Nederlanders willen profiteren van onderzoek naar Limbombe

door
Nederlanders willen profiteren van onderzoek naar Limbombe

Ondanks de vooruitzichten op Champions League-voetbal, besloten een aantal spelers afgelopen zomer afgelopen zomer toch te vertrekken bij Club Brugge. Anthony Limbombe bijvoorbeeld, ging bij het Franse FC Nantes aan de slag. Opvallend, want de Franse middenmoter kan slechts met moeite een stap hogerop genoemd worden.

En werden dus de nodige vraagtekens geplaatst bij deze transfer en die bleken terecht. Via 'Operatie Propere Handen' geraakte al bekend dat er bepaalde, bedenkelijke fiscale constructies werden opgezet door onder meer Fabien Camus. De ex-speler werkte toen in opdracht van Mogi Bayat, die de touwtjes strak in handen hield bij de transfer van Limbombe.

Het bekende L'Equipe komt nu ook met een uitgebreid artikel over deze 'verdachte transfer' en stelt dat de speler in november verhoord is geweest door het Franse gerecht wat betreft zijn transfer en het niet aangeven van bepaalde commissies.

UPDATE 16u08

De samenwerking met Bayat, lijkt Limbombe steeds dieper in de problemen te brengen. Volgens de informatie van L'Equipe werd de flankspeler uitgebreid verhoord door speurders van het Franse gerecht. Onderwerp van het onderzoek was de vermeende tekenbonus van drie miljoen euro. De helft daarvan zou immers zijn teruggevloeid naar Bayat en dat is tegen de regelgeving in Frankrijk.

Daar mogen makelaars namelijk slechts een vergoeding van 10% overhouden aan een transfer. Door zijn aandeel te 'vermommen' in een deel van de tekenbonus voor de speler, zou hij die regels kunnen omzeilen. Indien blijkt dat Limbombe op de hoogte was van dergelijke constructie, zouden er wel eens sancties kunnen volgen.

UPDATE 01/01
In Nederland houden ze het Franse onderzoek naar de transfer van Limbombe alvast met bijzondere aandacht in de gaten. Het zou immers kunnen dat de werkelijke transfersom hoger blijkt uit te vallen en dat klinkt als muziek in de oren van NEC. De ex-club van Limbombe had immers een doorverkooppercentage en zou dus extra geld kunnen ontvangen. "Laat dat transferbedrag maar oplopen", reageert directeur Wilco van Schaik bij De Gelderlander.

Denk je dat ze bij NEC ooit nog een extra euro zullen zien?

Meest recent

'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

41
41
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

17
17
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

38
38
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

17
17
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

39
39
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

40
40
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

156
156
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

75
75
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

40
40
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

178
178
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

22
22
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

22
22
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

66
66
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

28
28
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

60
60
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

43
43
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

132
132
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

60
60
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

201
201
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

206
206
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

78
78
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

113
113
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

128
128
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

97
97
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

211
211

Meer sportnieuws