Flaters breken Club zuur op tegen uitstekend STVV

door
Flaters breken Club zuur op tegen uitstekend STVV

STVV heeft Club Brugge in eigen huis knap in bedwang gehouden. De Kanaries deden een gooi naar de drie punten maar mochten uiteindelijk tevreden zijn dat de landskampioen de blunders opstapelde en zo twee punten weggaf.

Club Brugge putte moed uit het gelijkspel eerder deze week in de Champions League tegen Monaco. De Bruggelingen konden vanavond ook weer voor even naast Racing Genk aan de kop komen in de Jupiler Pro League. Daarvoor moest Blauw-Zwart wel de maat nemen van STVV, de ploeg van Marc Brys staat na elf speeldagen op een knappe zevende plaats en doet volop mee voor een stek in Play-Off I. Acolatse kwam bij de thuisploeg in de ploeg, De Norre was geblesseerd. Bij Club Brugge koos Ivan Leko voor Matta, Decarli, Schrijvers en Diatta.
STVV start sterk maar valt terug na tussenkomst VAR
Een uitstekend gestart STVV kreeg op het kwartier een uitstekende kans via Kamada, zijn schot vloog tegen de paal. Een dikke minuut later was het wel raak toen diezelfde Kamada op doel schoot en Letica de bal domweg door zijn handen liet vliegen: 1-0 voor de Kanaries en een hernieuwd keepersprobleem voor Leko en coClub Brugge was even aangeslagen en onderging het spel maar op het halfuur kreeg het een unieke kans op de gelijkmaker toen scheidsrechter Lardot na ingrijpen van de VAR een penalty toekende. Vanaken miste niet en zette de 1-1 op het bord. De bezoekers bleven nu aandringen en nog voor de pauze kopte Schrijvers, op assist van opnieuw Vanaken, de 1-2 tegen de touwen.

Scheidsrechter Lardot heeft minuten nodig om een strafschop toe te kennen.
Kapitale blunders doen Club de das om
Ook na de pauze was het STVV dat het beste uit de startblokken schoot, een poging van Boli vloog maar nipt naast de verkeerde kant van de paal. Aan de overzijde toonde Club bitter weinig, er was enkel een flauw schotje van Schrijvers dat in de handen van Steppe vloog. Aan de overzijde had Letica opnieuw moeite met een schot van Kamada, deze keer bracht de bezoekende goalie in twee tijden redding. De Kanaries kregen uiteindelijk toch loon naar werken toen Poulain de bal tegen ploegmaat Rits schoot en de bal knullig in doel verdween: 2-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij na een spektakelstuk in Limburg.
Scoreverloop:
1-0 (18') Kamada, 1-1 (31') Vanaken (p), 1-2 (41') Schrijvers, 2-2 (78') own-goal Rits

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Verdiende STVV de zege?

Meest recent

UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

34
34
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

208
208
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

102
102
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

154
154
Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

44
44
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

540
540
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

300
300
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

262
262
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

451
451
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

237
237
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1168
1168
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

334
334
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

352
352
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

129
129
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

310
310
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

174
174
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

78
78
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

80
80
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

812
812
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

161
161
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

482
482
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

119
119
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

566
566
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

272
272
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

833
833

Meer sportnieuws