Antwerp verdedigt zich tegen kritiek: "Vorig seizoen nog de derde beste ploeg"

door
Antwerp verdedigt zich tegen kritiek:

Antwerp doet het ook in zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League vooralsnog goed, maar toch kunnen er ook een aantal kritiekpuntjes gegeven worden bij de gang van zaken op de Bosuil. Zo telt de ploeg van de Great Old bijzonder weinig Belgen, slechts 28 procent van de kern komt uit eigen land. Al zijn ze het bij Antwerp niet eens met die kritiek.


"Bolat en Owusu hebben de dubbele en dus ook Belgische nationaliteit. Opare en Refaelov zijn voetbal-Belgen", wijst sportief manager Sven Jaecques aan in Het Nieuwsblad. "Vorig seizoen waren we op het vlak van effectieve speelminuten voor Belgen de derde beste ploeg in eerste klasse."

Hij erkent wel dat het moeilijk is voor Antwerp om veel Belgen te halen. "
Vergeet niet dat het huidige Antwerp nog maar twee jaar bestaat. Dan is het normaal dat er meer buitenlanders zijn aangetrokken. Onze academie zijn we nu pas volop aan het opbouwen. Op termijn is het absoluut de bedoeling Belgische talenten naar de eerste ploeg te laten doorstromen. De kwaliteit die we de voorbije jaren haalden in het buitenland, vinden we voor die prijs niet in België. Daarvoor zijn Belgen te gegeerd en dus te duur. En vaak te duur voor wat ze effectief waard zijn."

LEES OOK: Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Moet Antwerp meer Belgen halen?

Meest recent

Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

24
24
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

31
31
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

90
90
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

168
168
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

31
31
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

46
46
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

42
42
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

296
296
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

204
204
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

234
234
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

278
278
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

404
404
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

185
185
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

191
191
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

536
536
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

206
206
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

215
215
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

70
70
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

191
191
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

252
252
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

669
669
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

261
261
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

517
517

Meer sportnieuws