Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

151
Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

Argentinië heeft de absolute crisis kunnen vermijden en gaat alsnog naar de tweede ronde. Het kroop tegen Nigeria door het oog van de naald en kon pas vijf minuten voor tijd de zege binnentrekken. De Argentijnen eindigen zo tweede in hun poule, na Kroatië. Dat won met 1-2 tegen IJsland, dat zo zelf ook nalaat het sprookje van het EK 2016 te herhalen.


In de eerste twee wedstrijden van de Argentijnen bleef Lionel Messi onder de verwachtingen, maar dat liet hij geen drie keer gebeuren. Op het kwartier zette hij zijn ploeg na een heerlijke aanname op voorsprong. Daarmee leek hij de smaak te pakken hebben, want hij schilderde even later nog een vrije trap op de paal.

De tweede helft begon wel met een ferme domper voor de Argentijnen. Mascherano maakte een domme trekfout in de zestien, Moses kende vanop de stip geen genade. Argentinië was zo virtueel uitgeschakeld en leek ook echt te gaan sneuvelen. Tot Rojo in het slot met een mooie volley met rechts zijn land bevrijdde.

Argentinië treft zo in de achtste finale Frankrijk, want het moet de groepswinst aan Kroatië laten. Dat klopte IJsland nog met 1-2. De match brak pas na rust open met een goal van Badelj. De IJslanders gingen daarna nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar de lat en Gent-doelman Kalinic hielden hen van een goal. Een kwartier voor tijd moest hij zich toch gewonnen geven op een strafschop van Sigurdsson. In de slotminuut bezorgde Perisic echter alsnog de Kroaten de zege.

Scoreverloop Nigeria-Argentinië:
0-1 (14') Messi
1-1 (51') Moses (strafschop)
1-2 (86') Rojo

Scoreverloop IJsland-Kroatië:
0-1 (53') Badelj
1-1 (76') G. Sigurdsson
1-2 (90') Perisic 

Zal Argentinië verder raken dan de achtste finale?

Meest recent

Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

60
60
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

12
12
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

10
10
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

4
4
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

11
11
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

210
210
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

60
60
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

15
15
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

65
65
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

47
47
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

123
123
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

245
245
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

88
88
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

283
283
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

128
128
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

37
37
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

81
81
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

193
193
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41

Meer sportnieuws