Nederlanders willen profiteren van onderzoek naar Limbombe

door
Nederlanders willen profiteren van onderzoek naar Limbombe

Ondanks de vooruitzichten op Champions League-voetbal, besloten een aantal spelers afgelopen zomer afgelopen zomer toch te vertrekken bij Club Brugge. Anthony Limbombe bijvoorbeeld, ging bij het Franse FC Nantes aan de slag. Opvallend, want de Franse middenmoter kan slechts met moeite een stap hogerop genoemd worden.

En werden dus de nodige vraagtekens geplaatst bij deze transfer en die bleken terecht. Via 'Operatie Propere Handen' geraakte al bekend dat er bepaalde, bedenkelijke fiscale constructies werden opgezet door onder meer Fabien Camus. De ex-speler werkte toen in opdracht van Mogi Bayat, die de touwtjes strak in handen hield bij de transfer van Limbombe.

Het bekende L'Equipe komt nu ook met een uitgebreid artikel over deze 'verdachte transfer' en stelt dat de speler in november verhoord is geweest door het Franse gerecht wat betreft zijn transfer en het niet aangeven van bepaalde commissies.

UPDATE 16u08

De samenwerking met Bayat, lijkt Limbombe steeds dieper in de problemen te brengen. Volgens de informatie van L'Equipe werd de flankspeler uitgebreid verhoord door speurders van het Franse gerecht. Onderwerp van het onderzoek was de vermeende tekenbonus van drie miljoen euro. De helft daarvan zou immers zijn teruggevloeid naar Bayat en dat is tegen de regelgeving in Frankrijk.

Daar mogen makelaars namelijk slechts een vergoeding van 10% overhouden aan een transfer. Door zijn aandeel te 'vermommen' in een deel van de tekenbonus voor de speler, zou hij die regels kunnen omzeilen. Indien blijkt dat Limbombe op de hoogte was van dergelijke constructie, zouden er wel eens sancties kunnen volgen.

UPDATE 01/01
In Nederland houden ze het Franse onderzoek naar de transfer van Limbombe alvast met bijzondere aandacht in de gaten. Het zou immers kunnen dat de werkelijke transfersom hoger blijkt uit te vallen en dat klinkt als muziek in de oren van NEC. De ex-club van Limbombe had immers een doorverkooppercentage en zou dus extra geld kunnen ontvangen. "Laat dat transferbedrag maar oplopen", reageert directeur Wilco van Schaik bij De Gelderlander.

Denk je dat ze bij NEC ooit nog een extra euro zullen zien?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

10
10
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

110
110
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

128
128
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

35
35
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

58
58
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

312
312
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

293
293
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

151
151
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

276
276
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

853
853
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

55
55
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

197
197
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

276
276
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

110
110
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

89
89
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

214
214
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

214
214
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

356
356
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

192
192
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

62
62
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

151
151
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

45
45
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

235
235
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

240
240
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

298
298

Meer sportnieuws