EXCLUSIEF Coucke: "Waren we een maand later, dan waren ze weg bij RSCA"

772 stemmen
EXCLUSIEF Coucke:

Marc Coucke bleef stil tijdens de persconferentie bij RSC Anderlecht. Hij gaf het woord aan Michael Verschueren, de nieuwe sportieve baas. Achteraf sprak de voorzitter van Paars-Wit wel met de aanwezige media, waaronder Voetbalnieuws.be.


Zo wilde hij toch benadrukken dat Luc Devroe de afgelopen maanden ook zeer veel goede zaken heeft gedaan. Zo was hij de dragende kracht achter de contractverlengingen van de jonge talenten. Yari Verschaeren (AS Monaco) en Jérémy Doku (Liverpool) werden uit de handen van de Europese topclubs gehouden.

"Luc heeft ook zeer veel goede zaken gedaan, hé. Waren we een maand later geweest met die contractverlengingen, dan waren ze bijna allemaal weg. We gingen vorig jaar allemaal kijken naar de wedstrijden van de jeugd." Anderlecht zette de afgelopen maanden vooral grote stappen naast het veld. "Je hebt dat vandaag ook gezien, dat we naast het veld veel werk hebben verricht. Het was ook nodig, zonder iets willen af te doen aan het mooie werk dat mijn voorgangers hier hebben gedaan. Er was echter noodzaak aan een modernere visie. Er waren heel wat werkpunten, sportief en extra-sportief. Het waren zeker niet de makkelijkste negen maanden. Er zijn zaken die al goed zijn vooruit gegaan, maar sommige zaken hebben wat meer tijd nodig. Binnen die periode hebben we de reflectie gemaakt: 'hoe alles past binnen de visie van de club?'. Op basis daarvan hebben we een nieuwe strategie uitgetekend."



De volgende stap is weer een winnend elftal kneden."Kijk, we moeten de fans de zin geven om naar Anderlecht te gaan kijken. Dat is het belangrijkste en daarom is het eerst belangrijk dat er een zeer goede structuur staat en een ploeg die ook wint. Hoe je het draait of keert, daar draait het om in het voetbal. Een project in pakweg Azië zal ook sneller een succes worden als je over een ploeg beschikt die wint. Dit kan ook positieve gevolgen hebben voor de toekomstige tv-rechten van het Belgisch voetbal. Het is een heel andere visie en we willen niet afhangen van de inkomsten van transfers."

Een nieuw stadion is momenteel geen prioriteit voor Coucke.. "We hebben wel al stappen gezet door bijvoorbeeld 1.000 extra plaatsen achter het doel vrij te geven. Dat zorgde voor een opbrengst van 230.000 euro. We doen het voor de fans, want daar was ook vraag achter. Of we ons stadion gaan uitbreiden naar 30.000 plaatsen? We hebben eerst onze visie meegedeeld en na negen maanden hebben we een analyse gemaakt: 'wat kan beter, wat moet er nog veranderen', enzovoort. De uitkomst heb je vandaag gezien en Michael heeft het sportieve nu in handen en ik ben er zeker van dat hij dat goed gaat doen. Als dan alles op punt staat, kunnen we aan de volgende stap denken."

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Heeft RSCA nood aan een nieuw stadion?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

7
7
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

52
52
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

48
48
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

119
119
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

127
127
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

293
293
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

292
292
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

228
228
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

92
92
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

46
46
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

56
56
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

484
484
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

169
169
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

180
180
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

901
901
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

243
243
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

370
370
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

98
98

Meer sportnieuws