UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

399 stemmen
UPDATE: Aandeelhouders RSCA reageren op 'conflict' met Coucke

Bijna exact een jaar geleden sloeg Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door de meerderheid van de aandelen van recordkampioen RSC Anderlecht op te kopen. Sindsdien is er een pak veranderd binnen de Brusselse club. Maar blijkbaar is nog niet alles geregeld met de vorige aandeelhouders.


Die werden immers niet in één keer uitbetaald en een aantal van hun moest voor het einde van dit jaar nog een bepaalde som krijgen. Maar volgens Het Nieuwsblad wil Coucke nu onder die betaling uitkomen. Hij wil de schulden van Anderlecht indijken en daarom ontsnappen aan deze betalingen. Als reden daarvoor maakt hij gebruik van het recente schandaal. Zo beweert Coucke dat het vorige bestuur, met name de tandem Roger Vanden Stock - Herman Van Holsbeeck, te 'exuberante bedragen' aan makelaars heeft betaald.

Volgens bovengenoemde bron heeft Vanden Stock het nu helemaal gehad met Coucke. Hij zou zich respectloos behandeld voelen en vindt dat de nieuwe voorzitter eerst met bewijzen moet komen voor zijn beschuldigingen. Dinsdag is er in ieder geval een vergadering met de oude aandeelhouders gepland, maar de verwachting is dat niemand zal ingaan op het voorstel van Coucke. En met oog op een licentie is die genoodzaakt om de schuld te vereffenen ...

UPDATE 11u20
Inmiddels heeft Anderlecht officieel gereageerd op de berichtgeving. Zo ontkent woordvoerster Marie Verbeke bij Bruzz dat er sprake is van een conflict tussen Coucke en de voormalige aandeelhouders. Zij bevestigt wel dat er dinsdagvoormiddag een speciale vergadering met de oud-aandeelhouders was. "Die was al langer gepland en had betrekking op het proces van de verkoop van de club vorig jaar. Er was geen sprake van een gespannen sfeer. Dat zou ook niet logisch zijn, want bij de verkoop van de club zijn alle regels gevolgd."

Over de gespannen situatie met van Vanden Stock wou men niet al te veel kwijt. "Over de aan- of afwezigheid van Roger Vanden Stock tijdens de partij tegen Charleroi heb ik geen informatie. Ik weet niet of hij al dan niet aanwezig was", aldus Verbeke.

UPDATE 15u25
De aandeelhouders hebben ook gereageerd, via Etienne Davignon. "In december 2017 werd Alychlo, de investeringsmaatschappij van Marc Coucke, verkozen als nieuwe hoofdaandeelhouder van RSC Anderlecht. De verkopende aandeelhouders werden, zoals voorzien bij de verkoop, volledig betaald in maart 2018. In het kader van de licentie 2018 heeft de club tijdelijke leningen afgesloten met een aantal aandeelhouders, die zoals gepland zullen worden terugbetaald", liet hij via Anderlecht weten.

"Op 11/12/2018 vond, zoals een jaar geleden werd voorzien en normaal is binnen een verkoopsproces, een opvolgmeeting met de verkopende aandeelhouders plaats. Dit gebeurde in een serene sfeer. Alychlo onderhoudt intussen constructieve en positieve contacten met de huidige aandeelhouders, met een gemeenschappelijk doel: het belang van de club versterken."

LEES OOK: Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Storm in een glas water?

Meest recent

'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

131
131
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

89
89
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

141
141
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

590
590
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

34
34
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

229
229
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

102
102
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

111
111
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

211
211
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

750
750
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

186
186
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

380
380
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

203
203
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

580
580
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

470
470
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

352
352
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

176
176
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

291
291
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

79
79
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

401
401
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

127
127
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

438
438
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

182
182
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

358
358

Meer sportnieuws