'Manchester City probeerde Belgische subtopper te kopen'

door
'Manchester City probeerde Belgische subtopper te kopen'

Manchester City heeft een aantal sattelietclubs over de hele wereld en vijf jaar geleden probeerde het Sporting Charleroi in handen te krijgen. Dat lukte niet


Advocaat Jean-Louis Dupont was betrokken bij het dossier. Charleroi was interessant vanwege de politiek, het grote aantal inwoners, Brussel dat dichtbij lag en dat er een luchthaven was in Charleroi. Bovendien was het stadion oké en was de stad bereid om mee te werken. Bovendien was er ‘amper’ een schuld van acht miljoen euro en de club was in totaal voor negen miljoen euro over te nemen. Die documenten kon La Capitale inkijken bij Football Leaks.

Ook Bergen, toen nog in eerste klasse, was in beeld en zou toen 3-5 miljoen euro moeten gekost hebben. Sporting Lokeren was ook een piste, aangezien Roger Lambrecht bereid was om te verkopen. KV Oostende, KV Mechelen, Boussu-Dour en Visé werden ook geciteerd. Man City zag vooral Charleroi zitten. Luciano D’Onofrio werd genoemd als topkandidaat om dan de grote baas te worden bij de Carolo’s.

Charleroi geeft toe dat er toenadering was van Man City omtrent een samenwerking, die er uiteindelijk niet kwam. "City kwam tot de conclusie dat Charleroi al te groot was voor een samenwerking. Er waren nooit financiële onderhandelingen en ik denk dat ze een samenwerking zoals Aspire-Eupen voor ogen hadden. Dat was voor ons niet interessant”, aldus Mehdi Bayat.

LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Gemiste kans voor Charleroi?

Meest recent

Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

9
9
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

3
3
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

14
14
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

161
161
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

80
80
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

123
123
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

32
32
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

218
218
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

14
14
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

65
65
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

70
70
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

85
85
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

881
881
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

163
163
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

46
46
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

36
36
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

88
88
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

395
395
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

48
48
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

222
222
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

77
77
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

73
73
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

330
330
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

489
489
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

455
455

Meer sportnieuws