UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

399
UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

Bijna exact een jaar geleden sloeg Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door de meerderheid van de aandelen van recordkampioen RSC Anderlecht op te kopen. Sindsdien is er een pak veranderd binnen de Brusselse club. Maar blijkbaar is nog niet alles geregeld met de vorige aandeelhouders.


Die werden immers niet in één keer uitbetaald en een aantal van hun moest voor het einde van dit jaar nog een bepaalde som krijgen. Maar volgens Het Nieuwsblad wil Coucke nu onder die betaling uitkomen. Hij wil de schulden van Anderlecht indijken en daarom ontsnappen aan deze betalingen. Als reden daarvoor maakt hij gebruik van het recente schandaal. Zo beweert Coucke dat het vorige bestuur, met name de tandem Roger Vanden Stock - Herman Van Holsbeeck, te 'exuberante bedragen' aan makelaars heeft betaald.

Volgens bovengenoemde bron heeft Vanden Stock het nu helemaal gehad met Coucke. Hij zou zich respectloos behandeld voelen en vindt dat de nieuwe voorzitter eerst met bewijzen moet komen voor zijn beschuldigingen. Dinsdag is er in ieder geval een vergadering met de oude aandeelhouders gepland, maar de verwachting is dat niemand zal ingaan op het voorstel van Coucke. En met oog op een licentie is die genoodzaakt om de schuld te vereffenen ...

UPDATE 11u20
Inmiddels heeft Anderlecht officieel gereageerd op de berichtgeving. Zo ontkent woordvoerster Marie Verbeke bij Bruzz dat er sprake is van een conflict tussen Coucke en de voormalige aandeelhouders. Zij bevestigt wel dat er dinsdagvoormiddag een speciale vergadering met de oud-aandeelhouders was. "Die was al langer gepland en had betrekking op het proces van de verkoop van de club vorig jaar. Er was geen sprake van een gespannen sfeer. Dat zou ook niet logisch zijn, want bij de verkoop van de club zijn alle regels gevolgd."

Over de gespannen situatie met van Vanden Stock wou men niet al te veel kwijt. "Over de aan- of afwezigheid van Roger Vanden Stock tijdens de partij tegen Charleroi heb ik geen informatie. Ik weet niet of hij al dan niet aanwezig was", aldus Verbeke.

UPDATE 15u25
De aandeelhouders hebben ook gereageerd, via Etienne Davignon. "In december 2017 werd Alychlo, de investeringsmaatschappij van Marc Coucke, verkozen als nieuwe hoofdaandeelhouder van RSC Anderlecht. De verkopende aandeelhouders werden, zoals voorzien bij de verkoop, volledig betaald in maart 2018. In het kader van de licentie 2018 heeft de club tijdelijke leningen afgesloten met een aantal aandeelhouders, die zoals gepland zullen worden terugbetaald", liet hij via Anderlecht weten.

"Op 11/12/2018 vond, zoals een jaar geleden werd voorzien en normaal is binnen een verkoopsproces, een opvolgmeeting met de verkopende aandeelhouders plaats. Dit gebeurde in een serene sfeer. Alychlo onderhoudt intussen constructieve en positieve contacten met de huidige aandeelhouders, met een gemeenschappelijk doel: het belang van de club versterken."

LEES OOK: 'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Storm in een glas water?

Meest recent

Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

16
16
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

13
13
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

35
35
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

38
38
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

29
29
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

200
200
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

29
29
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

53
53
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

30
30
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

143
143
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

44
44
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

69
69
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

24
24
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

70
70
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

80
80
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

52
52
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

161
161
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

295
295
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

108
108
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

337
337
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

219
219
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

163
163
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

76
76
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

77
77
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

181
181

Meer sportnieuws