UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

585 stemmen
UPDATE: 'Moeskroen waste via offshorebedrijven miljoenen euro's wit'

De voorbije dagen regelde het al onthullingen over Operatie Propere Handen en nu heeft het parket ook een bom gedropt in dat andere voetbalonderzoek. Moeskroen werd immers onder de loep genomen wegens mogelijk witwassen en onwettige aandeelhoudersconstructies en dat heeft nu grote gevolgen.

Sporza meldt immers dat de onderzoeksrechter bevolen heeft om alle rekeningen van de Henegouwse club te bevriezen. Er werd een interim-beheerder aangesteld bij de club. Bij Moeskroen wilden ze niet reageren op de nieuwe gebeurtenissen, maar het staat vast dat dit een grote klap is voor de club.

De voorbije jaren werd de licentie van Moeskroen door verschillende clubs betwist, omdat de club via allerhande constructies in handen zou zijn (geweest) van spelersmakelaar Pini Zahavi en dat is verboden.

UPDATE 19u15

Het is nog wachten op meer uitleg van het parket, maar ondertussen is wel al duidelijk dat de gevolgen voor Moeskroen bijzonder zwaar kunnen zijn. De Standaard weet immers dat ook de licentie van de club in gevaar komt. Het is in deze periode dat de Licentiecommissie zich over de dossiers buigt en dat de club net daarin niet over zijn financiële middelen kan beschikken is dus bijzonder kwalijk.

UPDATE 19u45
Ook Het Laatste Nieuws doet nu zijn duit in het zakje. De krant weet dat het parket actie ondernam na info van de cel van financiële informatieverwerking. Dat meldde dat Moeskroen miljoenen euro's witgewassen zou hebben via constructies met offshorebedrijven. Die stortten grote sommen geld op de rekeningen van de Henegouwse club en dat geld verdween later opnieuw via andere offshorebedrijven. Twee voorlopige bewindvoerders moeten voorlopig de dagelijkse leiding van de club in handen nemen.

Ben je verrast door deze ontwikkelingen?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

18
18
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

13
13
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

20
20
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

15
15
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

245
245
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

36
36
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

168
168
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

35
35
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

202
202
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

134
134
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

98
98
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

638
638
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

61
61
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

148
148
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

154
154
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

999
999
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

630
630
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

425
425
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

815
815
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

796
796
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

129
129
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

475
475
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

784
784
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

379
379

Meer sportnieuws