'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

door
'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

Het nieuwe bestuur van RSC Anderlecht toonde zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde al een dertiental nieuwe namen in huis. Door deze koopwoede moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de kern. En dus staan enkele opvallende namen op vertrekken.


Dat spelers als Kara Mbodj en Leander Dendoncker deze zomer andere oorden opzoeken, stond natuurlijk al een tijdje vast. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou Ryota Morioka nu ookmogen beschikken bij de recordkampioen. De Japanner werd afgelopen winter nochtans als één van de topaankopen gepresenteerd en kon in zijn eerste maanden goede cijfers voorleggen. Maar echt zijn stempel drukken lukte de spelmaker niet en ook tijdens de voorbereiding kon hij tot dusver allerminst overtuigen.

Volgens HLN zijn coach Hein Vanhaezebrouck en zijn staf niet langer zeker of Morioka binnen de gehanteerde speelstijl past. En dus moet een oplossing gezocht worden. Een uitgaande transfer is zeker geen must, maar RSCA zal hem allesbehalve tegenhouden als een nieuwe club zich meldt.

UPDATE 16u31
Ook La Dernière Heure bevestigt dat Anderlecht Morioka richting de uitgang duwt, maar de Japanner zou lang niet de enige belangrijke naam zijn die mag vertrekken. Ook Ivan Obradovic mag een andere club zitten. Hij zakte na de komst van Saief en Cobbaut ver weg in de pikorde en werd de voorbije dagen al aan PAOK gelinkt.

Verrassender is dat ook Andy Najar weg zou mogen. Niemand die in Brussel twijfelt aan de kwaliteiten van de Hondurees, maar door blessures kwam hij de voorbije twee seizoenen amper aan de bak. Door de ontbolstering van Alexis Saelemaekers zou Najar nu ook met zachte dwang weggepusht worden, want Hein Vanhaezebrouck heeft ook nog Dennis Appiah en Emmanuel Sowah achter de hand.

LEES OOK: Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

Moet Anderlecht Najar laten vertrekken?

Meest recent

Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

4
4
Haaland dropt straffe KDB-uitspraak vlak voor terugkeer

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

1
1
Crisisplan Anderlecht: topduo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

86
86
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

140
140
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

60
60
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

249
249
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

86
86
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

71
71
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

294
294
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

350
350
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

167
167
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

478
478
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

863
863
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

649
649
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

235
235
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

275
275
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

156
156
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

767
767
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

450
450
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

42
42
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

126
126
Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

248
248
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

158
158
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

38
38
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

628
628

Meer sportnieuws