Club komt weg zonder straf: "We hebben die fans al verbannen"

door
Club komt weg zonder straf:

Bij Club Brugge rekenen ze voor thuiswedstrijden op de steun van hun twaalfde man, die vaak een heksenketel maakt van het Jan Breydelstadion. Maar daarbij gaat het Brugse legioen daarbij ook over de schreef, zeker als het gaat om de rivaliteit met Anderlecht.


De voorbije jaren klaagde de Joodse belangenorganisatie CCOJB al over het feit dat Brugse fans regelmatig 'Al wie niet springt, is een Jood' zingen. Joden is onder de Brugse fans een geuzennaam voor de supporters van Anderlecht. Maar uit een video die La Dernière Heure opduikelde van de laatste klassieker, op 26 augustus in Jan Breydel, blijkt dat ze soms nog een pak verder gaan.

'Mijn vader zat bij de commando's, Mijn moeder bij de SS, En samen verbanden ze Joden, want joden die branden de best', horen we Club-supporters zingen in de catacomben van het Jan Breydelstadion. Het wordt afwachten of dit incident nog een staartje krijgt.

UPDATE 20/12
Club Brugge komt weg zonder straf na het incident, laat de Pro League weten. "Het probleem is dat noch de scheidsrechter, noch de match delegate een rapport opgesteld heeft, omdat deze actie na de wedstrijd georganiseerd werd. Er is dus geen onderbreking van de match geweest en het Bondsparket heeft geen actie ondernomen. De Pro League kan dus niets doen om de betrokken ploeg te straffen", klinkt het.

Bij Club hebben ze echter al ingegrepen. "Enkele dagen na de feiten werd Club al op de hoogte gebracht van de feiten door zijn eigen supporters en stewards. Club is erin geslaagd deze personen te identificeren en heeft hen verbannen uit zijn stadion alvorens gerechtelijke stappen te ondernemen. Dit soort gedrag kan Club Brugge niet accepteren", reageert de landskampioen bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Had Club een straf verdiend?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

45
45
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

27
27
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

19
19
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

44
44
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

106
106
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

26
26
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

138
138
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

71
71
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

65
65
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

59
59
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

57
57
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

173
173
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

216
216
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

147
147
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

73
73
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

212
212
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

468
468
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

67
67
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

387
387
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

91
91
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

66
66
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

501
501
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

112
112
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

232
232
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

170
170

Meer sportnieuws