Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

door
Anderlecht pakt drie punten op de Freethiel na zoutloze wedstrijd

Na een matige wedstrijd heeft Anderlecht verdiend de drie punten gepakt op de Freethiel. Vanhaezebrouck zag zijn manschappen efficiënt voor de dag komen tegen een zoutloos Waasland-Beveren.

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de beschamende prestaties die het de laatste weken op de mat legde. Op bezoek bij Waasland-Beveren wisselde Vanaezebrouck weinig: Dimata kreeg voorin opnieuw de voorkeur boven Santini. Bij de thuisploeg mocht Roef niet aantreden tegen zijn werkgever, Debaty verving hem in het Beverse doel.
Anderlecht neemt vroege voorsprong in flauwe wedstrijd
Het waren de bezoekers die de beste start namen op de Freethiel en na een klein kwartier spelen ook op voorsprong kwamen toen Dimata in de zestien meter gehaakt werd door Verstraete. De jonge aanvaller van Paars-Wit zette zich zelf achter de bal en schoot de 0-1 tegen de netten. Waasland-Beveren kon in het eerste halfuur amper een vuist maken, enkel een schot van Vellios was het vermelden waard. Ook Anderlecht liet in een flauwe eerste helft nog weinig zien, halfweg mocht het met een kleine voorsprong de kleedkamers opzoeken.

Anderlecht komt snel op voorsprong in een voor de rest zoutloze eerste helft.
Zelfs met een man minder houdt Paars-Wit gemakkelijk stand
Waasland-Beveren kwam gedreven uit de kleedkamers en drong een paar halve kansen af, Didillon moest echter amper in actie komen. Op het uur moest ook Debaty nog eens in actie komen op pogingen van Gerkens en Trebel. In een wedstrijd die maar voort kabbelde bleven de kansen ook in de tweede periode schaars. Op een dik kwartier van het einde moest Milic het veld verlaten met een tweede gele kaart, Anderlecht moest nog een kwartier standhouden met tien man. Vanzo profiteerde quasi meteen maar zijn schicht vloog voorlangs. Zelfs met tien man hield Paars-Wit gemakkelijk stand en in het slot verloste Trebel de bezoekers door de 0-2 in het dak van het doel te schieten. Waasland-Beveren milderde in de blessuretijd nog tot 1-2 na een own-goal van Sanneh maar verder kwam de thuisploeg niet meer.  Zo boekt de ploeg van Marc Coucke een deugddoende zege.
Scoreverloop:
0-1 (12') Dimata (p), 0-2 (83') Trebel, 1-2 
Bijzonderheid:
Milic (Anderlecht) pakt een tweede gele kaart (73')
Caufriez (Waasland-Beveren) krijgt rood (90')

LEES OOK: Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Doet dit Anderlecht nog mee voor de titel?

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

46
46
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

77
77
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

52
52
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

38
38
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

158
158
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

43
43
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

418
418
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

129
129
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

171
171
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

50
50
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

100
100
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

117
117
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

119
119
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

92
92
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

37
37
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

208
208
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

350
350
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

549
549
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

453
453
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

381
381
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

433
433
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

423
423
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

682
682
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

641
641
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

151
151

Meer sportnieuws