EXCLUSIEF Coucke: "Waren we een maand later, dan waren ze weg bij RSCA"

772 stemmen
EXCLUSIEF Coucke:

Marc Coucke bleef stil tijdens de persconferentie bij RSC Anderlecht. Hij gaf het woord aan Michael Verschueren, de nieuwe sportieve baas. Achteraf sprak de voorzitter van Paars-Wit wel met de aanwezige media, waaronder Voetbalnieuws.be.


Zo wilde hij toch benadrukken dat Luc Devroe de afgelopen maanden ook zeer veel goede zaken heeft gedaan. Zo was hij de dragende kracht achter de contractverlengingen van de jonge talenten. Yari Verschaeren (AS Monaco) en Jérémy Doku (Liverpool) werden uit de handen van de Europese topclubs gehouden.

"Luc heeft ook zeer veel goede zaken gedaan, hé. Waren we een maand later geweest met die contractverlengingen, dan waren ze bijna allemaal weg. We gingen vorig jaar allemaal kijken naar de wedstrijden van de jeugd." Anderlecht zette de afgelopen maanden vooral grote stappen naast het veld. "Je hebt dat vandaag ook gezien, dat we naast het veld veel werk hebben verricht. Het was ook nodig, zonder iets willen af te doen aan het mooie werk dat mijn voorgangers hier hebben gedaan. Er was echter noodzaak aan een modernere visie. Er waren heel wat werkpunten, sportief en extra-sportief. Het waren zeker niet de makkelijkste negen maanden. Er zijn zaken die al goed zijn vooruit gegaan, maar sommige zaken hebben wat meer tijd nodig. Binnen die periode hebben we de reflectie gemaakt: 'hoe alles past binnen de visie van de club?'. Op basis daarvan hebben we een nieuwe strategie uitgetekend."



De volgende stap is weer een winnend elftal kneden."Kijk, we moeten de fans de zin geven om naar Anderlecht te gaan kijken. Dat is het belangrijkste en daarom is het eerst belangrijk dat er een zeer goede structuur staat en een ploeg die ook wint. Hoe je het draait of keert, daar draait het om in het voetbal. Een project in pakweg Azië zal ook sneller een succes worden als je over een ploeg beschikt die wint. Dit kan ook positieve gevolgen hebben voor de toekomstige tv-rechten van het Belgisch voetbal. Het is een heel andere visie en we willen niet afhangen van de inkomsten van transfers."

Een nieuw stadion is momenteel geen prioriteit voor Coucke.. "We hebben wel al stappen gezet door bijvoorbeeld 1.000 extra plaatsen achter het doel vrij te geven. Dat zorgde voor een opbrengst van 230.000 euro. We doen het voor de fans, want daar was ook vraag achter. Of we ons stadion gaan uitbreiden naar 30.000 plaatsen? We hebben eerst onze visie meegedeeld en na negen maanden hebben we een analyse gemaakt: 'wat kan beter, wat moet er nog veranderen', enzovoort. De uitkomst heb je vandaag gezien en Michael heeft het sportieve nu in handen en ik ben er zeker van dat hij dat goed gaat doen. Als dan alles op punt staat, kunnen we aan de volgende stap denken."

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Heeft RSCA nood aan een nieuw stadion?

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

10
10
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

212
212
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

124
124
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

103
103
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

72
72
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

411
411
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

359
359
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

317
317
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

233
233
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

106
106
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

302
302
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

85
85
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

187
187
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

480
480
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

172
172
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

107
107
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

230
230

Meer sportnieuws