UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

399 stemmen
UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

Bijna exact een jaar geleden sloeg Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door de meerderheid van de aandelen van recordkampioen RSC Anderlecht op te kopen. Sindsdien is er een pak veranderd binnen de Brusselse club. Maar blijkbaar is nog niet alles geregeld met de vorige aandeelhouders.


Die werden immers niet in één keer uitbetaald en een aantal van hun moest voor het einde van dit jaar nog een bepaalde som krijgen. Maar volgens Het Nieuwsblad wil Coucke nu onder die betaling uitkomen. Hij wil de schulden van Anderlecht indijken en daarom ontsnappen aan deze betalingen. Als reden daarvoor maakt hij gebruik van het recente schandaal. Zo beweert Coucke dat het vorige bestuur, met name de tandem Roger Vanden Stock - Herman Van Holsbeeck, te 'exuberante bedragen' aan makelaars heeft betaald.

Volgens bovengenoemde bron heeft Vanden Stock het nu helemaal gehad met Coucke. Hij zou zich respectloos behandeld voelen en vindt dat de nieuwe voorzitter eerst met bewijzen moet komen voor zijn beschuldigingen. Dinsdag is er in ieder geval een vergadering met de oude aandeelhouders gepland, maar de verwachting is dat niemand zal ingaan op het voorstel van Coucke. En met oog op een licentie is die genoodzaakt om de schuld te vereffenen ...

UPDATE 11u20
Inmiddels heeft Anderlecht officieel gereageerd op de berichtgeving. Zo ontkent woordvoerster Marie Verbeke bij Bruzz dat er sprake is van een conflict tussen Coucke en de voormalige aandeelhouders. Zij bevestigt wel dat er dinsdagvoormiddag een speciale vergadering met de oud-aandeelhouders was. "Die was al langer gepland en had betrekking op het proces van de verkoop van de club vorig jaar. Er was geen sprake van een gespannen sfeer. Dat zou ook niet logisch zijn, want bij de verkoop van de club zijn alle regels gevolgd."

Over de gespannen situatie met van Vanden Stock wou men niet al te veel kwijt. "Over de aan- of afwezigheid van Roger Vanden Stock tijdens de partij tegen Charleroi heb ik geen informatie. Ik weet niet of hij al dan niet aanwezig was", aldus Verbeke.

UPDATE 15u25
De aandeelhouders hebben ook gereageerd, via Etienne Davignon. "In december 2017 werd Alychlo, de investeringsmaatschappij van Marc Coucke, verkozen als nieuwe hoofdaandeelhouder van RSC Anderlecht. De verkopende aandeelhouders werden, zoals voorzien bij de verkoop, volledig betaald in maart 2018. In het kader van de licentie 2018 heeft de club tijdelijke leningen afgesloten met een aantal aandeelhouders, die zoals gepland zullen worden terugbetaald", liet hij via Anderlecht weten.

"Op 11/12/2018 vond, zoals een jaar geleden werd voorzien en normaal is binnen een verkoopsproces, een opvolgmeeting met de verkopende aandeelhouders plaats. Dit gebeurde in een serene sfeer. Alychlo onderhoudt intussen constructieve en positieve contacten met de huidige aandeelhouders, met een gemeenschappelijk doel: het belang van de club versterken."

LEES OOK: Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Storm in een glas water?

Meest recent

'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

22
22
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

100
100
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

39
39
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

228
228
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

195
195
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

149
149
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

43
43
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

24
24
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

30
30
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

149
149
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

506
506
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

189
189
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

76
76
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

142
142
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

39
39
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

705
705
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

123
123
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

133
133
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

99
99
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

514
514
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

420
420
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

445
445
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

264
264
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

379
379
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

766
766

Meer sportnieuws