EXCLUSIEF Ceulemans: "Ik zie niet in hoe België van hen kan verliezen"

door
EXCLUSIEF Ceulemans:

Jan Ceulemans is één van de allerbeste voetballers die België ooit heeft gehad. In 1986 was hij erbij toen de Rode Duivels op het WK in Mexico in de halve finale Argentinië partij geven. De Caje blikte samen met Voetbalnieuws.be mee vooruit op de clash tegen Frankrijk.


Ceulemans verwacht een spannende wedstrijd. "België heeft Brazilië weten te kloppen en nu is alles mogelijk. Ik denk wel dat de ontgoocheling veel groter zou zijn als we nu verliezen, omdat ze zo dicht bij de finale staan. Volgens mij zijn de kansen 50/50, want het zijn toch twee ploegen die elkaar niet veel ontlopen. Frankrijk is een zeer goed geheel, tactisch sterk en ze zijn uiteraard uiterst gemotiveerd omdat ze op één wedstrijd van de finale staan. Ik heb ze eerlijk gezegd niet al te veel aan het werk gezien op dit WK, maar veel spektakel toonden ze nog niet. Ze hebben wel een elftal dat zeer doelgericht is."

Vermaelen in plaats van Meunier
Bij de Rode Duivels moeten ze het zonder Thomas Meunier doen. Ceulemans zou Toby Alderweireld op de rechtsachter zetten. "Meunier speelde tot dusver een zeer goed WK, maar ik zou Vermaelen in het team zetten en Alderweireld naar rechts halen. Op papier zou België niet verzwakt hoeven te zijn door de afwezigheid van Meunier, maar het is wel een feit dat hij aanvallend sterker is. Alderweireld is defensiever dan weer een stuk beter en ik denk niet dat het een slecht idee is om wat zekerheid in te bouwen. Tegen Brazilië, waartegen we soms toch zwaar hebben afgezien, hebben we toch ook veel moeten verdedigen en dat kan tegen Frankrijk bij momenten ook wel het geval zijn."


Courtois kon Ceulemans heel erg bekoren dit WK
Bij de Belgen zijn er veel spelers in topvorm, maar Thibaut Courtois laat al heel het toernooi een sterke indruk achter op hem. "Bij België steekt er niet iemand echt boven uit en is het vooral een goed geheel. Naast Hazard en Lukaku zijn er ook De Bruyne en de jongens achterin, maar als ik dan toch een naam moet zeggen: Courtois. Hij deed het uitstekend tegen Brazilië en hij was ook al belangrijk tegen Japan en zelfs Panama. Als je ver wil geraken op een WK, dan heb je een beetje geluk nodig maar vooral een goede doelman en met Courtois hebben we dat zeker en vast."

In 1986 sneuvelde België in de finale en dat door ene Diego Maradona. Deze keer is het anders. "Je kan beide halve finales niet vergelijken. Dat komt omdat we in 1986 tegen Argentinië moesten spelen en zij waren toen veruit de beste ploeg en wij de grote underdog. Hadden we toen een fatsoenlijke scheidsrechter gehad, dan had er veel meer ingezeten.” Danny Veyt werd toen ten onrechte teruggevlagd voor buitenspel. De aanvaller ging tegen de Argentijnen alleen op doel af. Hopelijk gebeurt zoiets niet tegen Frankrijk.

Ceulemans aanziet deze partij als dé finale voor België. "Tegen Frankrijk is er veel minder verschil. België of Frankrijk, je kan niet zeggen wie de favoriet is. Het is echt een duel dat alle kanten kan opgaan en volgens mij is dit de echte finale voor de Belgen. Ik zie de finale als een makkelijkere opdracht, want ik zie niet in hoe we kunnen verliezen van Engeland of Kroatië."

JOUW MENING TELT:
Is een finale tegen Kroatië/Engeland makkelijker dan de halve finale tegen Frankrijk?

Meest recent

'Droomaanwinst Kompany: Bayern laat zich niet afwimpelen'

Na de 10-zege tegen Auckland City, maakt Bayern München zich op voor zijn tweede partij op het ...

70
70
'Antwerp in dubio: ook naam JPL-trainer doet de ronde'

Binnen een week hervat ook Antwerp FC de trainingen in functie van het komende seizoen. Maar ...

240
240
'Liverpool heeft wéér prijs: transfersom van 45 miljoen'

Liverpool FC legde afgelopen seizoen beslag op de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis, maar ...

42
42
Beerschot in de wolken: goudhaantje tekent tot medio 2028

Beerschot VA degradeerde in de voorbije campagne op troosteloze wijze uit de Jupiler Pro League. ...

37
37
"Grootste Belg ooit" - ook voetbalwereld eert jarige Merckx

De Belgische sportwereld vierde dinsdag de verjaardag van één van zijn grootste ...

30
30
'Blockbuster-transfer Barça: jaarsalaris van 12 miljoen'

Een aantal van de meest gegeerde spelers van Europa zal deze zomer van club veranderen. Florian ...

63
63
'Leoni richting exit bij Anderlecht: opvallende JPL-transfer'

RSC Anderlecht zal komend seizoen vroeg voor een eerste piek moeten zorgen vanwege de Europese ...

440
440
'Antwerp pusht voor nieuwe coach: verrassend plan op tafel'

De trainersvacatures in de Jupiler Pro League zijn bijna ingevuld, nog één ploeg is ...

496
496
'Genadeloze Guardiola dumpt volgende grote naam'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

213
213
'AA Gent en KV Mechelen gaan transferstrijd aan'

AA Gent en KV Mechelen speuren naar versterking en beide ploegen kruisen de degens. De twee ...

197
197
'Leeds United zet absolute JPL-smaakmaker op shortlist'

De voetbalinfluencers strijden om de transfernieuwtjes en alles gebeurt bijzonder snel. Ze moeten ...

75
75
Wirtz 130 miljoen euro? Zijn vriendin is de échte parel

In verschillende media duikt het bericht op dat Florian Wirtz deze week, wellicht vrijdag, wordt ...

84
84
Straffe exitdeal in zicht: Club Brugge zet de kassa klaar

Na drie seizoenen lijkt het doek te vallen voor een van de opvallendste aanvallers van Club ...

610
610
Fluminense laat Dortmund bibberen en beven op WK voor clubs

Om 18 stond op het WK voor clubs de match tussen Fluminense en Borussia Dortmund op het programma. ...

48
48
Lierse SK shopt in Noorwegen en ziet clubicoon vertrekken

Lierse SK is een traditieclub pur sang in het Belgische voetbal. De club uit de Challenger Pro ...

49
49
Beerschot heeft er Belgische versterking bij

Beerschot kan de nodige versterking gebruiken als ze komend seizoen snel willen promoveren naar de ...

180
180
STVV vindt akkoord en stelt ex-Rode Duivel voor

Bij STVV gaan ze voor een stabiel seizoen. De technische staf oogt ondertussen heel kwaliteitsvol. ...

112
112
Union SG slaat toe met eerste zomertransfer

Landskampioen Union SG maakte vandaag bekend dat Isaac Promise bijtekende tot medio 2029 en dus nog ...

137
137
'Standard, STVV & KV Mechelen vechten om CPL-sensatie'

Zoals gebruikelijk belanden de Belgische clubs ook nu geregeld in mekaars vaarwater op de ...

364
364
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer nadert'

Ook deze zomer zullen helaas weer heel wat smaakmakers de Belgische velden verlaten, maar hét ...

772
772
Witte rook in Westerlo: opvolger Simons voorgesteld

Zoals verwacht nam Westerlo maandag afscheid van Timmy Simons. Ondertussen maakten de Kemphanen ook ...

99
99
KV Mechelen maakt opvallende aanwinst wereldkundig

Terwijl de Belgische eersteklassers langzaam maar zeker de trainingen hervatten draait ook de ...

150
150
Antwerp shopt bij derdeklasser, Anderlecht legt doelman vast

In Youth We Trust is al lang geen uitzondering meer, want zowat alle Belgische topclubs trekken ...

348
348
'Witte rook in Genk: De Condé strikt eerste zomeraanwinst'

KRC Genk wil deze zomer vooral inzetten op continuïteit, al lijkt een exit van pakweg Tolu ...

888
888
Grote kuis bij AA Gent: Baro dumpt vier meubelstukken

Na een ronduit rampzalig einde van het seizoen gaat Sam Baro met de grove borstel tekeer bij AA ...

306
306

Meer sportnieuws