Flaters breken Club zuur op tegen uitstekend STVV

door
Flaters breken Club zuur op tegen uitstekend STVV

STVV heeft Club Brugge in eigen huis knap in bedwang gehouden. De Kanaries deden een gooi naar de drie punten maar mochten uiteindelijk tevreden zijn dat de landskampioen de blunders opstapelde en zo twee punten weggaf.

Club Brugge putte moed uit het gelijkspel eerder deze week in de Champions League tegen Monaco. De Bruggelingen konden vanavond ook weer voor even naast Racing Genk aan de kop komen in de Jupiler Pro League. Daarvoor moest Blauw-Zwart wel de maat nemen van STVV, de ploeg van Marc Brys staat na elf speeldagen op een knappe zevende plaats en doet volop mee voor een stek in Play-Off I. Acolatse kwam bij de thuisploeg in de ploeg, De Norre was geblesseerd. Bij Club Brugge koos Ivan Leko voor Matta, Decarli, Schrijvers en Diatta.
STVV start sterk maar valt terug na tussenkomst VAR
Een uitstekend gestart STVV kreeg op het kwartier een uitstekende kans via Kamada, zijn schot vloog tegen de paal. Een dikke minuut later was het wel raak toen diezelfde Kamada op doel schoot en Letica de bal domweg door zijn handen liet vliegen: 1-0 voor de Kanaries en een hernieuwd keepersprobleem voor Leko en coClub Brugge was even aangeslagen en onderging het spel maar op het halfuur kreeg het een unieke kans op de gelijkmaker toen scheidsrechter Lardot na ingrijpen van de VAR een penalty toekende. Vanaken miste niet en zette de 1-1 op het bord. De bezoekers bleven nu aandringen en nog voor de pauze kopte Schrijvers, op assist van opnieuw Vanaken, de 1-2 tegen de touwen.

Scheidsrechter Lardot heeft minuten nodig om een strafschop toe te kennen.
Kapitale blunders doen Club de das om
Ook na de pauze was het STVV dat het beste uit de startblokken schoot, een poging van Boli vloog maar nipt naast de verkeerde kant van de paal. Aan de overzijde toonde Club bitter weinig, er was enkel een flauw schotje van Schrijvers dat in de handen van Steppe vloog. Aan de overzijde had Letica opnieuw moeite met een schot van Kamada, deze keer bracht de bezoekende goalie in twee tijden redding. De Kanaries kregen uiteindelijk toch loon naar werken toen Poulain de bal tegen ploegmaat Rits schoot en de bal knullig in doel verdween: 2-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij na een spektakelstuk in Limburg.
Scoreverloop:
1-0 (18') Kamada, 1-1 (31') Vanaken (p), 1-2 (41') Schrijvers, 2-2 (78') own-goal Rits

LEES OOK: Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Verdiende STVV de zege?

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

89
89
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

180
180
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

275
275
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

31
31
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

195
195
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

232
232
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

366
366
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

97
97
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

256
256
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

288
288
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

168
168
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

298
298
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

652
652
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

215
215
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

31
31
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

467
467
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

250
250
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

469
469
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

95
95
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

307
307
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

297
297

Meer sportnieuws