Oranje neemt vanavond afscheid van monument: "Legendarisch op zijn positie"

door
Oranje neemt vanavond afscheid van monument:

Vanavond neemt Nederland het in een vriendschappelijk duel op tegen Peru. De wedstrijd zal vooral de geschiedenis ingaan als de afscheidsmatch van Wesley Sneijder. Na 134 interlands neemt de nummer tien van Oranje afscheid van - ondertussen toch wel - zijn Nederland. 


In zijn laatste wedstrijd mag de voormalig kapitein van bondscoach Ronald Koeman opnieuw de aanvoerdersband dragen. De middenvelder realiseert zich ook dat dit wel eens een emotionele avond kan worden voor hem. "Ik voel een ander soort spanning dan normaal. Misschien omdat ik niet weet wat er allemaal gaat gebeuren. Ik hoop vooral ook op een mooie wedstrijd", aldus de middenvelder van het Qatarese Al-Gharafa. 

Verder antwoordt de middenvelder ook op de vraag of hij hoopt of zijn record (134 interlands) ooit nog verbroken zal worden. "Ik hoop natuurlijk dat het ooit verbroken wordt. Dat zou alleen maar positief zijn voor het Nederlandse voetbal. Een speler zoals Matthijs de Ligt zou zoiets bijvoorbeeld perfect kunnen halen", aldus de 34-jarige Sneijder. 

Vele 'iconen' van het Nederlandse voetbal reageerden inmiddels al op het afscheid van Wesley Sneijder vanavond. Ook Bert Van Marwijk, wie een WK-finale bereikte met Sneijder als toenmalig aanvoerder, reageerde. "Op zijn positie is hij misschien wel de beste die Nederland ooit heeft gehad. Het was werkelijk een legendarische speler in zijn beste periode", aldus de voormalig bondscoach van onze Noorderburen. 


LEES OOK: Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Heeft Nederland ooit een betere nummer tien gehad dan Sneijder?

Meest recent

'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

5
5
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

30
30
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

20
20
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

35
35
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

26
26
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

46
46
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

199
199
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

153
153
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

132
132
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

226
226
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

83
83
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

61
61
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

427
427
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

187
187
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

301
301
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

285
285
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

913
913
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

72
72
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

521
521
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

185
185
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

132
132
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

251
251
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

426
426

Meer sportnieuws