Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

door
Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

Na een matige wedstrijd heeft Anderlecht verdiend de drie punten gepakt op de Freethiel. Vanhaezebrouck zag zijn manschappen efficiënt voor de dag komen tegen een zoutloos Waasland-Beveren.

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de beschamende prestaties die het de laatste weken op de mat legde. Op bezoek bij Waasland-Beveren wisselde Vanaezebrouck weinig: Dimata kreeg voorin opnieuw de voorkeur boven Santini. Bij de thuisploeg mocht Roef niet aantreden tegen zijn werkgever, Debaty verving hem in het Beverse doel.
Anderlecht neemt vroege voorsprong in flauwe wedstrijd
Het waren de bezoekers die de beste start namen op de Freethiel en na een klein kwartier spelen ook op voorsprong kwamen toen Dimata in de zestien meter gehaakt werd door Verstraete. De jonge aanvaller van Paars-Wit zette zich zelf achter de bal en schoot de 0-1 tegen de netten. Waasland-Beveren kon in het eerste halfuur amper een vuist maken, enkel een schot van Vellios was het vermelden waard. Ook Anderlecht liet in een flauwe eerste helft nog weinig zien, halfweg mocht het met een kleine voorsprong de kleedkamers opzoeken.

Anderlecht komt snel op voorsprong in een voor de rest zoutloze eerste helft.
Zelfs met een man minder houdt Paars-Wit gemakkelijk stand
Waasland-Beveren kwam gedreven uit de kleedkamers en drong een paar halve kansen af, Didillon moest echter amper in actie komen. Op het uur moest ook Debaty nog eens in actie komen op pogingen van Gerkens en Trebel. In een wedstrijd die maar voort kabbelde bleven de kansen ook in de tweede periode schaars. Op een dik kwartier van het einde moest Milic het veld verlaten met een tweede gele kaart, Anderlecht moest nog een kwartier standhouden met tien man. Vanzo profiteerde quasi meteen maar zijn schicht vloog voorlangs. Zelfs met tien man hield Paars-Wit gemakkelijk stand en in het slot verloste Trebel de bezoekers door de 0-2 in het dak van het doel te schieten. Waasland-Beveren milderde in de blessuretijd nog tot 1-2 na een own-goal van Sanneh maar verder kwam de thuisploeg niet meer.  Zo boekt de ploeg van Marc Coucke een deugddoende zege.
Scoreverloop:
0-1 (12') Dimata (p), 0-2 (83') Trebel, 1-2 
Bijzonderheid:
Milic (Anderlecht) pakt een tweede gele kaart (73')
Caufriez (Waasland-Beveren) krijgt rood (90')

LEES OOK: Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

Doet dit Anderlecht nog mee voor de titel?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

54
54
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

155
155
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

73
73
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

54
54
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

990
990
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

173
173
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

203
203
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

292
292
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

30
30
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

150
150
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

696
696
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

39
39
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

180
180
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

99
99
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

124
124
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

117
117
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

120
120
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

125
125
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

315
315
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

37
37
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

324
324
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

184
184

Meer sportnieuws