UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

door
UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

Bijna exact een jaar geleden sloeg Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door de meerderheid van de aandelen van recordkampioen RSC Anderlecht op te kopen. Sindsdien is er een pak veranderd binnen de Brusselse club. Maar blijkbaar is nog niet alles geregeld met de vorige aandeelhouders.


Die werden immers niet in één keer uitbetaald en een aantal van hun moest voor het einde van dit jaar nog een bepaalde som krijgen. Maar volgens Het Nieuwsblad wil Coucke nu onder die betaling uitkomen. Hij wil de schulden van Anderlecht indijken en daarom ontsnappen aan deze betalingen. Als reden daarvoor maakt hij gebruik van het recente schandaal. Zo beweert Coucke dat het vorige bestuur, met name de tandem Roger Vanden Stock - Herman Van Holsbeeck, te 'exuberante bedragen' aan makelaars heeft betaald.

Volgens bovengenoemde bron heeft Vanden Stock het nu helemaal gehad met Coucke. Hij zou zich respectloos behandeld voelen en vindt dat de nieuwe voorzitter eerst met bewijzen moet komen voor zijn beschuldigingen. Dinsdag is er in ieder geval een vergadering met de oude aandeelhouders gepland, maar de verwachting is dat niemand zal ingaan op het voorstel van Coucke. En met oog op een licentie is die genoodzaakt om de schuld te vereffenen ...

UPDATE 11u20
Inmiddels heeft Anderlecht officieel gereageerd op de berichtgeving. Zo ontkent woordvoerster Marie Verbeke bij Bruzz dat er sprake is van een conflict tussen Coucke en de voormalige aandeelhouders. Zij bevestigt wel dat er dinsdagvoormiddag een speciale vergadering met de oud-aandeelhouders was. "Die was al langer gepland en had betrekking op het proces van de verkoop van de club vorig jaar. Er was geen sprake van een gespannen sfeer. Dat zou ook niet logisch zijn, want bij de verkoop van de club zijn alle regels gevolgd."

Over de gespannen situatie met van Vanden Stock wou men niet al te veel kwijt. "Over de aan- of afwezigheid van Roger Vanden Stock tijdens de partij tegen Charleroi heb ik geen informatie. Ik weet niet of hij al dan niet aanwezig was", aldus Verbeke.

UPDATE 15u25
De aandeelhouders hebben ook gereageerd, via Etienne Davignon. "In december 2017 werd Alychlo, de investeringsmaatschappij van Marc Coucke, verkozen als nieuwe hoofdaandeelhouder van RSC Anderlecht. De verkopende aandeelhouders werden, zoals voorzien bij de verkoop, volledig betaald in maart 2018. In het kader van de licentie 2018 heeft de club tijdelijke leningen afgesloten met een aantal aandeelhouders, die zoals gepland zullen worden terugbetaald", liet hij via Anderlecht weten.

"Op 11/12/2018 vond, zoals een jaar geleden werd voorzien en normaal is binnen een verkoopsproces, een opvolgmeeting met de verkopende aandeelhouders plaats. Dit gebeurde in een serene sfeer. Alychlo onderhoudt intussen constructieve en positieve contacten met de huidige aandeelhouders, met een gemeenschappelijk doel: het belang van de club versterken."

LEES OOK: Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

Storm in een glas water?

Meest recent

El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

14
14
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

29
29
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

104
104
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

67
67
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

152
152
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

69
69
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

45
45
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

80
80
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

76
76
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

132
132
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

89
89
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

148
148
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

255
255
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

150
150
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

72
72
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

250
250
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

162
162
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

319
319
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

96
96
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

103
103
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

333
333
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

269
269
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

161
161
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

248
248
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

407
407

Meer sportnieuws