TRANSFERUURTJE: 'RSCA drukt door voor volgende transfer, Club schiet in actie'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA drukt door voor volgende transfer, Club schiet in actie'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht drukt alweer door voor zijn volgende aanwinst. Het zou de onderhandelingen geopend hebben met Tema Youth over Joseph Paintsil. De 20-jarige Ghanees was het voorbije seizoen een revelatie bij Ferencvaros. Ook Club Brugge informeerde al, net als Southampton en FC Köln. Ook KRC Genk blijft geïnteresseerd.



Club lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. Het rondde dinsdag de komst van Mats Rits af en haalde ook Carl Hoefkens terug. De ex-verdediger wordt assistent-trainer bij de beloften. En nu toont de kampioen ook nadrukkelijke interesse in Siebe Schrijvers. De offensieve middenvelder wil vertrekken bij KRC Genk, waar hij te weinig aan spelen toekomt en bovendien nog maar één jaar contract heeft. De Limburgers vragen 3 miljoen euro, maar die prijs zal wellicht nog zakken.

Ook een doelman is nog altijd prioriteit en daarvoor valt alsmaar nadrukkelijker de naam van Karlo Letica. De 21-jarige speelt immers bij Hajduk Split, een ex-club van Ivan Leko, en Club heeft met Tomislav Rogic ook een Kroatische keeperstrainer. Letica bewees bovendien al over talent te beschikken, want hij werd de voorbije maanden ook al gelinkt aan Real Madrid. Ook de Amerikaan Alex Bono blijft een optie. Daarnaast zou er ook nog een derde concrete piste zijn.



De strijd om Chancel Mbemba lijkt Club dan weer niet te gaan winnen. De verdediger heeft al een persoonlijk akkoord met Anderlecht, al wil dat zeker niet zeggen dat hij sowieso naar Brussel trekt. Ook Standard blijft zeer concreet en beschikt over de nodige middelen. Enkel Club zou al een achterstand hebben in de strijd om de Congolees van Newcastle United.

Bij Genk zullen er naast Schrijvers nog een pak spelers vertrekken. Maar liefst vijftien spelers zoeken deze zomer mogelijk andere oorden op. Colley is al bijna weg en Brabec, Zebli en Naranjo mogen definitief vertrekken. Ook een transfer van Jackers, Uronen, Karelis en Samatta is niet uitgesloten. Voor Coucke, Khammas, Janssens, Sabak, Benson en Vanzeir lonkt wellicht een uitleenbeurt.



Het lijkt er alsmaar meer op dat Standard na zes maanden Zinho Vanheusden alweer zal verliezen. De 18-jarige verdediger kwam amper één keer in actie en dat is te weinig voor zowel de speler als Inter Milan. Hij zou daarom op weg zijn naar KV Oostende, waar hij wel zeker lijkt te zijn van speelminuten.

BUITENLAND

Real Madrid zou alvast zijn verlanglijstje voor volgend seizoen opgesteld hebben. Het wil zich op drie posities versterken: een nieuwe doelman, rechtsachter en centrale verdediger. Ook het binnenhalen van een grote naam is een optie. Voor dat laatste is Eden Hazard een kandidaat, net als Neymar, Mohamed Salah en Paulo Dybala. In doel is Thibaut Courtois één van de namen op het lijstje van Real, al is Alisson de topkandidaat. Ook David De Gea is nog altijd in beeld.

LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Heeft Anderlecht nog een flankaanvaller nodig?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

286
286
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

19
19
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

527
527
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

44
44
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

120
120
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

61
61
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

158
158
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

57
57
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

193
193
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

255
255
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

287
287
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

131
131
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

495
495
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

547
547
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

309
309
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

302
302
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

446
446
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

427
427
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

242
242

Meer sportnieuws