Nederlanders willen profiteren van onderzoek naar Limbombe

349 stemmen
Nederlanders willen profiteren van onderzoek naar Limbombe

Ondanks de vooruitzichten op Champions League-voetbal, besloten een aantal spelers afgelopen zomer afgelopen zomer toch te vertrekken bij Club Brugge. Anthony Limbombe bijvoorbeeld, ging bij het Franse FC Nantes aan de slag. Opvallend, want de Franse middenmoter kan slechts met moeite een stap hogerop genoemd worden.

En werden dus de nodige vraagtekens geplaatst bij deze transfer en die bleken terecht. Via 'Operatie Propere Handen' geraakte al bekend dat er bepaalde, bedenkelijke fiscale constructies werden opgezet door onder meer Fabien Camus. De ex-speler werkte toen in opdracht van Mogi Bayat, die de touwtjes strak in handen hield bij de transfer van Limbombe.

Het bekende L'Equipe komt nu ook met een uitgebreid artikel over deze 'verdachte transfer' en stelt dat de speler in november verhoord is geweest door het Franse gerecht wat betreft zijn transfer en het niet aangeven van bepaalde commissies.

UPDATE 16u08

De samenwerking met Bayat, lijkt Limbombe steeds dieper in de problemen te brengen. Volgens de informatie van L'Equipe werd de flankspeler uitgebreid verhoord door speurders van het Franse gerecht. Onderwerp van het onderzoek was de vermeende tekenbonus van drie miljoen euro. De helft daarvan zou immers zijn teruggevloeid naar Bayat en dat is tegen de regelgeving in Frankrijk.

Daar mogen makelaars namelijk slechts een vergoeding van 10% overhouden aan een transfer. Door zijn aandeel te 'vermommen' in een deel van de tekenbonus voor de speler, zou hij die regels kunnen omzeilen. Indien blijkt dat Limbombe op de hoogte was van dergelijke constructie, zouden er wel eens sancties kunnen volgen.

UPDATE 01/01
In Nederland houden ze het Franse onderzoek naar de transfer van Limbombe alvast met bijzondere aandacht in de gaten. Het zou immers kunnen dat de werkelijke transfersom hoger blijkt uit te vallen en dat klinkt als muziek in de oren van NEC. De ex-club van Limbombe had immers een doorverkooppercentage en zou dus extra geld kunnen ontvangen. "Laat dat transferbedrag maar oplopen", reageert directeur Wilco van Schaik bij De Gelderlander.

Denk je dat ze bij NEC ooit nog een extra euro zullen zien?

Meest recent

Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

0
0
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

24
24
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

33
33
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

81
81
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

145
145
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

30
30
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

41
41
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

53
53
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

101
101
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

84
84
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

174
174
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

211
211
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

459
459
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

217
217
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

331
331
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

187
187
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

219
219
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

516
516
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

191
191
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45

Meer sportnieuws