UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

door
UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

De voorbije dagen regelde het al onthullingen over Operatie Propere Handen en nu heeft het parket ook een bom gedropt in dat andere voetbalonderzoek. Moeskroen werd immers onder de loep genomen wegens mogelijk witwassen en onwettige aandeelhoudersconstructies en dat heeft nu grote gevolgen.

Sporza meldt immers dat de onderzoeksrechter bevolen heeft om alle rekeningen van de Henegouwse club te bevriezen. Er werd een interim-beheerder aangesteld bij de club. Bij Moeskroen wilden ze niet reageren op de nieuwe gebeurtenissen, maar het staat vast dat dit een grote klap is voor de club.

De voorbije jaren werd de licentie van Moeskroen door verschillende clubs betwist, omdat de club via allerhande constructies in handen zou zijn (geweest) van spelersmakelaar Pini Zahavi en dat is verboden.

UPDATE 19u15

Het is nog wachten op meer uitleg van het parket, maar ondertussen is wel al duidelijk dat de gevolgen voor Moeskroen bijzonder zwaar kunnen zijn. De Standaard weet immers dat ook de licentie van de club in gevaar komt. Het is in deze periode dat de Licentiecommissie zich over de dossiers buigt en dat de club net daarin niet over zijn financiële middelen kan beschikken is dus bijzonder kwalijk.

UPDATE 19u45
Ook Het Laatste Nieuws doet nu zijn duit in het zakje. De krant weet dat het parket actie ondernam na info van de cel van financiële informatieverwerking. Dat meldde dat Moeskroen miljoenen euro's witgewassen zou hebben via constructies met offshorebedrijven. Die stortten grote sommen geld op de rekeningen van de Henegouwse club en dat geld verdween later opnieuw via andere offshorebedrijven. Twee voorlopige bewindvoerders moeten voorlopig de dagelijkse leiding van de club in handen nemen.

Ben je verrast door deze ontwikkelingen?

Meest recent

Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

13
13
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

42
42
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

211
211
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

130
130
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

50
50
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

150
150
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

547
547
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

119
119
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

171
171
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

566
566
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

293
293
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

70
70
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

147
147
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

93
93
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

70
70
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

99
99
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

213
213
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

104
104
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

107
107
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

154
154
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

59
59
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

360
360
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

372
372
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

177
177
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

100
100

Meer sportnieuws