'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

door
'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

Joshua Zirkzee doet het goed in de jeugdopleiding van Bayern München. De 17-jarige spits is in anderhalf jaar tijd uitgegroeid tot een van de grootste talenten van de opleiding. De vraag is wanneer hij de overstap maakt naar het eerste elftal van Der Rekordmeister.


In de zomer van 2017 maakte de jeugdinternational de overgang van Feyenoord naar Bayern München. Daar laat Zirkzee zich bijna wekelijks gelden. Door de fraaie statistieken van Zirkzee in Beierse dienst wordt hij al de 'nieuwe Lewandowski' genoemd. In zijn eerste 43 duels in verschillende Bayern-jeugdteams kwam hij tot het 32 goals.

Afgelopen weekend onderscheidde Zirkzee zich andermaal. In 24 uur tijd scoorde hij vier keer in het shirt van de Duitse grootmacht. Op vrijdag luisterde hij zijn debuut voor de Beierse reserves (tegen SV Schalding-Heining 5-1 zege) op met drie goals en een assist, een dag later was 1. FC Nürnberg Onder-19 het slachtoffer van de Schiedammer. Vijf minuten voor tijd nam de voormalig Feyenoorder de winnende treffer voor zijn rekening. "We zijn blij dat we hem hebben", zei Bayern II-trainer Holger Seitz.

"Hij is een type speler waarnaar veel wordt gezocht: een sterke spits, die rust brengt en zich niet gek laat maken, die kan meevoetballen en een hoge handelingssnelheid heeft." Dat onderstreepte Zirkzee op het veld. "Het maakt me niet uit voor welk team ik speel, ik speel voor Bayern", toonde de goaltjesdief zich bescheiden. De spits groeit van zijn optredens bij Bayern II in de Regionalliga. "Het is harder, alles gaat een beetje sneller, hier staan echte mannen. Voor jonge spelers als ik is dat zwaar."

LEES OOK: 'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

Zal hij doorbreken bij Bayern München?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

64
64
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

22
22
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

58
58
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

21
21
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

128
128
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

109
109
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

132
132
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

44
44
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

587
587
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

320
320
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

556
556
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

431
431
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

307
307
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

131
131
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

117
117
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

371
371
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

189
189
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

295
295
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

363
363
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

52
52
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

213
213
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

658
658
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

184
184

Meer sportnieuws