'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

128
'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

Joshua Zirkzee doet het goed in de jeugdopleiding van Bayern München. De 17-jarige spits is in anderhalf jaar tijd uitgegroeid tot een van de grootste talenten van de opleiding. De vraag is wanneer hij de overstap maakt naar het eerste elftal van Der Rekordmeister.


In de zomer van 2017 maakte de jeugdinternational de overgang van Feyenoord naar Bayern München. Daar laat Zirkzee zich bijna wekelijks gelden. Door de fraaie statistieken van Zirkzee in Beierse dienst wordt hij al de 'nieuwe Lewandowski' genoemd. In zijn eerste 43 duels in verschillende Bayern-jeugdteams kwam hij tot het 32 goals.

Afgelopen weekend onderscheidde Zirkzee zich andermaal. In 24 uur tijd scoorde hij vier keer in het shirt van de Duitse grootmacht. Op vrijdag luisterde hij zijn debuut voor de Beierse reserves (tegen SV Schalding-Heining 5-1 zege) op met drie goals en een assist, een dag later was 1. FC Nürnberg Onder-19 het slachtoffer van de Schiedammer. Vijf minuten voor tijd nam de voormalig Feyenoorder de winnende treffer voor zijn rekening. "We zijn blij dat we hem hebben", zei Bayern II-trainer Holger Seitz.

"Hij is een type speler waarnaar veel wordt gezocht: een sterke spits, die rust brengt en zich niet gek laat maken, die kan meevoetballen en een hoge handelingssnelheid heeft." Dat onderstreepte Zirkzee op het veld. "Het maakt me niet uit voor welk team ik speel, ik speel voor Bayern", toonde de goaltjesdief zich bescheiden. De spits groeit van zijn optredens bij Bayern II in de Regionalliga. "Het is harder, alles gaat een beetje sneller, hier staan echte mannen. Voor jonge spelers als ik is dat zwaar."

LEES OOK: Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Zal hij doorbreken bij Bayern München?

Meest recent

Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

72
72
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

137
137
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

233
233
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

269
269
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

35
35
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

99
99
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

104
104
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

465
465
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

189
189
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

178
178
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

126
126
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

157
157
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

100
100
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

270
270
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

632
632
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

60
60
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

221
221
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

149
149
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

129
129
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

201
201
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

129
129
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

49
49
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

263
263
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

491
491
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

94
94

Meer sportnieuws