UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

door
UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

De voorbije dagen regelde het al onthullingen over Operatie Propere Handen en nu heeft het parket ook een bom gedropt in dat andere voetbalonderzoek. Moeskroen werd immers onder de loep genomen wegens mogelijk witwassen en onwettige aandeelhoudersconstructies en dat heeft nu grote gevolgen.

Sporza meldt immers dat de onderzoeksrechter bevolen heeft om alle rekeningen van de Henegouwse club te bevriezen. Er werd een interim-beheerder aangesteld bij de club. Bij Moeskroen wilden ze niet reageren op de nieuwe gebeurtenissen, maar het staat vast dat dit een grote klap is voor de club.

De voorbije jaren werd de licentie van Moeskroen door verschillende clubs betwist, omdat de club via allerhande constructies in handen zou zijn (geweest) van spelersmakelaar Pini Zahavi en dat is verboden.

UPDATE 19u15

Het is nog wachten op meer uitleg van het parket, maar ondertussen is wel al duidelijk dat de gevolgen voor Moeskroen bijzonder zwaar kunnen zijn. De Standaard weet immers dat ook de licentie van de club in gevaar komt. Het is in deze periode dat de Licentiecommissie zich over de dossiers buigt en dat de club net daarin niet over zijn financiële middelen kan beschikken is dus bijzonder kwalijk.

UPDATE 19u45
Ook Het Laatste Nieuws doet nu zijn duit in het zakje. De krant weet dat het parket actie ondernam na info van de cel van financiële informatieverwerking. Dat meldde dat Moeskroen miljoenen euro's witgewassen zou hebben via constructies met offshorebedrijven. Die stortten grote sommen geld op de rekeningen van de Henegouwse club en dat geld verdween later opnieuw via andere offshorebedrijven. Twee voorlopige bewindvoerders moeten voorlopig de dagelijkse leiding van de club in handen nemen.

Ben je verrast door deze ontwikkelingen?

Meest recent

Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

11
11
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

36
36
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

68
68
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

189
189
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

116
116
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

150
150
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

100
100
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

119
119
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

172
172
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

48
48
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

836
836
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

69
69
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

80
80
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

359
359
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

94
94
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

385
385
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

393
393
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

66
66
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

199
199
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

157
157
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

91
91
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

41
41
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

282
282
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

58
58

Meer sportnieuws