"Niet het beste Anderlecht ooit, maar dat is toch een degelijke ploeg?"

door

Anderlecht moest na de nederlaag in Eupen afgelopen weekend de rol weer nog wat meer lossen met KRC Genk en Club Brugge en staat vandaag al zeven punten achter het leidersduo, al heeft het een match minder gespeeld dan Club. Weinigen zien dit seizoen dan ook een titelfavoriet in Paars-Wit, maar Aimé Anthuenis ziet het anders.


"Als je me zou vertellen dat Anderlecht te onregelmatig is, dan geef ik je gelijk. Maar dat zijn ze allemaal, zelfs Racing Genk zal nog moeilijke momenten kennen. Daarom zeg ik: Anderlecht is een titelkandidaat", stelt de ex-trainer overtuigd in Het Laatste Nieuws.

Volgens hem is het helemaal zo erg niet gesteld met het elftal van Paars-Wit. "'t Is niet de beste in de geschiedenis, maar dat is toch een degelijke ploeg? Kums haalt stilaan weer zijn oude niveau, Trebel is 'ne goeien', Dimata en Santini maken hun goals, die keeper (Didillon, red.) is een meevaller. Dan zit de as al goed, vind ik. En dat is cruciaal: ik vergelijk het graag met een kerstboom. De takken en de ballen zorgen weliswaar voor de sier, maar het is de stam die voor stevigheid zorgt."

LEES OOK: Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

Is Anderlecht dit seizoen een titelkandidaat?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

80
80
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

94
94
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

26
26
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

129
129
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

197
197
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

237
237
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

489
489
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

461
461
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

541
541
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

171
171
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

174
174
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

74
74
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

244
244
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

682
682
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

305
305
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

45
45
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws