'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

door
'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

Het nieuwe bestuur van RSC Anderlecht toonde zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde al een dertiental nieuwe namen in huis. Door deze koopwoede moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de kern. En dus staan enkele opvallende namen op vertrekken.


Dat spelers als Kara Mbodj en Leander Dendoncker deze zomer andere oorden opzoeken, stond natuurlijk al een tijdje vast. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou Ryota Morioka nu ookmogen beschikken bij de recordkampioen. De Japanner werd afgelopen winter nochtans als één van de topaankopen gepresenteerd en kon in zijn eerste maanden goede cijfers voorleggen. Maar echt zijn stempel drukken lukte de spelmaker niet en ook tijdens de voorbereiding kon hij tot dusver allerminst overtuigen.

Volgens HLN zijn coach Hein Vanhaezebrouck en zijn staf niet langer zeker of Morioka binnen de gehanteerde speelstijl past. En dus moet een oplossing gezocht worden. Een uitgaande transfer is zeker geen must, maar RSCA zal hem allesbehalve tegenhouden als een nieuwe club zich meldt.

UPDATE 16u31
Ook La Dernière Heure bevestigt dat Anderlecht Morioka richting de uitgang duwt, maar de Japanner zou lang niet de enige belangrijke naam zijn die mag vertrekken. Ook Ivan Obradovic mag een andere club zitten. Hij zakte na de komst van Saief en Cobbaut ver weg in de pikorde en werd de voorbije dagen al aan PAOK gelinkt.

Verrassender is dat ook Andy Najar weg zou mogen. Niemand die in Brussel twijfelt aan de kwaliteiten van de Hondurees, maar door blessures kwam hij de voorbije twee seizoenen amper aan de bak. Door de ontbolstering van Alexis Saelemaekers zou Najar nu ook met zachte dwang weggepusht worden, want Hein Vanhaezebrouck heeft ook nog Dennis Appiah en Emmanuel Sowah achter de hand.

LEES OOK: RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Moet Anderlecht Najar laten vertrekken?

Meest recent

'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

15
15
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

16
16
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

89
89
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

61
61
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

88
88
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

54
54
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

84
84
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

138
138
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

40
40
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

708
708
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

71
71
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

334
334
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

84
84
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

360
360
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

383
383
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

62
62
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

184
184
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

150
150
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

230
230

Meer sportnieuws