Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

door
Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

Na een matige wedstrijd heeft Anderlecht verdiend de drie punten gepakt op de Freethiel. Vanhaezebrouck zag zijn manschappen efficiënt voor de dag komen tegen een zoutloos Waasland-Beveren.

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de beschamende prestaties die het de laatste weken op de mat legde. Op bezoek bij Waasland-Beveren wisselde Vanaezebrouck weinig: Dimata kreeg voorin opnieuw de voorkeur boven Santini. Bij de thuisploeg mocht Roef niet aantreden tegen zijn werkgever, Debaty verving hem in het Beverse doel.
Anderlecht neemt vroege voorsprong in flauwe wedstrijd
Het waren de bezoekers die de beste start namen op de Freethiel en na een klein kwartier spelen ook op voorsprong kwamen toen Dimata in de zestien meter gehaakt werd door Verstraete. De jonge aanvaller van Paars-Wit zette zich zelf achter de bal en schoot de 0-1 tegen de netten. Waasland-Beveren kon in het eerste halfuur amper een vuist maken, enkel een schot van Vellios was het vermelden waard. Ook Anderlecht liet in een flauwe eerste helft nog weinig zien, halfweg mocht het met een kleine voorsprong de kleedkamers opzoeken.

Anderlecht komt snel op voorsprong in een voor de rest zoutloze eerste helft.
Zelfs met een man minder houdt Paars-Wit gemakkelijk stand
Waasland-Beveren kwam gedreven uit de kleedkamers en drong een paar halve kansen af, Didillon moest echter amper in actie komen. Op het uur moest ook Debaty nog eens in actie komen op pogingen van Gerkens en Trebel. In een wedstrijd die maar voort kabbelde bleven de kansen ook in de tweede periode schaars. Op een dik kwartier van het einde moest Milic het veld verlaten met een tweede gele kaart, Anderlecht moest nog een kwartier standhouden met tien man. Vanzo profiteerde quasi meteen maar zijn schicht vloog voorlangs. Zelfs met tien man hield Paars-Wit gemakkelijk stand en in het slot verloste Trebel de bezoekers door de 0-2 in het dak van het doel te schieten. Waasland-Beveren milderde in de blessuretijd nog tot 1-2 na een own-goal van Sanneh maar verder kwam de thuisploeg niet meer.  Zo boekt de ploeg van Marc Coucke een deugddoende zege.
Scoreverloop:
0-1 (12') Dimata (p), 0-2 (83') Trebel, 1-2 
Bijzonderheid:
Milic (Anderlecht) pakt een tweede gele kaart (73')
Caufriez (Waasland-Beveren) krijgt rood (90')

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Doet dit Anderlecht nog mee voor de titel?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

266
266
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

41
41
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

27
27
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

70
70
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

82
82
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

15
15
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

32
32
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

72
72
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

169
169
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

36
36
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

85
85
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

18
18
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

53
53
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

103
103
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

24
24
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

224
224
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

109
109
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

85
85
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

167
167
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

40
40
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

81
81
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

33
33
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

98
98
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

40
40

Meer sportnieuws