Club komt weg zonder straf: "We hebben die fans al verbannen"

door
Club komt weg zonder straf:

Bij Club Brugge rekenen ze voor thuiswedstrijden op de steun van hun twaalfde man, die vaak een heksenketel maakt van het Jan Breydelstadion. Maar daarbij gaat het Brugse legioen daarbij ook over de schreef, zeker als het gaat om de rivaliteit met Anderlecht.


De voorbije jaren klaagde de Joodse belangenorganisatie CCOJB al over het feit dat Brugse fans regelmatig 'Al wie niet springt, is een Jood' zingen. Joden is onder de Brugse fans een geuzennaam voor de supporters van Anderlecht. Maar uit een video die La Dernière Heure opduikelde van de laatste klassieker, op 26 augustus in Jan Breydel, blijkt dat ze soms nog een pak verder gaan.

'Mijn vader zat bij de commando's, Mijn moeder bij de SS, En samen verbanden ze Joden, want joden die branden de best', horen we Club-supporters zingen in de catacomben van het Jan Breydelstadion. Het wordt afwachten of dit incident nog een staartje krijgt.

UPDATE 20/12
Club Brugge komt weg zonder straf na het incident, laat de Pro League weten. "Het probleem is dat noch de scheidsrechter, noch de match delegate een rapport opgesteld heeft, omdat deze actie na de wedstrijd georganiseerd werd. Er is dus geen onderbreking van de match geweest en het Bondsparket heeft geen actie ondernomen. De Pro League kan dus niets doen om de betrokken ploeg te straffen", klinkt het.

Bij Club hebben ze echter al ingegrepen. "Enkele dagen na de feiten werd Club al op de hoogte gebracht van de feiten door zijn eigen supporters en stewards. Club is erin geslaagd deze personen te identificeren en heeft hen verbannen uit zijn stadion alvorens gerechtelijke stappen te ondernemen. Dit soort gedrag kan Club Brugge niet accepteren", reageert de landskampioen bij La Dernière Heure.

LEES OOK: 'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Had Club een straf verdiend?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

27
27
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

18
18
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

78
78
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

43
43
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

34
34
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

137
137
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

170
170
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

39
39
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

105
105
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

369
369
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

89
89
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

74
74
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

697
697
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

195
195
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

185
185
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

187
187
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

450
450
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

56
56
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

163
163
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

261
261
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

404
404
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

176
176

Meer sportnieuws