'Schoonmaak bij Anderlecht? Tien spelers lijken weg te mogen'

1926 stemmen
'Schoonmaak bij Anderlecht? Tien spelers lijken weg te mogen'

RSC Anderlecht kent een rotseizoen en iedereen is het erover eens: er is te weinig kwaliteit. Een aantal spelers moeten vrezen voor hun toekomst bij Paars-Wit. In januari lijkt er voor een aantal spelers een oplossing gezocht te moeten worden.


Dennis Appiah is overbodig en ook Emmanuel Sowah, blessuregevoelig, kan best andere oorden opzoeken.. Ivan Obradovic zit in de B-kern en moet ook weg. Daarnaast is het best dat er van het duo Hannes Delcroix/Aboul Danté iemand wordt uitgeleend. Bij de beloften hebben zij nog maar weinig te leren.

Het middenveld dan. Het is onbegrijpelijk dat een rasvoetballer als Sambi Lokonga geen speelkansen krijgt. Hij maakte vorig jaar indruk, maar komt nu niet meer in aanmerking. Dat is niet goed voor zijn vertrouwen en een uitleenbeurt is de beste optie voor technisch vaardige middenvelder. Edo Kayembe is nog een speler die nood heeft aan speelminuten. Ook voor hem kan een uitleenbeurt een goede optie zijn. Ryota Morioka lijkt ook overbodig te gaan worden. De Japanner kampt met blessureleed, maar Anderlecht gaat een nieuwe spelverdeler halen, dus hij verdwijnt dan helemaal naar de achtergrond.



Voorin is er weinig weelde, maar toch zijn Kristal Abazaj en Luka Adzic geen opties voor Hein Vanhaezebrouck. Zij lijken geen nabije toekomst te hebben in Brussel en een uitleenbeurt of zelfs definitieve transfer is bespreekbaar. Anderlecht gaat zich aanvallend versterken en het valt af te wachten of Knowledge Musona, de favoriete speler van Marc Coucke die zwaar door de mand valt, genoegen gaat nemen met een rol als occasionele invaller.

Niet elke speler zal Anderlecht verlaten, maar na Nieuwjaar zal Paars-Wit wellicht enkel in de competitie nog actief zijn. Daardoor is een uitgebreide kern niet noodzakelijk en voor versterkingen kan er dan ruimte gemaakt worden. Al zal Luc Devroe dan spelers van een ander kaliber moeten aantrekken. De lat moet hoger, op en naast het veld. De manager krijgt een tweede kans.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Zal er een schoonmaak komen in januari?

Meest recent

Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

14
14
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

26
26
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

40
40
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

26
26
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

319
319
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

226
226
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

134
134
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

199
199
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

72
72
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

27
27
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

65
65
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

121
121
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

374
374
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

144
144
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

358
358
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

491
491
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

38
38
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1206
1206
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

128
128
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

467
467
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

168
168
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

191
191

Meer sportnieuws