UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

door
UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

Bijna exact een jaar geleden sloeg Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door de meerderheid van de aandelen van recordkampioen RSC Anderlecht op te kopen. Sindsdien is er een pak veranderd binnen de Brusselse club. Maar blijkbaar is nog niet alles geregeld met de vorige aandeelhouders.


Die werden immers niet in één keer uitbetaald en een aantal van hun moest voor het einde van dit jaar nog een bepaalde som krijgen. Maar volgens Het Nieuwsblad wil Coucke nu onder die betaling uitkomen. Hij wil de schulden van Anderlecht indijken en daarom ontsnappen aan deze betalingen. Als reden daarvoor maakt hij gebruik van het recente schandaal. Zo beweert Coucke dat het vorige bestuur, met name de tandem Roger Vanden Stock - Herman Van Holsbeeck, te 'exuberante bedragen' aan makelaars heeft betaald.

Volgens bovengenoemde bron heeft Vanden Stock het nu helemaal gehad met Coucke. Hij zou zich respectloos behandeld voelen en vindt dat de nieuwe voorzitter eerst met bewijzen moet komen voor zijn beschuldigingen. Dinsdag is er in ieder geval een vergadering met de oude aandeelhouders gepland, maar de verwachting is dat niemand zal ingaan op het voorstel van Coucke. En met oog op een licentie is die genoodzaakt om de schuld te vereffenen ...

UPDATE 11u20
Inmiddels heeft Anderlecht officieel gereageerd op de berichtgeving. Zo ontkent woordvoerster Marie Verbeke bij Bruzz dat er sprake is van een conflict tussen Coucke en de voormalige aandeelhouders. Zij bevestigt wel dat er dinsdagvoormiddag een speciale vergadering met de oud-aandeelhouders was. "Die was al langer gepland en had betrekking op het proces van de verkoop van de club vorig jaar. Er was geen sprake van een gespannen sfeer. Dat zou ook niet logisch zijn, want bij de verkoop van de club zijn alle regels gevolgd."

Over de gespannen situatie met van Vanden Stock wou men niet al te veel kwijt. "Over de aan- of afwezigheid van Roger Vanden Stock tijdens de partij tegen Charleroi heb ik geen informatie. Ik weet niet of hij al dan niet aanwezig was", aldus Verbeke.

UPDATE 15u25
De aandeelhouders hebben ook gereageerd, via Etienne Davignon. "In december 2017 werd Alychlo, de investeringsmaatschappij van Marc Coucke, verkozen als nieuwe hoofdaandeelhouder van RSC Anderlecht. De verkopende aandeelhouders werden, zoals voorzien bij de verkoop, volledig betaald in maart 2018. In het kader van de licentie 2018 heeft de club tijdelijke leningen afgesloten met een aantal aandeelhouders, die zoals gepland zullen worden terugbetaald", liet hij via Anderlecht weten.

"Op 11/12/2018 vond, zoals een jaar geleden werd voorzien en normaal is binnen een verkoopsproces, een opvolgmeeting met de verkopende aandeelhouders plaats. Dit gebeurde in een serene sfeer. Alychlo onderhoudt intussen constructieve en positieve contacten met de huidige aandeelhouders, met een gemeenschappelijk doel: het belang van de club versterken."

LEES OOK: Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

Storm in een glas water?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

34
34
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

45
45
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

33
33
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

196
196
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

352
352
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

274
274
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

172
172
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

129
129
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

84
84
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

536
536
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

319
319
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

324
324
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

379
379
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

211
211
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

800
800
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

271
271
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

215
215
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

297
297
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1063
1063

Meer sportnieuws