Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

door
Argentinië kruipt door het oog van de naald, IJsland laat het liggen

Argentinië heeft de absolute crisis kunnen vermijden en gaat alsnog naar de tweede ronde. Het kroop tegen Nigeria door het oog van de naald en kon pas vijf minuten voor tijd de zege binnentrekken. De Argentijnen eindigen zo tweede in hun poule, na Kroatië. Dat won met 1-2 tegen IJsland, dat zo zelf ook nalaat het sprookje van het EK 2016 te herhalen.


In de eerste twee wedstrijden van de Argentijnen bleef Lionel Messi onder de verwachtingen, maar dat liet hij geen drie keer gebeuren. Op het kwartier zette hij zijn ploeg na een heerlijke aanname op voorsprong. Daarmee leek hij de smaak te pakken hebben, want hij schilderde even later nog een vrije trap op de paal.

De tweede helft begon wel met een ferme domper voor de Argentijnen. Mascherano maakte een domme trekfout in de zestien, Moses kende vanop de stip geen genade. Argentinië was zo virtueel uitgeschakeld en leek ook echt te gaan sneuvelen. Tot Rojo in het slot met een mooie volley met rechts zijn land bevrijdde.

Argentinië treft zo in de achtste finale Frankrijk, want het moet de groepswinst aan Kroatië laten. Dat klopte IJsland nog met 1-2. De match brak pas na rust open met een goal van Badelj. De IJslanders gingen daarna nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar de lat en Gent-doelman Kalinic hielden hen van een goal. Een kwartier voor tijd moest hij zich toch gewonnen geven op een strafschop van Sigurdsson. In de slotminuut bezorgde Perisic echter alsnog de Kroaten de zege.

Scoreverloop Nigeria-Argentinië:
0-1 (14') Messi
1-1 (51') Moses (strafschop)
1-2 (86') Rojo

Scoreverloop IJsland-Kroatië:
0-1 (53') Badelj
1-1 (76') G. Sigurdsson
1-2 (90') Perisic 

Zal Argentinië verder raken dan de achtste finale?

Meest recent

Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

2
2
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

45
45
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

152
152
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

153
153
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

159
159
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

203
203
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

301
301
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

220
220
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

82
82
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

588
588
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

66
66
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

154
154
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

496
496
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

152
152
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

266
266
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

167
167
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

172
172
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

384
384
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

567
567
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

128
128
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

720
720
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

337
337
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

226
226
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

354
354
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

298
298

Meer sportnieuws