EXCLUSIEF: Anderlecht stelde één nieuwe aanwinst voor

door
EXCLUSIEF: Anderlecht stelde één nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht heeft een nieuwe departement opgericht: RSCA International. Aaron Kanwar staat aan het hoofd van deze afdeling en daarnaast zal RSCA met zijn Academy ook naar de VS en China trekken.


Michael Verschueren gaf er meer uitleg over. "We gaan binnen achttien maanden een academie in de Verenigde Staten openen. We gaan ook tegen 2020 in China werken, daar hebben we weldra een akkoord over met een grote club. Hoe we dat allemaal bekostigen? Daar staan bedragen tegenover waardoor we dit allemaal kunnen doen. We willen meer aanwezig zijn in die markten om meer inkomsteren te generen die structureel zijn. Anderlecht doet het zeer goed op de lokale markt, maar we willen ons nu meer gaan toeleggen de internationale markt", zei hij aan onze redactie.


Michael Verschueren stelde zijn strategie voor.
Paars-Wit wil ook spelers gaan opleiden in de VS en China en daarover gaf de nieuwe sportieve baas meer uitleg over. "We gaan dus samenwerkingen met buitenlande academies. Het gaat om het sportieve, niet om het financiële. We willen onze expertisie gebruiken om talenten te ontdekken. Zo zullen we trainers gaan opleiden die in die academies aan de slag kunnen gaan. Daarnaast ontwikkelen we een online platform waar alle data van de spelers in komen en we gaan ons ook nog meer toeleggen op videoanalyse bij de jeugd. In China is er nog héél veel mogelijk, want de jeugdwerking is er nog niet georganiseerd zoals in Europa. Zo zullen wij naar daar gaan, maar zullen er ook trainers en spelers naar ons komen." De afgelopen jaren liet Paars-Wit al vaker Chinese trainers meelopen binnen de jeugdwering en met Chris Van Puyvelde werkt er alvast een Belg bij de Chinese voetbalbond.

Daarnaast zal Anderlecht ook internationaal gaan touren. "We gaan ook een tournee organiseren, zoals clubs als FC Barcelona, Juventus en Ajax dat al jaren doen. Daarbij willen we het 'merk Anderlecht' overzees succesvol maken en verder promoten. Dat is zeer belangrijk, want ploegen als Juventus en FC Barcelona halen al 60 procent van hun inkomsten uit de buitenlandse markt. Wij hebben daarin een inhaalbeweging te maken."

Daarom richtte RSCA een nieuw departement op: RSCA International en dat zal geleid worden door Aaron Kanwar. Hij kwam ook aan het woord. "Ik ben nu al twee maanden aan de slag bij Anderlecht en ik werkte eerder al voor grote Amerikaanse bedrijven, zoals bij NIKE. Daarnaast heb ik al ervaring in de sportwereld in de VS met onder meer ijshockey", besloot de nieuwe aanwinst van Paars-Wit.

Claudio Reulens

LEES OOK: Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

Goed dat Anderlecht zich toelegt op de VS en China?

Meest recent

Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

2
2
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

27
27
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

147
147
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

87
87
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

63
63
Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

171
171
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

260
260
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

91
91
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

303
303
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

118
118
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

80
80
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

360
360
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

405
405
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

199
199
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

501
501
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

961
961
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

757
757
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

249
249
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

290
290
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

169
169
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

870
870
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

477
477
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

43
43
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

134
134
Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

257
257

Meer sportnieuws