VN Special: Liefdesproblemen zetten de Argentijnse selectie op zijn kop

door
VN Special: Liefdesproblemen zetten de Argentijnse selectie op zijn kop

In de afgelopen weken werden alle 32 WK-selecties bekendgemaakt. Veel ervan zorgden voor de nodige ophef. In ons land praat men alleen nog maar over ‘roker en drinker’ Radja Nainggolan, Peru is in de ban van ‘dopingzondaar’ José Paolo Guerrero, in Zweden hoopte men op een heroïsche terugkeer van koning Zlatan, waarnaast er bij de grootmachten Spanje en Frankrijk óók de nodige wereldsterren ontbreken. De meeste ophef over het WK-lijstje ontstond echter toch wel in Argentinië.


Door: Benjamin Hagen

In Argentinië zelf (en ook in Italië) verbazen velen zich over de absentie van spits Mauro Icardi. Hij scoorde het afgelopen seizoen maar liefst 29 goals in 34 Serie A-wedstrijden, waarmee hij samen met SS Lazio-vedette Ciro Immobile de topscorer van de Italiaanse competitie is. En dus kán hij simpelweg niet genegeerd worden door bondscoach Jorge Sampaoli, stelden woedende voetbalfans in Buenos Aires. Maar niets bleek minder waar.

Icardi zit komende zomer namelijk thuis. Sampaoli zegt de voorkeur te geven aan Gonzalo Higuaín, die 16 keer het net liet bollen in 35 competitie-optredens namens Juventus. Toegegeven, Pipita is ietsje meer een ‘voetballende spits’ dan Icardi, maar vooral in de afgelopen maanden maakte de laatstgenoemde toch een veel betere indruk. Hij schoot Internazionale bijvoorbeeld hoogstpersoonlijk naar een Champions League-ticket tegen Lazio... Bovendien had Sampaoli ze ook beiden op kunnen roepen: Sergio Agüero is nu de enige andere échte spits in de selectie. Lionel Messi, Paolo Dybala en Cristian Pavón zijn geen pure puntspelers. Niet onbegrijpelijk dus dat er veel vraagtekens achter het ontbreken van Icardi staan.



De wildste geruchten gaan rond over het ontbreken van de topschutter, waarbij één naam prominent in de spotlights staat: niemand minder dan Wanda Nara, vrouwlief van de Inter-ster. De mondige blondine duikt sowieso al vaak op als zaakwaarnemer van haar grote liefde, maar de pers smulde al helemaal van Wanda omdat zij Maxi López (Udinese) ooit bedroog en uiteindelijk verruilde voor haar nieuwe vlam, Mauro. Saillant detail: de twee speelden toen juist samen in de nationale ploeg van Argentinië, en waren bovenal goede vrienden.

Game over voor de relatie door een iPad

Een iPad bracht het balletje aan het rollen, zo schrijft Icardi in zijn biografie. “De dag voordat ik op trainingskamp naar de VS ging, ontving ik een bericht van Wanda. Ik was verrast, want normaal gesproken sprak ik met Maxi, niet met haar. Ze vroeg of ik een iPad voor haar kon kopen daar, aangezien die toen nog niet in Italië was verschenen. Dat zette mij aan het denken. Wilde Wanda de tablet, of zocht ze een excuus om met mij in contact te komen? Ze stuurde me: Mauro, Maxi en ik gaan naar de Eolische Eilanden samen met Gonzalo Bergessio (oud-Sampdoria en -Catania) en zijn vrouw. Waarom ga je niet mee met ons?”

Eenmaal op vakantie sloeg de vonk over. “Toen ik alleen op de 2e etage lag, luisterend naar reggae-muziek, kwam Wanda opeens naast me zitten. Zonder enige schaamte. Op dat moment eindigde haar relatie met Maxi López.” Op het lijf van Icardi sieren inmiddels tatoeages van de namen van de kinderen van López en Wanda, om het allemaal nog wat erger te maken.


In 2016 werd nog maar eens duidelijk dat López niet zo blij is met ‘mister steal your girl’, door voorafgaand aan een wedstrijd een hand te weigeren, en in plaats daarvan naar zijn kruis te grijpen.

Inmiddels is López geen international meer, maar volgens veel Zuid-Amerikaanse media blijft de affaire er nog altijd voor zorgen dat Icardi op het moment suprême dikwijls buiten de boot valt bij de Albicelestes. En wel door de hand van de absolute vedette: Lionel Messi. Hij is namelijk een boezemvriend van López (tussen 2005 en 2007 stonden de twee gezamenlijk onder contract bij FC Barcelona), en zou een uitnodiging voor boeman Icardi geblokkeerd hebben.

‘Het Argentijnse volk houdt wél van Mauro’

De hoofdrolspeler zelf hield zich na de bekendmaking van de WK-selectie door Sampaoli koest en beweerde ‘de keuzes te begrijpen en te respecteren’. Wanda daarentegen deelde een flinke sneer uit, door op Instagram te schrijven dat ‘het Argentijnse volk wél van hem houdt, en hem erbij wil, omdat zij wél weten wie hij echt is’. Mooie teksten die Wanda komende zomer nog vaak op mag dreunen voor een treurende Icardi, die vanuit huis moet gaan aanschouwen hoe zijn Argentinië op jacht gaat naar de derde WK-titel.


Had Icardi in de selectie moeten zitten?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

75
75
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

47
47
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

74
74
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

193
193
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

44
44
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

126
126
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

461
461
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

283
283
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

260
260
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

258
258
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

496
496
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

53
53
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

568
568
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

104
104
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

524
524
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

151
151

Meer sportnieuws