TRANSFERUURTJE: 'RSCA drukt door voor volgende transfer, Club schiet in actie'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA drukt door voor volgende transfer, Club schiet in actie'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht drukt alweer door voor zijn volgende aanwinst. Het zou de onderhandelingen geopend hebben met Tema Youth over Joseph Paintsil. De 20-jarige Ghanees was het voorbije seizoen een revelatie bij Ferencvaros. Ook Club Brugge informeerde al, net als Southampton en FC Köln. Ook KRC Genk blijft geïnteresseerd.



Club lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. Het rondde dinsdag de komst van Mats Rits af en haalde ook Carl Hoefkens terug. De ex-verdediger wordt assistent-trainer bij de beloften. En nu toont de kampioen ook nadrukkelijke interesse in Siebe Schrijvers. De offensieve middenvelder wil vertrekken bij KRC Genk, waar hij te weinig aan spelen toekomt en bovendien nog maar één jaar contract heeft. De Limburgers vragen 3 miljoen euro, maar die prijs zal wellicht nog zakken.

Ook een doelman is nog altijd prioriteit en daarvoor valt alsmaar nadrukkelijker de naam van Karlo Letica. De 21-jarige speelt immers bij Hajduk Split, een ex-club van Ivan Leko, en Club heeft met Tomislav Rogic ook een Kroatische keeperstrainer. Letica bewees bovendien al over talent te beschikken, want hij werd de voorbije maanden ook al gelinkt aan Real Madrid. Ook de Amerikaan Alex Bono blijft een optie. Daarnaast zou er ook nog een derde concrete piste zijn.



De strijd om Chancel Mbemba lijkt Club dan weer niet te gaan winnen. De verdediger heeft al een persoonlijk akkoord met Anderlecht, al wil dat zeker niet zeggen dat hij sowieso naar Brussel trekt. Ook Standard blijft zeer concreet en beschikt over de nodige middelen. Enkel Club zou al een achterstand hebben in de strijd om de Congolees van Newcastle United.

Bij Genk zullen er naast Schrijvers nog een pak spelers vertrekken. Maar liefst vijftien spelers zoeken deze zomer mogelijk andere oorden op. Colley is al bijna weg en Brabec, Zebli en Naranjo mogen definitief vertrekken. Ook een transfer van Jackers, Uronen, Karelis en Samatta is niet uitgesloten. Voor Coucke, Khammas, Janssens, Sabak, Benson en Vanzeir lonkt wellicht een uitleenbeurt.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Standard na zes maanden Zinho Vanheusden alweer zal verliezen. De 18-jarige verdediger kwam amper één keer in actie en dat is te weinig voor zowel de speler als Inter Milan. Hij zou daarom op weg zijn naar KV Oostende, waar hij wel zeker lijkt te zijn van speelminuten.

BUITENLAND

Real Madrid zou alvast zijn verlanglijstje voor volgend seizoen opgesteld hebben. Het wil zich op drie posities versterken: een nieuwe doelman, rechtsachter en centrale verdediger. Ook het binnenhalen van een grote naam is een optie. Voor dat laatste is Eden Hazard een kandidaat, net als Neymar, Mohamed Salah en Paulo Dybala. In doel is Thibaut Courtois één van de namen op het lijstje van Real, al is Alisson de topkandidaat. Ook David De Gea is nog altijd in beeld.

LEES OOK: STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Heeft Anderlecht nog een flankaanvaller nodig?

Meest recent

Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

0
0
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

48
48
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

18
18
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

38
38
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

18
18
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

39
39
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

40
40
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

156
156
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

76
76
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

40
40
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

178
178
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

22
22
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

22
22
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

66
66
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

28
28
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

60
60
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

43
43
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

132
132
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

60
60
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

201
201
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

206
206
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

79
79
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

113
113
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

128
128
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

97
97

Meer sportnieuws