Football Leaks komt met straf verhaal over Moeskroen en Pro League

door
Football Leaks komt met straf verhaal over Moeskroen en Pro League

Is de positie van Pierre François als voorzitter van de Pro League nog houdbaar? Hij komt in opspraak nadat Football Leaks enkele documenten over Moeskroen wereldkundig heeft gemaakt.


De Standaard kon deze inkijken. François was op de hoogte dat topmakelaar Pini Zahavi de grote baas was van de club, wat tegen de regels is. François probeerde Moeskroen aan AS Monaco te verkopen, hij hielp nadien mee met de overname van Cercle Brugge.

"Het lijkt me duidelijk dat RE Moeskroen, zoals de structuur van de club er vandaag uitziet, opnieuw problemen zal hebben om een licentie te krijgen. (…) Het lijkt me evident dat het de moeite waard is om over een eventuele verkoop te gaan spreken. Maar ik kan u alleen maar aanraden om die gesprekken direct met P.Z. te voeren in plaats van met tussenpersonen. U heeft goeie relaties met hem en dat moet u toelaten recht op het doel af te gaan", mailde François naar Vadim Vasilyev, de vicevoorzitter van AS Monaco, en aan diens rechterhand de Belg Filips Dhondt.

Toch kreeg Moeskroen telkens zijn licentie. De licentiecommissie en de beroepsinstantie BAS (Belgisch Arbitragehof voor de Sport) zagen geen bewijzen dat Pini Zahavi de echte eigenaar was. Football Leaks weet dat Zahavi vandaag de dag nog steeds betrokken is bij Moeskroen.

Reactie François

"Vandaag is Moeskroen in handen van de vennootschap naar Iers recht Bogo Limited van de Thaise zakenman Pairoj Piempongsant. De links met Zahavi en Ramadani lijken zwakker maar ze zijn er nog wel. Piempongsant is een goeie zakenrelatie van Pini Zahavi. In de mails die Pairoj en zijn zoon 'Pete' met Zahavi wisselen, spreken ze hem aan met zijn koosnaam 'uncle'. Dat blijkt uit Football Leaks. De huidige sportief directeur van Royal Excel Moeskroen, Jurgen Röber, is dan weer nauw gelinkt met de rechterhand van Zahavi, Fali Ramadani, met wie hij eind jaren 90 samenwerkte in Berlijn."

François reageerde in DS. "Ik weet dat het BAS Moeskroen een licentie heeft gegeven omdat er geen bewijs is dat de club in de handen van een makelaar zou zijn. Maar Pierre François is natuurlijk ook geen idioot. En dus wist ik zelf ook wel dat Pini Zahavi ergens in de constellatie achter Moeskroen verscholen zat. De licentiecommissie en het BAS zijn mijn bevoegdheid niet. Zij beslissen autonoom. Als zij geen bewijzen zien dat Zahavi de eigenaar van Moeskroen is, kan ik daar niets aan veranderen. Maak van mij niet de beschermer van Moeskroen. Integendeel, ik ben de enige die strenge regels heeft opgelegd."

Stinkt deze zaak?

Meest recent

Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

19
19
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

28
28
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

53
53
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

55
55
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

192
192
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

101
101
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

184
184
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

247
247
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

178
178
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

115
115
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

51
51
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

98
98
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

328
328
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

188
188
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

278
278
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

501
501
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

160
160
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

187
187
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

52
52
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

289
289
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

416
416
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

414
414
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217

Meer sportnieuws