Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

door
Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

Argentinië heeft de absolute crisis kunnen vermijden en gaat alsnog naar de tweede ronde. Het kroop tegen Nigeria door het oog van de naald en kon pas vijf minuten voor tijd de zege binnentrekken. De Argentijnen eindigen zo tweede in hun poule, na Kroatië. Dat won met 1-2 tegen IJsland, dat zo zelf ook nalaat het sprookje van het EK 2016 te herhalen.


In de eerste twee wedstrijden van de Argentijnen bleef Lionel Messi onder de verwachtingen, maar dat liet hij geen drie keer gebeuren. Op het kwartier zette hij zijn ploeg na een heerlijke aanname op voorsprong. Daarmee leek hij de smaak te pakken hebben, want hij schilderde even later nog een vrije trap op de paal.

De tweede helft begon wel met een ferme domper voor de Argentijnen. Mascherano maakte een domme trekfout in de zestien, Moses kende vanop de stip geen genade. Argentinië was zo virtueel uitgeschakeld en leek ook echt te gaan sneuvelen. Tot Rojo in het slot met een mooie volley met rechts zijn land bevrijdde.

Argentinië treft zo in de achtste finale Frankrijk, want het moet de groepswinst aan Kroatië laten. Dat klopte IJsland nog met 1-2. De match brak pas na rust open met een goal van Badelj. De IJslanders gingen daarna nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar de lat en Gent-doelman Kalinic hielden hen van een goal. Een kwartier voor tijd moest hij zich toch gewonnen geven op een strafschop van Sigurdsson. In de slotminuut bezorgde Perisic echter alsnog de Kroaten de zege.

Scoreverloop Nigeria-Argentinië:
0-1 (14') Messi
1-1 (51') Moses (strafschop)
1-2 (86') Rojo

Scoreverloop IJsland-Kroatië:
0-1 (53') Badelj
1-1 (76') G. Sigurdsson
1-2 (90') Perisic 

LEES OOK: Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Zal Argentinië verder raken dan de achtste finale?

Meest recent

KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

14
14
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

98
98
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

78
78
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

130
130
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

61
61
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

205
205
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

237
237
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

44
44
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

136
136
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

71
71
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

194
194
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

191
191
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

193
193
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

23
23
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

205
205
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

273
273
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

284
284
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

148
148
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

106
106
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

62
62
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

102
102
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

43
43

Meer sportnieuws