UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

585
UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

De voorbije dagen regelde het al onthullingen over Operatie Propere Handen en nu heeft het parket ook een bom gedropt in dat andere voetbalonderzoek. Moeskroen werd immers onder de loep genomen wegens mogelijk witwassen en onwettige aandeelhoudersconstructies en dat heeft nu grote gevolgen.

Sporza meldt immers dat de onderzoeksrechter bevolen heeft om alle rekeningen van de Henegouwse club te bevriezen. Er werd een interim-beheerder aangesteld bij de club. Bij Moeskroen wilden ze niet reageren op de nieuwe gebeurtenissen, maar het staat vast dat dit een grote klap is voor de club.

De voorbije jaren werd de licentie van Moeskroen door verschillende clubs betwist, omdat de club via allerhande constructies in handen zou zijn (geweest) van spelersmakelaar Pini Zahavi en dat is verboden.

UPDATE 19u15

Het is nog wachten op meer uitleg van het parket, maar ondertussen is wel al duidelijk dat de gevolgen voor Moeskroen bijzonder zwaar kunnen zijn. De Standaard weet immers dat ook de licentie van de club in gevaar komt. Het is in deze periode dat de Licentiecommissie zich over de dossiers buigt en dat de club net daarin niet over zijn financiële middelen kan beschikken is dus bijzonder kwalijk.

UPDATE 19u45
Ook Het Laatste Nieuws doet nu zijn duit in het zakje. De krant weet dat het parket actie ondernam na info van de cel van financiële informatieverwerking. Dat meldde dat Moeskroen miljoenen euro's witgewassen zou hebben via constructies met offshorebedrijven. Die stortten grote sommen geld op de rekeningen van de Henegouwse club en dat geld verdween later opnieuw via andere offshorebedrijven. Twee voorlopige bewindvoerders moeten voorlopig de dagelijkse leiding van de club in handen nemen.

Ben je verrast door deze ontwikkelingen?

Meest recent

Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

59
59
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

17
17
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

15
15
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

89
89
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

13
13
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

45
45
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

114
114
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

448
448
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

64
64
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

102
102
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

159
159
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

118
118
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

60
60
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

97
97
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

116
116
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

195
195
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

419
419
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

232
232
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

39
39
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

167
167
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

187
187
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

423
423
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

107
107

Meer sportnieuws