Anorthosis Famagusta is door de UEFA definitief uitgesloten van het Europa League-toernooi. De ploeg uit Cyprus was zo goed als uitgeschakeld, nadat het duel in Cyprus tussen Anorthosis en Dila Gori vanwege rellen was gestaakt bij een 0-3 stand.
De UEFA bekeek de zaak en oordeelde dat de 0-3 stand, de definitieve eindstand wordt van de ontmoeting tussen de Cypriotische en Georgische club. Anorthosis had het uitduel met 0-1 gewonnen, maar wordt door de 0-3 thuisnederlaag officieel uitgesloten van de Europa League, vanwege de rellen. Bovendien moet de thuisploeg de drie duels volgende duels in de Europa League achter gesloten deuren spelen. Daarnaast verwacht de UEFA een boete van 50,000 euro op de rekening te krijgen gestort.
De onlusten ontstonden, nadat de bezoekende formatie op 0-3 was gekomen. Bepaalde thuissupporters konden niet omgaan met de uitschakeling, waarna de scheidsrechter van dienst besloot dat de situatie te gevaarlijk was om door te voetballen. Dila zal in de vierde voorronde van de Europa League aantreden tegen CS MarÃtimo uit Portugal.
LEES OOK:
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"