'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

door
'Naast Morioka nog twee belangrijke namen naar de uitgang geduwd bij RSCA'

Het nieuwe bestuur van RSC Anderlecht toonde zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde al een dertiental nieuwe namen in huis. Door deze koopwoede moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de kern. En dus staan enkele opvallende namen op vertrekken.


Dat spelers als Kara Mbodj en Leander Dendoncker deze zomer andere oorden opzoeken, stond natuurlijk al een tijdje vast. Maar volgens Het Laatste Nieuws zou Ryota Morioka nu ookmogen beschikken bij de recordkampioen. De Japanner werd afgelopen winter nochtans als één van de topaankopen gepresenteerd en kon in zijn eerste maanden goede cijfers voorleggen. Maar echt zijn stempel drukken lukte de spelmaker niet en ook tijdens de voorbereiding kon hij tot dusver allerminst overtuigen.

Volgens HLN zijn coach Hein Vanhaezebrouck en zijn staf niet langer zeker of Morioka binnen de gehanteerde speelstijl past. En dus moet een oplossing gezocht worden. Een uitgaande transfer is zeker geen must, maar RSCA zal hem allesbehalve tegenhouden als een nieuwe club zich meldt.

UPDATE 16u31
Ook La Dernière Heure bevestigt dat Anderlecht Morioka richting de uitgang duwt, maar de Japanner zou lang niet de enige belangrijke naam zijn die mag vertrekken. Ook Ivan Obradovic mag een andere club zitten. Hij zakte na de komst van Saief en Cobbaut ver weg in de pikorde en werd de voorbije dagen al aan PAOK gelinkt.

Verrassender is dat ook Andy Najar weg zou mogen. Niemand die in Brussel twijfelt aan de kwaliteiten van de Hondurees, maar door blessures kwam hij de voorbije twee seizoenen amper aan de bak. Door de ontbolstering van Alexis Saelemaekers zou Najar nu ook met zachte dwang weggepusht worden, want Hein Vanhaezebrouck heeft ook nog Dennis Appiah en Emmanuel Sowah achter de hand.

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Moet Anderlecht Najar laten vertrekken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

57
57
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

65
65
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

48
48
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

127
127
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

49
49
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

81
81
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

47
47
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

115
115
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

211
211
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1240
1240
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

127
127
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

58
58
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

178
178
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

363
363
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

73
73
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

139
139
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

187
187
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

351
351
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

94
94

Meer sportnieuws