Malinwa sluit 2018 in schoonheid af en lijkt stilaan onoverwinnelijk

202 stemmen
Malinwa sluit 2018 in schoonheid af en lijkt stilaan onoverwinnelijk

Malinwa is het verliezen duidelijk verleerd in de Proximus League de laatste maanden. De ploeg van Wouter Vrancken won opnieuw kinderlijk eenvoudig van een zwak Tubeke en komt voorlopig alleen aan de leiding in de tweede periode. KV Mechelen voetbalt de extra sportieve zorgen uiterst knap van zich af.

KV Mechelen leek de laatste maanden wel onoverwinnelijk en was nu al zestien wedstrijden ongeslagen. Eerder deze week veegde Malinwa thuis de vloer aan met KV Kortrijk en zo stond de ploeg van Wouter Vrancken zowaar in de halve finale van de Beker van België, een uiterst knappe prestatie. Vandaag was de nummer laatst in de Proximus League, Tubeke, te gast in het AFAS-stadion. De Waalse ploeg kreeg eerder deze week nog een transferverbod opgelegd voor de komende transferperiode.
Malinwa is andermaal dominant in eigen huis
De Maneblussers begonnen ook nu weer uitstekend en al na zeven minuten maakte Schoofs er met een afgeweken schot 1-0 van. De thuisploeg was heer en meester maar op een schaarse counter moest Verrips na een kwartier toch eens redding brengen op een schuin schot van topschutter Henry. Aan de overzijde vergat een bedrijvige Storm om al vroegtijdig de wedstrijd te beslissen. Iets voorbij het halfuur was de dubbele voorsprong toch een feit voor KV Mechelen toen De Camargo een hoekschop voorbij Defourny kopte: 2-0. Op slag van rust werd het toch terug spannend toen de bezoekers een onterechte strafschop kregen, Schuster pakte het cadeautje dankbaar uit. Malinwa was nauwelijks aangeslagen want een minuut later was het verschil weer twee toen Nirisarike zijn eigen doelman vloerde. Halfweg leek KV zijn schaapjes weer op het droge te hebben.

De Camargo is de laatste weken in grote doen bij KV Mechelen.
Festival aan gemiste kansen brengt Mechelse zege niet in gevaar
Na de rust behield de thuisploeg gemakkelijk de controle en op het uur was het dicht bij een vierde treffer toen een prachtige vrije trap van Kaya op de kruising vloog. Een paar minuten later vond Engvall de goed keepende Defourny op zijn weg, zo creëerde Malinwa ook na de pauze voldoende kansen. Op twintig minuten van het einde kwam ook Van Cleemput dicht bij een doelpunt maar na een goede run besloot hij te wild over. Ook Kaya deed even later mee aan het gemiste kansenfestival door een licht gefloten strafschop binnen het bereik van Defourny te plaatsen. Uiteindelijk bleef het bij drie doelpunten voor de thuisploeg maar dat volstond ruimschoots om de ongeslagen reeks te verlengen naar zeventien(!) wedstrijden.
Scoreverloop:
1-0 (7') Schoofs, 2-0 (34') De Camargo, 2-1 (41') Schuster, 3-1 (43') own-goal Nirisarike

LEES OOK: Anderlecht zoekt: Besnik Hasi duidelijk over terugkeer

🚀

Pakt Malinwa ook de tweede periode?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

96
96
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

36
36
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

104
104
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

154
154
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

138
138
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

372
372
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

118
118
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

164
164
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

160
160
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

224
224
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

316
316
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

178
178
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

178
178
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

541
541
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

245
245
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

352
352
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws