EXCLUSIEF Coucke: "Waren we een maand later, dan waren ze weg bij RSCA"

door
EXCLUSIEF Coucke:

Marc Coucke bleef stil tijdens de persconferentie bij RSC Anderlecht. Hij gaf het woord aan Michael Verschueren, de nieuwe sportieve baas. Achteraf sprak de voorzitter van Paars-Wit wel met de aanwezige media, waaronder Voetbalnieuws.be.


Zo wilde hij toch benadrukken dat Luc Devroe de afgelopen maanden ook zeer veel goede zaken heeft gedaan. Zo was hij de dragende kracht achter de contractverlengingen van de jonge talenten. Yari Verschaeren (AS Monaco) en Jérémy Doku (Liverpool) werden uit de handen van de Europese topclubs gehouden.

"Luc heeft ook zeer veel goede zaken gedaan, hé. Waren we een maand later geweest met die contractverlengingen, dan waren ze bijna allemaal weg. We gingen vorig jaar allemaal kijken naar de wedstrijden van de jeugd." Anderlecht zette de afgelopen maanden vooral grote stappen naast het veld. "Je hebt dat vandaag ook gezien, dat we naast het veld veel werk hebben verricht. Het was ook nodig, zonder iets willen af te doen aan het mooie werk dat mijn voorgangers hier hebben gedaan. Er was echter noodzaak aan een modernere visie. Er waren heel wat werkpunten, sportief en extra-sportief. Het waren zeker niet de makkelijkste negen maanden. Er zijn zaken die al goed zijn vooruit gegaan, maar sommige zaken hebben wat meer tijd nodig. Binnen die periode hebben we de reflectie gemaakt: 'hoe alles past binnen de visie van de club?'. Op basis daarvan hebben we een nieuwe strategie uitgetekend."



De volgende stap is weer een winnend elftal kneden."Kijk, we moeten de fans de zin geven om naar Anderlecht te gaan kijken. Dat is het belangrijkste en daarom is het eerst belangrijk dat er een zeer goede structuur staat en een ploeg die ook wint. Hoe je het draait of keert, daar draait het om in het voetbal. Een project in pakweg Azië zal ook sneller een succes worden als je over een ploeg beschikt die wint. Dit kan ook positieve gevolgen hebben voor de toekomstige tv-rechten van het Belgisch voetbal. Het is een heel andere visie en we willen niet afhangen van de inkomsten van transfers."

Een nieuw stadion is momenteel geen prioriteit voor Coucke.. "We hebben wel al stappen gezet door bijvoorbeeld 1.000 extra plaatsen achter het doel vrij te geven. Dat zorgde voor een opbrengst van 230.000 euro. We doen het voor de fans, want daar was ook vraag achter. Of we ons stadion gaan uitbreiden naar 30.000 plaatsen? We hebben eerst onze visie meegedeeld en na negen maanden hebben we een analyse gemaakt: 'wat kan beter, wat moet er nog veranderen', enzovoort. De uitkomst heb je vandaag gezien en Michael heeft het sportieve nu in handen en ik ben er zeker van dat hij dat goed gaat doen. Als dan alles op punt staat, kunnen we aan de volgende stap denken."

LEES OOK: Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Heeft RSCA nood aan een nieuw stadion?

Meest recent

'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

14
14
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

15
15
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

60
60
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

51
51
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

297
297
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

58
58
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

69
69
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

140
140
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

163
163
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

133
133
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

330
330
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

350
350
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

94
94
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

286
286
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

298
298
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

72
72
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

233
233
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

282
282
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

78
78
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

239
239
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

130
130
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

121
121
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

97
97
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

637
637

Meer sportnieuws