Club komt weg zonder straf: "We hebben die fans al verbannen"

door
Club komt weg zonder straf:

Bij Club Brugge rekenen ze voor thuiswedstrijden op de steun van hun twaalfde man, die vaak een heksenketel maakt van het Jan Breydelstadion. Maar daarbij gaat het Brugse legioen daarbij ook over de schreef, zeker als het gaat om de rivaliteit met Anderlecht.


De voorbije jaren klaagde de Joodse belangenorganisatie CCOJB al over het feit dat Brugse fans regelmatig 'Al wie niet springt, is een Jood' zingen. Joden is onder de Brugse fans een geuzennaam voor de supporters van Anderlecht. Maar uit een video die La Dernière Heure opduikelde van de laatste klassieker, op 26 augustus in Jan Breydel, blijkt dat ze soms nog een pak verder gaan.

'Mijn vader zat bij de commando's, Mijn moeder bij de SS, En samen verbanden ze Joden, want joden die branden de best', horen we Club-supporters zingen in de catacomben van het Jan Breydelstadion. Het wordt afwachten of dit incident nog een staartje krijgt.

UPDATE 20/12
Club Brugge komt weg zonder straf na het incident, laat de Pro League weten. "Het probleem is dat noch de scheidsrechter, noch de match delegate een rapport opgesteld heeft, omdat deze actie na de wedstrijd georganiseerd werd. Er is dus geen onderbreking van de match geweest en het Bondsparket heeft geen actie ondernomen. De Pro League kan dus niets doen om de betrokken ploeg te straffen", klinkt het.

Bij Club hebben ze echter al ingegrepen. "Enkele dagen na de feiten werd Club al op de hoogte gebracht van de feiten door zijn eigen supporters en stewards. Club is erin geslaagd deze personen te identificeren en heeft hen verbannen uit zijn stadion alvorens gerechtelijke stappen te ondernemen. Dit soort gedrag kan Club Brugge niet accepteren", reageert de landskampioen bij La Dernière Heure.

LEES OOK: 'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Had Club een straf verdiend?

Meest recent

'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

5
5
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

44
44
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

59
59
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

71
71
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

58
58
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

126
126
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

318
318
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

426
426
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

68
68
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

55
55
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

294
294
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

23
23
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

182
182
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

269
269
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

322
322
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

151
151
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

78
78
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

190
190
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

115
115
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

172
172
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

387
387
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

136
136
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

258
258
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

351
351

Meer sportnieuws