Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

door
Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

Argentinië heeft de absolute crisis kunnen vermijden en gaat alsnog naar de tweede ronde. Het kroop tegen Nigeria door het oog van de naald en kon pas vijf minuten voor tijd de zege binnentrekken. De Argentijnen eindigen zo tweede in hun poule, na Kroatië. Dat won met 1-2 tegen IJsland, dat zo zelf ook nalaat het sprookje van het EK 2016 te herhalen.


In de eerste twee wedstrijden van de Argentijnen bleef Lionel Messi onder de verwachtingen, maar dat liet hij geen drie keer gebeuren. Op het kwartier zette hij zijn ploeg na een heerlijke aanname op voorsprong. Daarmee leek hij de smaak te pakken hebben, want hij schilderde even later nog een vrije trap op de paal.

De tweede helft begon wel met een ferme domper voor de Argentijnen. Mascherano maakte een domme trekfout in de zestien, Moses kende vanop de stip geen genade. Argentinië was zo virtueel uitgeschakeld en leek ook echt te gaan sneuvelen. Tot Rojo in het slot met een mooie volley met rechts zijn land bevrijdde.

Argentinië treft zo in de achtste finale Frankrijk, want het moet de groepswinst aan Kroatië laten. Dat klopte IJsland nog met 1-2. De match brak pas na rust open met een goal van Badelj. De IJslanders gingen daarna nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar de lat en Gent-doelman Kalinic hielden hen van een goal. Een kwartier voor tijd moest hij zich toch gewonnen geven op een strafschop van Sigurdsson. In de slotminuut bezorgde Perisic echter alsnog de Kroaten de zege.

Scoreverloop Nigeria-Argentinië:
0-1 (14') Messi
1-1 (51') Moses (strafschop)
1-2 (86') Rojo

Scoreverloop IJsland-Kroatië:
0-1 (53') Badelj
1-1 (76') G. Sigurdsson
1-2 (90') Perisic 

Zal Argentinië verder raken dan de achtste finale?

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

65
65
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

9
9
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

13
13
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

31
31
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

124
124
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

61
61
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

159
159
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

35
35
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

101
101
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

112
112
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

197
197
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

67
67
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

442
442
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

352
352
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

299
299
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

285
285
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

225
225
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

71
71
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

46
46
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

173
173
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

117
117
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

233
233

Meer sportnieuws