'Schoonmaak bij Anderlecht? Tien spelers lijken weg te mogen'

1926 stemmen
'Schoonmaak bij Anderlecht? Tien spelers lijken weg te mogen'

RSC Anderlecht kent een rotseizoen en iedereen is het erover eens: er is te weinig kwaliteit. Een aantal spelers moeten vrezen voor hun toekomst bij Paars-Wit. In januari lijkt er voor een aantal spelers een oplossing gezocht te moeten worden.


Dennis Appiah is overbodig en ook Emmanuel Sowah, blessuregevoelig, kan best andere oorden opzoeken.. Ivan Obradovic zit in de B-kern en moet ook weg. Daarnaast is het best dat er van het duo Hannes Delcroix/Aboul Danté iemand wordt uitgeleend. Bij de beloften hebben zij nog maar weinig te leren.

Het middenveld dan. Het is onbegrijpelijk dat een rasvoetballer als Sambi Lokonga geen speelkansen krijgt. Hij maakte vorig jaar indruk, maar komt nu niet meer in aanmerking. Dat is niet goed voor zijn vertrouwen en een uitleenbeurt is de beste optie voor technisch vaardige middenvelder. Edo Kayembe is nog een speler die nood heeft aan speelminuten. Ook voor hem kan een uitleenbeurt een goede optie zijn. Ryota Morioka lijkt ook overbodig te gaan worden. De Japanner kampt met blessureleed, maar Anderlecht gaat een nieuwe spelverdeler halen, dus hij verdwijnt dan helemaal naar de achtergrond.



Voorin is er weinig weelde, maar toch zijn Kristal Abazaj en Luka Adzic geen opties voor Hein Vanhaezebrouck. Zij lijken geen nabije toekomst te hebben in Brussel en een uitleenbeurt of zelfs definitieve transfer is bespreekbaar. Anderlecht gaat zich aanvallend versterken en het valt af te wachten of Knowledge Musona, de favoriete speler van Marc Coucke die zwaar door de mand valt, genoegen gaat nemen met een rol als occasionele invaller.

Niet elke speler zal Anderlecht verlaten, maar na Nieuwjaar zal Paars-Wit wellicht enkel in de competitie nog actief zijn. Daardoor is een uitgebreide kern niet noodzakelijk en voor versterkingen kan er dan ruimte gemaakt worden. Al zal Luc Devroe dan spelers van een ander kaliber moeten aantrekken. De lat moet hoger, op en naast het veld. De manager krijgt een tweede kans.

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Zal er een schoonmaak komen in januari?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

5
5
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

23
23
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

10
10
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

60
60
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

93
93
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

67
67
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

209
209
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

53
53
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

379
379
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

340
340
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

281
281
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

78
78
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

140
140
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

623
623
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

39
39
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

119
119
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

73
73
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

28
28
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

98
98
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

198
198
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

180
180
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

93
93
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

709
709
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

208
208

Meer sportnieuws