Racing Genk heeft in eerste instantie geprobeerd Trond Sollied als trainer aanstellen. De Noorse oud-trainer van sc Heerenveen was echter onbetaalbaar voor de Belgische club. Inmiddels heeft de club in Frank Vercauteren een nieuwe oefenmeester gevonden.
Door de slechte resultaten werd voormalig trainer Hein Vanhaezebrouck ontslagen. Directeur Dirk Degraen geeft te kennen dat vervolgens Sollied zijn opvolger moest worden, maar dat hij absoluut niet haalbaar was. "Het was onverantwoord voor de club om daarop in te gaan", aldus de directeur tegenover
Het Laatste Nieuws.
Genk heeft het wel geprobeerd. "Ik heb 500 kilometer gereden, naar Zwolle, om hem te zien. We hadden een gesprek van vijf uur. Er is hem een voorstel geformuleerd, maar Trond was niet gehaast en aan zijn eisen konden wij gewoon niet voldoen."