TRANSFERUURTJE: 'RSCA drukt door voor volgende transfer, Club schiet in actie'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA drukt door voor volgende transfer, Club schiet in actie'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht drukt alweer door voor zijn volgende aanwinst. Het zou de onderhandelingen geopend hebben met Tema Youth over Joseph Paintsil. De 20-jarige Ghanees was het voorbije seizoen een revelatie bij Ferencvaros. Ook Club Brugge informeerde al, net als Southampton en FC Köln. Ook KRC Genk blijft geïnteresseerd.



Club lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. Het rondde dinsdag de komst van Mats Rits af en haalde ook Carl Hoefkens terug. De ex-verdediger wordt assistent-trainer bij de beloften. En nu toont de kampioen ook nadrukkelijke interesse in Siebe Schrijvers. De offensieve middenvelder wil vertrekken bij KRC Genk, waar hij te weinig aan spelen toekomt en bovendien nog maar één jaar contract heeft. De Limburgers vragen 3 miljoen euro, maar die prijs zal wellicht nog zakken.

Ook een doelman is nog altijd prioriteit en daarvoor valt alsmaar nadrukkelijker de naam van Karlo Letica. De 21-jarige speelt immers bij Hajduk Split, een ex-club van Ivan Leko, en Club heeft met Tomislav Rogic ook een Kroatische keeperstrainer. Letica bewees bovendien al over talent te beschikken, want hij werd de voorbije maanden ook al gelinkt aan Real Madrid. Ook de Amerikaan Alex Bono blijft een optie. Daarnaast zou er ook nog een derde concrete piste zijn.



De strijd om Chancel Mbemba lijkt Club dan weer niet te gaan winnen. De verdediger heeft al een persoonlijk akkoord met Anderlecht, al wil dat zeker niet zeggen dat hij sowieso naar Brussel trekt. Ook Standard blijft zeer concreet en beschikt over de nodige middelen. Enkel Club zou al een achterstand hebben in de strijd om de Congolees van Newcastle United.

Bij Genk zullen er naast Schrijvers nog een pak spelers vertrekken. Maar liefst vijftien spelers zoeken deze zomer mogelijk andere oorden op. Colley is al bijna weg en Brabec, Zebli en Naranjo mogen definitief vertrekken. Ook een transfer van Jackers, Uronen, Karelis en Samatta is niet uitgesloten. Voor Coucke, Khammas, Janssens, Sabak, Benson en Vanzeir lonkt wellicht een uitleenbeurt.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Standard na zes maanden Zinho Vanheusden alweer zal verliezen. De 18-jarige verdediger kwam amper één keer in actie en dat is te weinig voor zowel de speler als Inter Milan. Hij zou daarom op weg zijn naar KV Oostende, waar hij wel zeker lijkt te zijn van speelminuten.

BUITENLAND

Real Madrid zou alvast zijn verlanglijstje voor volgend seizoen opgesteld hebben. Het wil zich op drie posities versterken: een nieuwe doelman, rechtsachter en centrale verdediger. Ook het binnenhalen van een grote naam is een optie. Voor dat laatste is Eden Hazard een kandidaat, net als Neymar, Mohamed Salah en Paulo Dybala. In doel is Thibaut Courtois één van de namen op het lijstje van Real, al is Alisson de topkandidaat. Ook David De Gea is nog altijd in beeld.

LEES OOK: "Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

Heeft Anderlecht nog een flankaanvaller nodig?

Meest recent

"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

58
58
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

27
27
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

66
66
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

177
177
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

130
130
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

38
38
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

229
229
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

335
335
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

331
331
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

211
211
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

132
132
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

331
331
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

112
112
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

47
47
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

94
94
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

410
410
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

365
365
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

36
36
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

202
202
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

291
291
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

477
477
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

381
381

Meer sportnieuws