'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

door
'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

Joshua Zirkzee doet het goed in de jeugdopleiding van Bayern München. De 17-jarige spits is in anderhalf jaar tijd uitgegroeid tot een van de grootste talenten van de opleiding. De vraag is wanneer hij de overstap maakt naar het eerste elftal van Der Rekordmeister.


In de zomer van 2017 maakte de jeugdinternational de overgang van Feyenoord naar Bayern München. Daar laat Zirkzee zich bijna wekelijks gelden. Door de fraaie statistieken van Zirkzee in Beierse dienst wordt hij al de 'nieuwe Lewandowski' genoemd. In zijn eerste 43 duels in verschillende Bayern-jeugdteams kwam hij tot het 32 goals.

Afgelopen weekend onderscheidde Zirkzee zich andermaal. In 24 uur tijd scoorde hij vier keer in het shirt van de Duitse grootmacht. Op vrijdag luisterde hij zijn debuut voor de Beierse reserves (tegen SV Schalding-Heining 5-1 zege) op met drie goals en een assist, een dag later was 1. FC Nürnberg Onder-19 het slachtoffer van de Schiedammer. Vijf minuten voor tijd nam de voormalig Feyenoorder de winnende treffer voor zijn rekening. "We zijn blij dat we hem hebben", zei Bayern II-trainer Holger Seitz.

"Hij is een type speler waarnaar veel wordt gezocht: een sterke spits, die rust brengt en zich niet gek laat maken, die kan meevoetballen en een hoge handelingssnelheid heeft." Dat onderstreepte Zirkzee op het veld. "Het maakt me niet uit voor welk team ik speel, ik speel voor Bayern", toonde de goaltjesdief zich bescheiden. De spits groeit van zijn optredens bij Bayern II in de Regionalliga. "Het is harder, alles gaat een beetje sneller, hier staan echte mannen. Voor jonge spelers als ik is dat zwaar."

LEES OOK: Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Zal hij doorbreken bij Bayern München?

Meest recent

Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

0
0
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

3
3
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

10
10
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

73
73
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

21
21
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

95
95
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

282
282
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

38
38
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

419
419
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

85
85
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

205
205
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

90
90
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

453
453
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

165
165
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

63
63
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

311
311
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

270
270
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

150
150
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

169
169
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

113
113
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

22
22
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

401
401
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

452
452
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

467
467

Meer sportnieuws