AA Gent toont karakter en buigt scheve situatie nog helemaal om in slotfase

door
AA Gent toont karakter en buigt scheve situatie nog helemaal om in slotfase

Met een fameus slotoffensief heeft AA Gent een scheve situatie nog helemaal rechtgezet in de derby tegen Lokeren. Lange tijd leken de Buffalo's op weg naar een zure nederlaag, fluitjes waren er in overvloed te horen, maar uiteindelijk pakte een wissel van Yves Vanderhaeghe nog uitstekend uit. Peter Maes en co blijven zo verweesd achter.

Yves Vanderhaeghe zag 'zijn' AA Gent deze week 0-0 gelijkspelen in de laatste voorronde van de Europa League. Gantoise moet zo nog vol aan de bak volgende week in Bordeaux om zijn plaatsje in de poulefase veilig te stellen. Voor de thuiswedstrijd tegen de buren van Lokeren kreeg Thoelen een plaats onder de lat, Kalinic was geblesseerd. Bij de bezoekers koos Maes voor een opstelling zonder diepe spits, Terki kwam in de plaats van aanvaller Saroka.

Nieuwkomer Deschacht zat vanavond nog op de tribunes in de Ghelamco Arena.
Onmondig AA Gent bij tanden stuk op stug Lokeren
Lokeren begon niet onaardig in de Ghelamco Arena en al in de eerste minuut kreeg De Ridder een schietkans, zijn schot werd afgeblokt en verdween in hoekschop. Aan de overzijde kreeg ook Dejaegere een uitstekende kans nadat De Wolf een vrije trap van Verstraete pareerde, de middenvelder duwde de rebound in het zijnet. In het eerste halfuur waren de bezoekers meer dan de evenknie van AA Gent en Thoelen moest opnieuw gevat ingrijpen op een gevaarlijke voorzet van Tirpan. In het laatste kwartier van de eerste helft toonden de Buffalo's iets meer dadendrang, grote kansen kreeg het echter niet. Halfweg was het nog 0-0.

Thoelen kreeg de voorkeur boven Coosemans en verving de geblesseerde Kalinic bij de thuisploeg.
Lokeren steekt hand uit naar de zege maar begeeft in slotfase
AA Gent kwam het beste uit de kleedkamers en dwong meteen een aantal hoekschoppen af, op één daarvan kopte Plastun nipt naast de kooi van De Wolf. Even later deed de Oekraïner dat nog eens over, ook deze keer moest de Lokerse doelman niet ingrijpen. De thuisploeg was nu duidelijk de betere ploeg en ook een nieuwe mogelijkheid werd door Jaremtsjoek in het zijnet geplaatst. Net toen er een goal in de lucht hing aan de ene kant, viel op het uur een doelpunt uit de lucht aan de overkant. Cevallos trapte de bal na slecht verdedigen van Asare hoog in het dak van het doel: 0-1 voor Lokeren. Vanderhaeghe zag zijn team de blunders opstapelen en ook het publiek had het stilaan helemaal gehad met 'hun' ploeg. Ook Awoniyi slaagde er op een dik kwartier van het einde niet in om de bal tussen de palen te plaatsen. Uiteindelijk brak David op tien minuten van het einde toch de ban voor de thuisploeg door de verdiende gelijkmaker in doel te buffelen: 1-1. AA Gent ging nu nog nadrukkelijker op zoek naar de overwinning en oog in oog met De Wolf faalde Awoniyi nogmaals. Even later had de aanvaller serieus wat pech toen een kopbal op de lat belandde. Lokeren begaf uiteindelijk toch, invaller Kvilitaia stond een minuutje op het veld en brak de ban door een rebound op een schot van Asare te benutten: 2-1. Zo wint AA Gent uiteindelijk toch van een moedig Lokeren, dat achterblijft met een schamele één op vijftien.
Scoreverloop:
0-1 (59') Cevallos, 1-1 (79') David, 2-1 (87') Kvilitaia

LEES OOK: ‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

Zal Lokeren degraderen dit seizoen?

Meest recent

Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

3
3
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

71
71
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

81
81
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

63
63
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

49
49
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

27
27
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

234
234
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

59
59
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

87
87
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

275
275
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

139
139
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

173
173
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

53
53
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

83
83
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

394
394
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

177
177
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

935
935
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

159
159
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

92
92
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

324
324
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

99
99
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

454
454
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

254
254
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

80
80
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

256
256

Meer sportnieuws