'Schoonmaak bij Anderlecht? Tien spelers lijken weg te mogen'

door
'Schoonmaak bij Anderlecht? Tien spelers lijken weg te mogen'

RSC Anderlecht kent een rotseizoen en iedereen is het erover eens: er is te weinig kwaliteit. Een aantal spelers moeten vrezen voor hun toekomst bij Paars-Wit. In januari lijkt er voor een aantal spelers een oplossing gezocht te moeten worden.


Dennis Appiah is overbodig en ook Emmanuel Sowah, blessuregevoelig, kan best andere oorden opzoeken.. Ivan Obradovic zit in de B-kern en moet ook weg. Daarnaast is het best dat er van het duo Hannes Delcroix/Aboul Danté iemand wordt uitgeleend. Bij de beloften hebben zij nog maar weinig te leren.

Het middenveld dan. Het is onbegrijpelijk dat een rasvoetballer als Sambi Lokonga geen speelkansen krijgt. Hij maakte vorig jaar indruk, maar komt nu niet meer in aanmerking. Dat is niet goed voor zijn vertrouwen en een uitleenbeurt is de beste optie voor technisch vaardige middenvelder. Edo Kayembe is nog een speler die nood heeft aan speelminuten. Ook voor hem kan een uitleenbeurt een goede optie zijn. Ryota Morioka lijkt ook overbodig te gaan worden. De Japanner kampt met blessureleed, maar Anderlecht gaat een nieuwe spelverdeler halen, dus hij verdwijnt dan helemaal naar de achtergrond.



Voorin is er weinig weelde, maar toch zijn Kristal Abazaj en Luka Adzic geen opties voor Hein Vanhaezebrouck. Zij lijken geen nabije toekomst te hebben in Brussel en een uitleenbeurt of zelfs definitieve transfer is bespreekbaar. Anderlecht gaat zich aanvallend versterken en het valt af te wachten of Knowledge Musona, de favoriete speler van Marc Coucke die zwaar door de mand valt, genoegen gaat nemen met een rol als occasionele invaller.

Niet elke speler zal Anderlecht verlaten, maar na Nieuwjaar zal Paars-Wit wellicht enkel in de competitie nog actief zijn. Daardoor is een uitgebreide kern niet noodzakelijk en voor versterkingen kan er dan ruimte gemaakt worden. Al zal Luc Devroe dan spelers van een ander kaliber moeten aantrekken. De lat moet hoger, op en naast het veld. De manager krijgt een tweede kans.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

Zal er een schoonmaak komen in januari?

Meest recent

FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

56
56
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

11
11
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

19
19
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

74
74
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

126
126
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

211
211
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

375
375
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

160
160
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

148
148
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

141
141
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

132
132
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

408
408
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

263
263
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

935
935
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

579
579
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

64
64
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

498
498
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

148
148
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

159
159
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

305
305
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

138
138
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

84
84
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

276
276
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

139
139
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

193
193

Meer sportnieuws