'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

716 stemmen
'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

Het nieuwe bestuur van RSC Anderlecht toonde zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde al een dertiental nieuwe namen in huis. Door deze koopwoede moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de kern. En dus staan enkele opvallende namen op vertrekken.


Dat spelers als Kara Mbodj en Leander Dendoncker deze zomer andere oorden opzoeken, stond natuurlijk al een tijdje vast. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou Ryota Morioka nu ookmogen beschikken bij de recordkampioen. De Japanner werd afgelopen winter nochtans als één van de topaankopen gepresenteerd en kon in zijn eerste maanden goede cijfers voorleggen. Maar echt zijn stempel drukken lukte de spelmaker niet en ook tijdens de voorbereiding kon hij tot dusver allerminst overtuigen.

Volgens HLN zijn coach Hein Vanhaezebrouck en zijn staf niet langer zeker of Morioka binnen de gehanteerde speelstijl past. En dus moet een oplossing gezocht worden. Een uitgaande transfer is zeker geen must, maar RSCA zal hem allesbehalve tegenhouden als een nieuwe club zich meldt.

UPDATE 16u31
Ook La Dernière Heure bevestigt dat Anderlecht Morioka richting de uitgang duwt, maar de Japanner zou lang niet de enige belangrijke naam zijn die mag vertrekken. Ook Ivan Obradovic mag een andere club zitten. Hij zakte na de komst van Saief en Cobbaut ver weg in de pikorde en werd de voorbije dagen al aan PAOK gelinkt.

Verrassender is dat ook Andy Najar weg zou mogen. Niemand die in Brussel twijfelt aan de kwaliteiten van de Hondurees, maar door blessures kwam hij de voorbije twee seizoenen amper aan de bak. Door de ontbolstering van Alexis Saelemaekers zou Najar nu ook met zachte dwang weggepusht worden, want Hein Vanhaezebrouck heeft ook nog Dennis Appiah en Emmanuel Sowah achter de hand.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Moet Anderlecht Najar laten vertrekken?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

124
124
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

45
45
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

35
35
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

30
30
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

361
361
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

58
58
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

204
204
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

42
42
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

230
230
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

165
165
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

109
109
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

681
681
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

173
173
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

169
169
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1065
1065
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

681
681
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

456
456
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

846
846
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

848
848
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

493
493
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

816
816
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

399
399

Meer sportnieuws