'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

716 stemmen
'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

Het nieuwe bestuur van RSC Anderlecht toonde zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde al een dertiental nieuwe namen in huis. Door deze koopwoede moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de kern. En dus staan enkele opvallende namen op vertrekken.


Dat spelers als Kara Mbodj en Leander Dendoncker deze zomer andere oorden opzoeken, stond natuurlijk al een tijdje vast. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou Ryota Morioka nu ookmogen beschikken bij de recordkampioen. De Japanner werd afgelopen winter nochtans als één van de topaankopen gepresenteerd en kon in zijn eerste maanden goede cijfers voorleggen. Maar echt zijn stempel drukken lukte de spelmaker niet en ook tijdens de voorbereiding kon hij tot dusver allerminst overtuigen.

Volgens HLN zijn coach Hein Vanhaezebrouck en zijn staf niet langer zeker of Morioka binnen de gehanteerde speelstijl past. En dus moet een oplossing gezocht worden. Een uitgaande transfer is zeker geen must, maar RSCA zal hem allesbehalve tegenhouden als een nieuwe club zich meldt.

UPDATE 16u31
Ook La Dernière Heure bevestigt dat Anderlecht Morioka richting de uitgang duwt, maar de Japanner zou lang niet de enige belangrijke naam zijn die mag vertrekken. Ook Ivan Obradovic mag een andere club zitten. Hij zakte na de komst van Saief en Cobbaut ver weg in de pikorde en werd de voorbije dagen al aan PAOK gelinkt.

Verrassender is dat ook Andy Najar weg zou mogen. Niemand die in Brussel twijfelt aan de kwaliteiten van de Hondurees, maar door blessures kwam hij de voorbije twee seizoenen amper aan de bak. Door de ontbolstering van Alexis Saelemaekers zou Najar nu ook met zachte dwang weggepusht worden, want Hein Vanhaezebrouck heeft ook nog Dennis Appiah en Emmanuel Sowah achter de hand.

LEES OOK: Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Moet Anderlecht Najar laten vertrekken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

13
13
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

0
0
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

66
66
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

190
190
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

239
239
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

66
66
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

333
333
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

120
120
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

42
42
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

470
470
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

271
271
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

228
228
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

484
484
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

189
189
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

96
96
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

104
104
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

80
80
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

56
56
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

254
254
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

102
102
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

353
353
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

412
412
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

105
105
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

401
401
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

46
46

Meer sportnieuws