UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

stemmen
UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

De voorbije dagen regelde het al onthullingen over Operatie Propere Handen en nu heeft het parket ook een bom gedropt in dat andere voetbalonderzoek. Moeskroen werd immers onder de loep genomen wegens mogelijk witwassen en onwettige aandeelhoudersconstructies en dat heeft nu grote gevolgen.

Sporza meldt immers dat de onderzoeksrechter bevolen heeft om alle rekeningen van de Henegouwse club te bevriezen. Er werd een interim-beheerder aangesteld bij de club. Bij Moeskroen wilden ze niet reageren op de nieuwe gebeurtenissen, maar het staat vast dat dit een grote klap is voor de club.

De voorbije jaren werd de licentie van Moeskroen door verschillende clubs betwist, omdat de club via allerhande constructies in handen zou zijn (geweest) van spelersmakelaar Pini Zahavi en dat is verboden.

UPDATE 19u15

Het is nog wachten op meer uitleg van het parket, maar ondertussen is wel al duidelijk dat de gevolgen voor Moeskroen bijzonder zwaar kunnen zijn. De Standaard weet immers dat ook de licentie van de club in gevaar komt. Het is in deze periode dat de Licentiecommissie zich over de dossiers buigt en dat de club net daarin niet over zijn financiële middelen kan beschikken is dus bijzonder kwalijk.

UPDATE 19u45
Ook Het Laatste Nieuws doet nu zijn duit in het zakje. De krant weet dat het parket actie ondernam na info van de cel van financiële informatieverwerking. Dat meldde dat Moeskroen miljoenen euro's witgewassen zou hebben via constructies met offshorebedrijven. Die stortten grote sommen geld op de rekeningen van de Henegouwse club en dat geld verdween later opnieuw via andere offshorebedrijven. Twee voorlopige bewindvoerders moeten voorlopig de dagelijkse leiding van de club in handen nemen.

Ben je verrast door deze ontwikkelingen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

21
21
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

61
61
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

429
429
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

96
96
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

377
377
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

33
33
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

397
397
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

216
216
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

223
223
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

117
117
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1191
1191
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

97
97
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

50
50
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

305
305
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

188
188
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

238
238
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

189
189
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

211
211
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

493
493
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

874
874
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

48
48
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

691
691
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

259
259
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

146
146
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

236
236

Meer sportnieuws