Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

door
Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

Na een matige wedstrijd heeft Anderlecht verdiend de drie punten gepakt op de Freethiel. Vanhaezebrouck zag zijn manschappen efficiënt voor de dag komen tegen een zoutloos Waasland-Beveren.

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de beschamende prestaties die het de laatste weken op de mat legde. Op bezoek bij Waasland-Beveren wisselde Vanaezebrouck weinig: Dimata kreeg voorin opnieuw de voorkeur boven Santini. Bij de thuisploeg mocht Roef niet aantreden tegen zijn werkgever, Debaty verving hem in het Beverse doel.
Anderlecht neemt vroege voorsprong in flauwe wedstrijd
Het waren de bezoekers die de beste start namen op de Freethiel en na een klein kwartier spelen ook op voorsprong kwamen toen Dimata in de zestien meter gehaakt werd door Verstraete. De jonge aanvaller van Paars-Wit zette zich zelf achter de bal en schoot de 0-1 tegen de netten. Waasland-Beveren kon in het eerste halfuur amper een vuist maken, enkel een schot van Vellios was het vermelden waard. Ook Anderlecht liet in een flauwe eerste helft nog weinig zien, halfweg mocht het met een kleine voorsprong de kleedkamers opzoeken.

Anderlecht komt snel op voorsprong in een voor de rest zoutloze eerste helft.
Zelfs met een man minder houdt Paars-Wit gemakkelijk stand
Waasland-Beveren kwam gedreven uit de kleedkamers en drong een paar halve kansen af, Didillon moest echter amper in actie komen. Op het uur moest ook Debaty nog eens in actie komen op pogingen van Gerkens en Trebel. In een wedstrijd die maar voort kabbelde bleven de kansen ook in de tweede periode schaars. Op een dik kwartier van het einde moest Milic het veld verlaten met een tweede gele kaart, Anderlecht moest nog een kwartier standhouden met tien man. Vanzo profiteerde quasi meteen maar zijn schicht vloog voorlangs. Zelfs met tien man hield Paars-Wit gemakkelijk stand en in het slot verloste Trebel de bezoekers door de 0-2 in het dak van het doel te schieten. Waasland-Beveren milderde in de blessuretijd nog tot 1-2 na een own-goal van Sanneh maar verder kwam de thuisploeg niet meer.  Zo boekt de ploeg van Marc Coucke een deugddoende zege.
Scoreverloop:
0-1 (12') Dimata (p), 0-2 (83') Trebel, 1-2 
Bijzonderheid:
Milic (Anderlecht) pakt een tweede gele kaart (73')
Caufriez (Waasland-Beveren) krijgt rood (90')

LEES OOK: Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Doet dit Anderlecht nog mee voor de titel?

Meest recent

Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

8
8
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

77
77
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

24
24
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

15
15
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

435
435
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

48
48
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

92
92
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

455
455
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

250
250
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

184
184
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

506
506
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

328
328
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

324
324
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

72
72
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

718
718
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

238
238
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

123
123
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

35
35
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

425
425
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

208
208
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

669
669
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

92
92
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

130
130
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

398
398

Meer sportnieuws