'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

128
'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

Joshua Zirkzee doet het goed in de jeugdopleiding van Bayern München. De 17-jarige spits is in anderhalf jaar tijd uitgegroeid tot een van de grootste talenten van de opleiding. De vraag is wanneer hij de overstap maakt naar het eerste elftal van Der Rekordmeister.


In de zomer van 2017 maakte de jeugdinternational de overgang van Feyenoord naar Bayern München. Daar laat Zirkzee zich bijna wekelijks gelden. Door de fraaie statistieken van Zirkzee in Beierse dienst wordt hij al de 'nieuwe Lewandowski' genoemd. In zijn eerste 43 duels in verschillende Bayern-jeugdteams kwam hij tot het 32 goals.

Afgelopen weekend onderscheidde Zirkzee zich andermaal. In 24 uur tijd scoorde hij vier keer in het shirt van de Duitse grootmacht. Op vrijdag luisterde hij zijn debuut voor de Beierse reserves (tegen SV Schalding-Heining 5-1 zege) op met drie goals en een assist, een dag later was 1. FC Nürnberg Onder-19 het slachtoffer van de Schiedammer. Vijf minuten voor tijd nam de voormalig Feyenoorder de winnende treffer voor zijn rekening. "We zijn blij dat we hem hebben", zei Bayern II-trainer Holger Seitz.

"Hij is een type speler waarnaar veel wordt gezocht: een sterke spits, die rust brengt en zich niet gek laat maken, die kan meevoetballen en een hoge handelingssnelheid heeft." Dat onderstreepte Zirkzee op het veld. "Het maakt me niet uit voor welk team ik speel, ik speel voor Bayern", toonde de goaltjesdief zich bescheiden. De spits groeit van zijn optredens bij Bayern II in de Regionalliga. "Het is harder, alles gaat een beetje sneller, hier staan echte mannen. Voor jonge spelers als ik is dat zwaar."

LEES OOK: Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Zal hij doorbreken bij Bayern München?

Meest recent

'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

24
24
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

227
227
Toptransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

300
300
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

381
381
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

363
363
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

335
335
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

78
78
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

85
85
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

431
431
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

81
81
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

194
194
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

50
50
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

336
336
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

291
291
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

54
54
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

183
183
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

331
331
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

430
430
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

201
201
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

551
551
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

72
72
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

762
762
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

158
158
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

73
73
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

102
102

Meer sportnieuws