele clubs in België naar één van de minst professionele. Op het oefencentrum was het water soms koud in de winter. Soit, ik had wat meer geduld moeten tonen toen ik vertrok bij Anderlecht, minder moeten luisteren naar mijn toenmalige zaakwaarnemer (Lichtenstein, red.). Iedereen vroeg zich af waarom ik in godsnaam naar Oostende ging. Ik heb het gevoel dat mijn transfer meer een cadeau was voor Marc Coucke dan voor mij."

Olympiakos bood een uitweg, maar niet zonder slag of stoot. "
 Ik ben op een dag naar Coucke gegaan om te zeggen dat ik wilde vertrekken. Olympiakos werd concreet. Lichtenstein had me beloofd dat ik gratis weg mocht als er een grote club interesse toonde. Ik was daar ook van overtuigd. Niet dus. Op dat moment veranderde mijn relatie met Coucke. Uiteindelijk zijn we er wel uitgeraakt, op de laatste dag van de mercato. Ik heb een deel van de transfer zelf betaald en Mogi Bayat - die de overgang regelde - weigerde zijn commissie."

Heeft Proto er goed aan gedaan bij KVO te vertrekken?

Meest recent

La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

0
0
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

79
79
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

30
30
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

36
36
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

98
98
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

132
132
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

419
419
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

213
213
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

77
77
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

120
120
‘KV Mechelen vol voor miljoenentransfer na blessure Hjelde’

KV Mechelen zag nieuwkomer Leo Hjelde meteen uitvallen met een zware blessure en Malinwa gaat daarom ...

150
150
Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

119
119
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

254
254
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

103
103
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1251
1251
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

153
153
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

254
254
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

126
126
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

502
502
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

71
71
'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

1409
1409
Hoe Sibierski Anderlecht van jarenlang probleem verlost

Antoine Sibierski is bezig aan een stevige mercato. Paars-Wit zal ruim meer dan 20 miljoen euro gaan ...

516
516
García trapt na: Vanaken betaalt alsnog de zwaarste prijs

Rudi Garcia heeft opnieuw uitgehaald naar de hele discussie rond Hans Vanaken op het WK. Alleen ...

1121
1121
‘20M-transferbom Club Brugge krijgt plots pijnlijke wending’

Club Brugge blijft jagen op een nieuwe topspeler, maar de droomtransfer dreigt plots muurvast te ...

540
540
Pijnlijke klap voor Anderlecht: 8M-man vertrekt gratis

Anderlecht leek een opvallende buitenkans op het spoor. Een speler die ooit acht miljoen euro ...

681
681

Meer sportnieuws