VN Special: Liefdesproblemen zetten de Argentijnse selectie op zijn kop

167 stemmen
VN Special: Liefdesproblemen zetten de Argentijnse selectie op zijn kop

In de afgelopen weken werden alle 32 WK-selecties bekendgemaakt. Veel ervan zorgden voor de nodige ophef. In ons land praat men alleen nog maar over ‘roker en drinker’ Radja Nainggolan, Peru is in de ban van ‘dopingzondaar’ José Paolo Guerrero, in Zweden hoopte men op een heroïsche terugkeer van koning Zlatan, waarnaast er bij de grootmachten Spanje en Frankrijk óók de nodige wereldsterren ontbreken. De meeste ophef over het WK-lijstje ontstond echter toch wel in Argentinië.


Door: Benjamin Hagen

In Argentinië zelf (en ook in Italië) verbazen velen zich over de absentie van spits Mauro Icardi. Hij scoorde het afgelopen seizoen maar liefst 29 goals in 34 Serie A-wedstrijden, waarmee hij samen met SS Lazio-vedette Ciro Immobile de topscorer van de Italiaanse competitie is. En dus kán hij simpelweg niet genegeerd worden door bondscoach Jorge Sampaoli, stelden woedende voetbalfans in Buenos Aires. Maar niets bleek minder waar.

Icardi zit komende zomer namelijk thuis. Sampaoli zegt de voorkeur te geven aan Gonzalo Higuaín, die 16 keer het net liet bollen in 35 competitie-optredens namens Juventus. Toegegeven, Pipita is ietsje meer een ‘voetballende spits’ dan Icardi, maar vooral in de afgelopen maanden maakte de laatstgenoemde toch een veel betere indruk. Hij schoot Internazionale bijvoorbeeld hoogstpersoonlijk naar een Champions League-ticket tegen Lazio... Bovendien had Sampaoli ze ook beiden op kunnen roepen: Sergio Agüero is nu de enige andere échte spits in de selectie. Lionel Messi, Paolo Dybala en Cristian Pavón zijn geen pure puntspelers. Niet onbegrijpelijk dus dat er veel vraagtekens achter het ontbreken van Icardi staan.



De wildste geruchten gaan rond over het ontbreken van de topschutter, waarbij één naam prominent in de spotlights staat: niemand minder dan Wanda Nara, vrouwlief van de Inter-ster. De mondige blondine duikt sowieso al vaak op als zaakwaarnemer van haar grote liefde, maar de pers smulde al helemaal van Wanda omdat zij Maxi López (Udinese) ooit bedroog en uiteindelijk verruilde voor haar nieuwe vlam, Mauro. Saillant detail: de twee speelden toen juist samen in de nationale ploeg van Argentinië, en waren bovenal goede vrienden.

Game over voor de relatie door een iPad

Een iPad bracht het balletje aan het rollen, zo schrijft Icardi in zijn biografie. “De dag voordat ik op trainingskamp naar de VS ging, ontving ik een bericht van Wanda. Ik was verrast, want normaal gesproken sprak ik met Maxi, niet met haar. Ze vroeg of ik een iPad voor haar kon kopen daar, aangezien die toen nog niet in Italië was verschenen. Dat zette mij aan het denken. Wilde Wanda de tablet, of zocht ze een excuus om met mij in contact te komen? Ze stuurde me: Mauro, Maxi en ik gaan naar de Eolische Eilanden samen met Gonzalo Bergessio (oud-Sampdoria en -Catania) en zijn vrouw. Waarom ga je niet mee met ons?”

Eenmaal op vakantie sloeg de vonk over. “Toen ik alleen op de 2e etage lag, luisterend naar reggae-muziek, kwam Wanda opeens naast me zitten. Zonder enige schaamte. Op dat moment eindigde haar relatie met Maxi López.” Op het lijf van Icardi sieren inmiddels tatoeages van de namen van de kinderen van López en Wanda, om het allemaal nog wat erger te maken.


In 2016 werd nog maar eens duidelijk dat López niet zo blij is met ‘mister steal your girl’, door voorafgaand aan een wedstrijd een hand te weigeren, en in plaats daarvan naar zijn kruis te grijpen.

Inmiddels is López geen international meer, maar volgens veel Zuid-Amerikaanse media blijft de affaire er nog altijd voor zorgen dat Icardi op het moment suprême dikwijls buiten de boot valt bij de Albicelestes. En wel door de hand van de absolute vedette: Lionel Messi. Hij is namelijk een boezemvriend van López (tussen 2005 en 2007 stonden de twee gezamenlijk onder contract bij FC Barcelona), en zou een uitnodiging voor boeman Icardi geblokkeerd hebben.

‘Het Argentijnse volk houdt wél van Mauro’

De hoofdrolspeler zelf hield zich na de bekendmaking van de WK-selectie door Sampaoli koest en beweerde ‘de keuzes te begrijpen en te respecteren’. Wanda daarentegen deelde een flinke sneer uit, door op Instagram te schrijven dat ‘het Argentijnse volk wél van hem houdt, en hem erbij wil, omdat zij wél weten wie hij echt is’. Mooie teksten die Wanda komende zomer nog vaak op mag dreunen voor een treurende Icardi, die vanuit huis moet gaan aanschouwen hoe zijn Argentinië op jacht gaat naar de derde WK-titel.


Had Icardi in de selectie moeten zitten?

Meest recent

Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

2
2
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

44
44
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

98
98
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

317
317
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

95
95
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

67
67
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

41
41
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

274
274
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

263
263
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

659
659
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

136
136
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

20
20
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

440
440
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

131
131
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

150
150
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

673
673
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

787
787
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

348
348
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

407
407
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

103
103
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

245
245
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

94
94

Meer sportnieuws