Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

door
Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

Argentinië heeft de absolute crisis kunnen vermijden en gaat alsnog naar de tweede ronde. Het kroop tegen Nigeria door het oog van de naald en kon pas vijf minuten voor tijd de zege binnentrekken. De Argentijnen eindigen zo tweede in hun poule, na Kroatië. Dat won met 1-2 tegen IJsland, dat zo zelf ook nalaat het sprookje van het EK 2016 te herhalen.


In de eerste twee wedstrijden van de Argentijnen bleef Lionel Messi onder de verwachtingen, maar dat liet hij geen drie keer gebeuren. Op het kwartier zette hij zijn ploeg na een heerlijke aanname op voorsprong. Daarmee leek hij de smaak te pakken hebben, want hij schilderde even later nog een vrije trap op de paal.

De tweede helft begon wel met een ferme domper voor de Argentijnen. Mascherano maakte een domme trekfout in de zestien, Moses kende vanop de stip geen genade. Argentinië was zo virtueel uitgeschakeld en leek ook echt te gaan sneuvelen. Tot Rojo in het slot met een mooie volley met rechts zijn land bevrijdde.

Argentinië treft zo in de achtste finale Frankrijk, want het moet de groepswinst aan Kroatië laten. Dat klopte IJsland nog met 1-2. De match brak pas na rust open met een goal van Badelj. De IJslanders gingen daarna nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar de lat en Gent-doelman Kalinic hielden hen van een goal. Een kwartier voor tijd moest hij zich toch gewonnen geven op een strafschop van Sigurdsson. In de slotminuut bezorgde Perisic echter alsnog de Kroaten de zege.

Scoreverloop Nigeria-Argentinië:
0-1 (14') Messi
1-1 (51') Moses (strafschop)
1-2 (86') Rojo

Scoreverloop IJsland-Kroatië:
0-1 (53') Badelj
1-1 (76') G. Sigurdsson
1-2 (90') Perisic 

LEES OOK: AFCON: Nigeria imponeert, Salah en co moeten zwoegen

Zal Argentinië verder raken dan de achtste finale?

Meest recent

"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

25
25
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

36
36
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

73
73
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

340
340
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

83
83
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

274
274
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

112
112
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

85
85
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

272
272
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

341
341
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

60
60
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

394
394
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

286
286
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

299
299
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

384
384
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

166
166
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

519
519
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

698
698
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

693
693
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

359
359
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

105
105
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

185
185
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

138
138
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

299
299
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

237
237

Meer sportnieuws