Oranje neemt vanavond afscheid van monument: "Legendarisch op zijn positie"

141 stemmen
Oranje neemt vanavond afscheid van monument:

Vanavond neemt Nederland het in een vriendschappelijk duel op tegen Peru. De wedstrijd zal vooral de geschiedenis ingaan als de afscheidsmatch van Wesley Sneijder. Na 134 interlands neemt de nummer tien van Oranje afscheid van - ondertussen toch wel - zijn Nederland. 


In zijn laatste wedstrijd mag de voormalig kapitein van bondscoach Ronald Koeman opnieuw de aanvoerdersband dragen. De middenvelder realiseert zich ook dat dit wel eens een emotionele avond kan worden voor hem. "Ik voel een ander soort spanning dan normaal. Misschien omdat ik niet weet wat er allemaal gaat gebeuren. Ik hoop vooral ook op een mooie wedstrijd", aldus de middenvelder van het Qatarese Al-Gharafa. 

Verder antwoordt de middenvelder ook op de vraag of hij hoopt of zijn record (134 interlands) ooit nog verbroken zal worden. "Ik hoop natuurlijk dat het ooit verbroken wordt. Dat zou alleen maar positief zijn voor het Nederlandse voetbal. Een speler zoals Matthijs de Ligt zou zoiets bijvoorbeeld perfect kunnen halen", aldus de 34-jarige Sneijder. 

Vele 'iconen' van het Nederlandse voetbal reageerden inmiddels al op het afscheid van Wesley Sneijder vanavond. Ook Bert Van Marwijk, wie een WK-finale bereikte met Sneijder als toenmalig aanvoerder, reageerde. "Op zijn positie is hij misschien wel de beste die Nederland ooit heeft gehad. Het was werkelijk een legendarische speler in zijn beste periode", aldus de voormalig bondscoach van onze Noorderburen. 


LEES OOK: Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Heeft Nederland ooit een betere nummer tien gehad dan Sneijder?

Meest recent

'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

2
2
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

24
24
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

169
169
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

101
101
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

240
240
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

153
153
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

129
129
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

70
70
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

68
68
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

122
122
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

159
159
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

295
295
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

299
299
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

221
221
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

399
399
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

134
134
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

631
631
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

96
96
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

61
61
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

355
355
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

157
157
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

38
38
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

103
103
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

159
159

Meer sportnieuws