'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

door
'Nieuwe Lewandowski' maakt indruk bij Bayern München

Joshua Zirkzee doet het goed in de jeugdopleiding van Bayern München. De 17-jarige spits is in anderhalf jaar tijd uitgegroeid tot een van de grootste talenten van de opleiding. De vraag is wanneer hij de overstap maakt naar het eerste elftal van Der Rekordmeister.


In de zomer van 2017 maakte de jeugdinternational de overgang van Feyenoord naar Bayern München. Daar laat Zirkzee zich bijna wekelijks gelden. Door de fraaie statistieken van Zirkzee in Beierse dienst wordt hij al de 'nieuwe Lewandowski' genoemd. In zijn eerste 43 duels in verschillende Bayern-jeugdteams kwam hij tot het 32 goals.

Afgelopen weekend onderscheidde Zirkzee zich andermaal. In 24 uur tijd scoorde hij vier keer in het shirt van de Duitse grootmacht. Op vrijdag luisterde hij zijn debuut voor de Beierse reserves (tegen SV Schalding-Heining 5-1 zege) op met drie goals en een assist, een dag later was 1. FC Nürnberg Onder-19 het slachtoffer van de Schiedammer. Vijf minuten voor tijd nam de voormalig Feyenoorder de winnende treffer voor zijn rekening. "We zijn blij dat we hem hebben", zei Bayern II-trainer Holger Seitz.

"Hij is een type speler waarnaar veel wordt gezocht: een sterke spits, die rust brengt en zich niet gek laat maken, die kan meevoetballen en een hoge handelingssnelheid heeft." Dat onderstreepte Zirkzee op het veld. "Het maakt me niet uit voor welk team ik speel, ik speel voor Bayern", toonde de goaltjesdief zich bescheiden. De spits groeit van zijn optredens bij Bayern II in de Regionalliga. "Het is harder, alles gaat een beetje sneller, hier staan echte mannen. Voor jonge spelers als ik is dat zwaar."

LEES OOK: 'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Zal hij doorbreken bij Bayern München?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

85
85
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

60
60
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

33
33
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

22
22
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

17
17
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

128
128
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

57
57
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

95
95
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

143
143
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

107
107
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

393
393
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

150
150
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

120
120
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

46
46
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

220
220
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

260
260
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

141
141
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

355
355
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

130
130

Meer sportnieuws