Malinwa sluit 2018 in schoonheid af en lijkt stilaan onoverwinnelijk

door
Malinwa sluit 2018 in schoonheid af en lijkt stilaan onoverwinnelijk

Malinwa is het verliezen duidelijk verleerd in de Proximus League de laatste maanden. De ploeg van Wouter Vrancken won opnieuw kinderlijk eenvoudig van een zwak Tubeke en komt voorlopig alleen aan de leiding in de tweede periode. KV Mechelen voetbalt de extra sportieve zorgen uiterst knap van zich af.

KV Mechelen leek de laatste maanden wel onoverwinnelijk en was nu al zestien wedstrijden ongeslagen. Eerder deze week veegde Malinwa thuis de vloer aan met KV Kortrijk en zo stond de ploeg van Wouter Vrancken zowaar in de halve finale van de Beker van België, een uiterst knappe prestatie. Vandaag was de nummer laatst in de Proximus League, Tubeke, te gast in het AFAS-stadion. De Waalse ploeg kreeg eerder deze week nog een transferverbod opgelegd voor de komende transferperiode.
Malinwa is andermaal dominant in eigen huis
De Maneblussers begonnen ook nu weer uitstekend en al na zeven minuten maakte Schoofs er met een afgeweken schot 1-0 van. De thuisploeg was heer en meester maar op een schaarse counter moest Verrips na een kwartier toch eens redding brengen op een schuin schot van topschutter Henry. Aan de overzijde vergat een bedrijvige Storm om al vroegtijdig de wedstrijd te beslissen. Iets voorbij het halfuur was de dubbele voorsprong toch een feit voor KV Mechelen toen De Camargo een hoekschop voorbij Defourny kopte: 2-0. Op slag van rust werd het toch terug spannend toen de bezoekers een onterechte strafschop kregen, Schuster pakte het cadeautje dankbaar uit. Malinwa was nauwelijks aangeslagen want een minuut later was het verschil weer twee toen Nirisarike zijn eigen doelman vloerde. Halfweg leek KV zijn schaapjes weer op het droge te hebben.

De Camargo is de laatste weken in grote doen bij KV Mechelen.
Festival aan gemiste kansen brengt Mechelse zege niet in gevaar
Na de rust behield de thuisploeg gemakkelijk de controle en op het uur was het dicht bij een vierde treffer toen een prachtige vrije trap van Kaya op de kruising vloog. Een paar minuten later vond Engvall de goed keepende Defourny op zijn weg, zo creëerde Malinwa ook na de pauze voldoende kansen. Op twintig minuten van het einde kwam ook Van Cleemput dicht bij een doelpunt maar na een goede run besloot hij te wild over. Ook Kaya deed even later mee aan het gemiste kansenfestival door een licht gefloten strafschop binnen het bereik van Defourny te plaatsen. Uiteindelijk bleef het bij drie doelpunten voor de thuisploeg maar dat volstond ruimschoots om de ongeslagen reeks te verlengen naar zeventien(!) wedstrijden.
Scoreverloop:
1-0 (7') Schoofs, 2-0 (34') De Camargo, 2-1 (41') Schuster, 3-1 (43') own-goal Nirisarike

LEES OOK: 'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Pakt Malinwa ook de tweede periode?

Meest recent

Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

3
3
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

13
13
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

58
58
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

300
300
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

154
154
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

65
65
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

101
101
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

98
98
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

68
68
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

154
154
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

127
127
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

112
112
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

380
380
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

697
697
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

168
168
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

164
164
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

381
381
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

120
120
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

140
140
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

291
291
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

131
131
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

81
81
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

106
106
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

220
220

Meer sportnieuws