AA Gent toont karakter en buigt scheve situatie nog helemaal om in slotfase

265 stemmen
AA Gent toont karakter en buigt scheve situatie nog helemaal om in slotfase

Met een fameus slotoffensief heeft AA Gent een scheve situatie nog helemaal rechtgezet in de derby tegen Lokeren. Lange tijd leken de Buffalo's op weg naar een zure nederlaag, fluitjes waren er in overvloed te horen, maar uiteindelijk pakte een wissel van Yves Vanderhaeghe nog uitstekend uit. Peter Maes en co blijven zo verweesd achter.

Yves Vanderhaeghe zag 'zijn' AA Gent deze week 0-0 gelijkspelen in de laatste voorronde van de Europa League. Gantoise moet zo nog vol aan de bak volgende week in Bordeaux om zijn plaatsje in de poulefase veilig te stellen. Voor de thuiswedstrijd tegen de buren van Lokeren kreeg Thoelen een plaats onder de lat, Kalinic was geblesseerd. Bij de bezoekers koos Maes voor een opstelling zonder diepe spits, Terki kwam in de plaats van aanvaller Saroka.

Nieuwkomer Deschacht zat vanavond nog op de tribunes in de Ghelamco Arena.
Onmondig AA Gent bij tanden stuk op stug Lokeren
Lokeren begon niet onaardig in de Ghelamco Arena en al in de eerste minuut kreeg De Ridder een schietkans, zijn schot werd afgeblokt en verdween in hoekschop. Aan de overzijde kreeg ook Dejaegere een uitstekende kans nadat De Wolf een vrije trap van Verstraete pareerde, de middenvelder duwde de rebound in het zijnet. In het eerste halfuur waren de bezoekers meer dan de evenknie van AA Gent en Thoelen moest opnieuw gevat ingrijpen op een gevaarlijke voorzet van Tirpan. In het laatste kwartier van de eerste helft toonden de Buffalo's iets meer dadendrang, grote kansen kreeg het echter niet. Halfweg was het nog 0-0.

Thoelen kreeg de voorkeur boven Coosemans en verving de geblesseerde Kalinic bij de thuisploeg.
Lokeren steekt hand uit naar de zege maar begeeft in slotfase
AA Gent kwam het beste uit de kleedkamers en dwong meteen een aantal hoekschoppen af, op één daarvan kopte Plastun nipt naast de kooi van De Wolf. Even later deed de Oekraïner dat nog eens over, ook deze keer moest de Lokerse doelman niet ingrijpen. De thuisploeg was nu duidelijk de betere ploeg en ook een nieuwe mogelijkheid werd door Jaremtsjoek in het zijnet geplaatst. Net toen er een goal in de lucht hing aan de ene kant, viel op het uur een doelpunt uit de lucht aan de overkant. Cevallos trapte de bal na slecht verdedigen van Asare hoog in het dak van het doel: 0-1 voor Lokeren. Vanderhaeghe zag zijn team de blunders opstapelen en ook het publiek had het stilaan helemaal gehad met 'hun' ploeg. Ook Awoniyi slaagde er op een dik kwartier van het einde niet in om de bal tussen de palen te plaatsen. Uiteindelijk brak David op tien minuten van het einde toch de ban voor de thuisploeg door de verdiende gelijkmaker in doel te buffelen: 1-1. AA Gent ging nu nog nadrukkelijker op zoek naar de overwinning en oog in oog met De Wolf faalde Awoniyi nogmaals. Even later had de aanvaller serieus wat pech toen een kopbal op de lat belandde. Lokeren begaf uiteindelijk toch, invaller Kvilitaia stond een minuutje op het veld en brak de ban door een rebound op een schot van Asare te benutten: 2-1. Zo wint AA Gent uiteindelijk toch van een moedig Lokeren, dat achterblijft met een schamele één op vijftien.
Scoreverloop:
0-1 (59') Cevallos, 1-1 (79') David, 2-1 (87') Kvilitaia

LEES OOK: 'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'

Zal Lokeren degraderen dit seizoen?

Meest recent

De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

19
19
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

315
315
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

106
106
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

172
172
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

73
73
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

493
493
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

230
230
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

448
448
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

707
707
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

78
78
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

606
606
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

822
822
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

128
128
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

345
345
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

566
566
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

226
226
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

501
501
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

192
192
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

110
110
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

568
568
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

337
337
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1627
1627
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

120
120
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

130
130
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

70
70

Meer sportnieuws