Nederlanders willen profiteren van onderzoek naar Limbombe

door
Nederlanders willen profiteren van onderzoek naar Limbombe

Ondanks de vooruitzichten op Champions League-voetbal, besloten een aantal spelers afgelopen zomer afgelopen zomer toch te vertrekken bij Club Brugge. Anthony Limbombe bijvoorbeeld, ging bij het Franse FC Nantes aan de slag. Opvallend, want de Franse middenmoter kan slechts met moeite een stap hogerop genoemd worden.

En werden dus de nodige vraagtekens geplaatst bij deze transfer en die bleken terecht. Via 'Operatie Propere Handen' geraakte al bekend dat er bepaalde, bedenkelijke fiscale constructies werden opgezet door onder meer Fabien Camus. De ex-speler werkte toen in opdracht van Mogi Bayat, die de touwtjes strak in handen hield bij de transfer van Limbombe.

Het bekende L'Equipe komt nu ook met een uitgebreid artikel over deze 'verdachte transfer' en stelt dat de speler in november verhoord is geweest door het Franse gerecht wat betreft zijn transfer en het niet aangeven van bepaalde commissies.

UPDATE 16u08

De samenwerking met Bayat, lijkt Limbombe steeds dieper in de problemen te brengen. Volgens de informatie van L'Equipe werd de flankspeler uitgebreid verhoord door speurders van het Franse gerecht. Onderwerp van het onderzoek was de vermeende tekenbonus van drie miljoen euro. De helft daarvan zou immers zijn teruggevloeid naar Bayat en dat is tegen de regelgeving in Frankrijk.

Daar mogen makelaars namelijk slechts een vergoeding van 10% overhouden aan een transfer. Door zijn aandeel te 'vermommen' in een deel van de tekenbonus voor de speler, zou hij die regels kunnen omzeilen. Indien blijkt dat Limbombe op de hoogte was van dergelijke constructie, zouden er wel eens sancties kunnen volgen.

UPDATE 01/01
In Nederland houden ze het Franse onderzoek naar de transfer van Limbombe alvast met bijzondere aandacht in de gaten. Het zou immers kunnen dat de werkelijke transfersom hoger blijkt uit te vallen en dat klinkt als muziek in de oren van NEC. De ex-club van Limbombe had immers een doorverkooppercentage en zou dus extra geld kunnen ontvangen. "Laat dat transferbedrag maar oplopen", reageert directeur Wilco van Schaik bij De Gelderlander.

LEES OOK: Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

Denk je dat ze bij NEC ooit nog een extra euro zullen zien?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

56
56
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

18
18
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

47
47
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

43
43
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

82
82
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

124
124
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

24
24
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

183
183
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

170
170
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

116
116
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

188
188
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

103
103
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

377
377
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

134
134
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

96
96
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

170
170
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

276
276
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

186
186
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

246
246
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

425
425
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

249
249
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

281
281
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

619
619
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

136
136
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

43
43
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

237
237

Meer sportnieuws