TRANSFERUURTJE: 'RSCA drukt door voor volgende transfer, Club schiet in actie'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA drukt door voor volgende transfer, Club schiet in actie'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht drukt alweer door voor zijn volgende aanwinst. Het zou de onderhandelingen geopend hebben met Tema Youth over Joseph Paintsil. De 20-jarige Ghanees was het voorbije seizoen een revelatie bij Ferencvaros. Ook Club Brugge informeerde al, net als Southampton en FC Köln. Ook KRC Genk blijft geïnteresseerd.



Club lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. Het rondde dinsdag de komst van Mats Rits af en haalde ook Carl Hoefkens terug. De ex-verdediger wordt assistent-trainer bij de beloften. En nu toont de kampioen ook nadrukkelijke interesse in Siebe Schrijvers. De offensieve middenvelder wil vertrekken bij KRC Genk, waar hij te weinig aan spelen toekomt en bovendien nog maar één jaar contract heeft. De Limburgers vragen 3 miljoen euro, maar die prijs zal wellicht nog zakken.

Ook een doelman is nog altijd prioriteit en daarvoor valt alsmaar nadrukkelijker de naam van Karlo Letica. De 21-jarige speelt immers bij Hajduk Split, een ex-club van Ivan Leko, en Club heeft met Tomislav Rogic ook een Kroatische keeperstrainer. Letica bewees bovendien al over talent te beschikken, want hij werd de voorbije maanden ook al gelinkt aan Real Madrid. Ook de Amerikaan Alex Bono blijft een optie. Daarnaast zou er ook nog een derde concrete piste zijn.



De strijd om Chancel Mbemba lijkt Club dan weer niet te gaan winnen. De verdediger heeft al een persoonlijk akkoord met Anderlecht, al wil dat zeker niet zeggen dat hij sowieso naar Brussel trekt. Ook Standard blijft zeer concreet en beschikt over de nodige middelen. Enkel Club zou al een achterstand hebben in de strijd om de Congolees van Newcastle United.

Bij Genk zullen er naast Schrijvers nog een pak spelers vertrekken. Maar liefst vijftien spelers zoeken deze zomer mogelijk andere oorden op. Colley is al bijna weg en Brabec, Zebli en Naranjo mogen definitief vertrekken. Ook een transfer van Jackers, Uronen, Karelis en Samatta is niet uitgesloten. Voor Coucke, Khammas, Janssens, Sabak, Benson en Vanzeir lonkt wellicht een uitleenbeurt.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Standard na zes maanden Zinho Vanheusden alweer zal verliezen. De 18-jarige verdediger kwam amper één keer in actie en dat is te weinig voor zowel de speler als Inter Milan. Hij zou daarom op weg zijn naar KV Oostende, waar hij wel zeker lijkt te zijn van speelminuten.

BUITENLAND

Real Madrid zou alvast zijn verlanglijstje voor volgend seizoen opgesteld hebben. Het wil zich op drie posities versterken: een nieuwe doelman, rechtsachter en centrale verdediger. Ook het binnenhalen van een grote naam is een optie. Voor dat laatste is Eden Hazard een kandidaat, net als Neymar, Mohamed Salah en Paulo Dybala. In doel is Thibaut Courtois één van de namen op het lijstje van Real, al is Alisson de topkandidaat. Ook David De Gea is nog altijd in beeld.

LEES OOK: Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Heeft Anderlecht nog een flankaanvaller nodig?

Meest recent

'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

5
5
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

50
50
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

36
36
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

129
129
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

17
17
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

106
106
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

267
267
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

98
98
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

296
296
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

44
44
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

171
171
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

451
451
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1302
1302
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

123
123
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

433
433
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

461
461
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

340
340
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

278
278
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

383
383
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

499
499
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

76
76
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

317
317
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

537
537
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

633
633
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

347
347

Meer sportnieuws