'Schoonmaak bij Anderlecht? Tien spelers lijken weg te mogen'

door
'Schoonmaak bij Anderlecht? Tien spelers lijken weg te mogen'

RSC Anderlecht kent een rotseizoen en iedereen is het erover eens: er is te weinig kwaliteit. Een aantal spelers moeten vrezen voor hun toekomst bij Paars-Wit. In januari lijkt er voor een aantal spelers een oplossing gezocht te moeten worden.


Dennis Appiah is overbodig en ook Emmanuel Sowah, blessuregevoelig, kan best andere oorden opzoeken.. Ivan Obradovic zit in de B-kern en moet ook weg. Daarnaast is het best dat er van het duo Hannes Delcroix/Aboul Danté iemand wordt uitgeleend. Bij de beloften hebben zij nog maar weinig te leren.

Het middenveld dan. Het is onbegrijpelijk dat een rasvoetballer als Sambi Lokonga geen speelkansen krijgt. Hij maakte vorig jaar indruk, maar komt nu niet meer in aanmerking. Dat is niet goed voor zijn vertrouwen en een uitleenbeurt is de beste optie voor technisch vaardige middenvelder. Edo Kayembe is nog een speler die nood heeft aan speelminuten. Ook voor hem kan een uitleenbeurt een goede optie zijn. Ryota Morioka lijkt ook overbodig te gaan worden. De Japanner kampt met blessureleed, maar Anderlecht gaat een nieuwe spelverdeler halen, dus hij verdwijnt dan helemaal naar de achtergrond.



Voorin is er weinig weelde, maar toch zijn Kristal Abazaj en Luka Adzic geen opties voor Hein Vanhaezebrouck. Zij lijken geen nabije toekomst te hebben in Brussel en een uitleenbeurt of zelfs definitieve transfer is bespreekbaar. Anderlecht gaat zich aanvallend versterken en het valt af te wachten of Knowledge Musona, de favoriete speler van Marc Coucke die zwaar door de mand valt, genoegen gaat nemen met een rol als occasionele invaller.

Niet elke speler zal Anderlecht verlaten, maar na Nieuwjaar zal Paars-Wit wellicht enkel in de competitie nog actief zijn. Daardoor is een uitgebreide kern niet noodzakelijk en voor versterkingen kan er dan ruimte gemaakt worden. Al zal Luc Devroe dan spelers van een ander kaliber moeten aantrekken. De lat moet hoger, op en naast het veld. De manager krijgt een tweede kans.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Zal er een schoonmaak komen in januari?

Meest recent

Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

17
17
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

84
84
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

133
133
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

17
17
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

129
129
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

13
13
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

37
37
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

179
179
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

49
49
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

34
34
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

90
90
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

148
148
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

30
30
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

93
93
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

125
125
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

102
102
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

170
170
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

496
496
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

465
465
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

349
349
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

653
653
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

274
274
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

849
849
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

621
621
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

264
264

Meer sportnieuws