Advocaat Vertenten haalt uit: "Wat zou hij zich met KV Mechelen bezighouden?"

442 stemmen
Advocaat Vertenten haalt uit:

Bart Vertenten zit ondertussen al twee weken in de cel wegens zijn vermeende aandeel in 'Operatie Propere Handen'. De scheidsrechter wordt ervan verdacht zich te laten omkopen hebben door makelaar Dejan Veljkovic om vorig seizoen KV Mechelen in eerste klasse te houden. Advocaat Hans Rieder houdt echter zijn onschuld staande.


In Van Gils en Gasten spuwt Rieder zijn gal over het onderzoek. "Wat heel ergerlijk is, is dat in het onderzoek de officiële rapporten van de arbiters nooit zijn opgevraagd. Men steunt op wat er in de kranten verschenen is. Bij elke wedstrijd wordt door de hoofdref een rapport opgemaakt en die zijn nooit opgevraagd. Daaruit blijkt dat de fout in Antwerp-Eupen die hem ten laste wordt gelegd, een fout is die exclusief ten laste gelegd kan worden van de lijnrechter, die daarmee niets bedoeld heeft", legt hij uit.

Volgens de advocaat had het ook totaal geen zin voor Vertenten om zich met dat soort praktijken in te laten. "Vertenten was een topref in België en stond op enkele dagen van promotie op de internationale ranking. Ik wil het een beetje relativeren. Wat zou die man zich nu kunnen bezighouden met het lot van KV Mechelen op het ogenblik dat je aan de voordeur staat om matchen tussen Inter en Chelsea te fluiten?"

Desondanks beschikt het parket wel over bezwarende gesprekken tussen Vertenten en Veljkovic. "
Als ik het dossier gelezen heb, zag ik daar niet veel in zitten. En ik zou heel graag die gesprekken die geïnterpreteerd worden als belastend eens willen horen om te zien wat daar van aan is. We leven in België, niet in een modern systeem waar die gesprekken onmiddellijk beluisterd kunnen worden. Dat kan maar wanneer de zaak voor de rechter komt, waarbij we kunnen uitmaken of de interpretatie die men er aan gegeven heeft de juiste is. Nu weten we al dat die interpretaties niet juist zijn op basis van de gegevens die mijn cliënt gezegd heeft."

Heeft hij goede argumenten?

Meest recent

Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

94
94
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

107
107
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

97
97
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

276
276
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

456
456
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

302
302
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3204
3204
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

57
57
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

63
63
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

139
139
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

53
53
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

185
185
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

66
66
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

21
21
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

202
202
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

190
190
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

115
115
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

122
122
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

124
124
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

251
251
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

52
52

Meer sportnieuws