VN Special: Liefdesproblemen zetten de Argentijnse selectie op zijn kop

door
VN Special: Liefdesproblemen zetten de Argentijnse selectie op zijn kop

In de afgelopen weken werden alle 32 WK-selecties bekendgemaakt. Veel ervan zorgden voor de nodige ophef. In ons land praat men alleen nog maar over ‘roker en drinker’ Radja Nainggolan, Peru is in de ban van ‘dopingzondaar’ José Paolo Guerrero, in Zweden hoopte men op een heroïsche terugkeer van koning Zlatan, waarnaast er bij de grootmachten Spanje en Frankrijk óók de nodige wereldsterren ontbreken. De meeste ophef over het WK-lijstje ontstond echter toch wel in Argentinië.


Door: Benjamin Hagen

In Argentinië zelf (en ook in Italië) verbazen velen zich over de absentie van spits Mauro Icardi. Hij scoorde het afgelopen seizoen maar liefst 29 goals in 34 Serie A-wedstrijden, waarmee hij samen met SS Lazio-vedette Ciro Immobile de topscorer van de Italiaanse competitie is. En dus kán hij simpelweg niet genegeerd worden door bondscoach Jorge Sampaoli, stelden woedende voetbalfans in Buenos Aires. Maar niets bleek minder waar.

Icardi zit komende zomer namelijk thuis. Sampaoli zegt de voorkeur te geven aan Gonzalo Higuaín, die 16 keer het net liet bollen in 35 competitie-optredens namens Juventus. Toegegeven, Pipita is ietsje meer een ‘voetballende spits’ dan Icardi, maar vooral in de afgelopen maanden maakte de laatstgenoemde toch een veel betere indruk. Hij schoot Internazionale bijvoorbeeld hoogstpersoonlijk naar een Champions League-ticket tegen Lazio... Bovendien had Sampaoli ze ook beiden op kunnen roepen: Sergio Agüero is nu de enige andere échte spits in de selectie. Lionel Messi, Paolo Dybala en Cristian Pavón zijn geen pure puntspelers. Niet onbegrijpelijk dus dat er veel vraagtekens achter het ontbreken van Icardi staan.



De wildste geruchten gaan rond over het ontbreken van de topschutter, waarbij één naam prominent in de spotlights staat: niemand minder dan Wanda Nara, vrouwlief van de Inter-ster. De mondige blondine duikt sowieso al vaak op als zaakwaarnemer van haar grote liefde, maar de pers smulde al helemaal van Wanda omdat zij Maxi López (Udinese) ooit bedroog en uiteindelijk verruilde voor haar nieuwe vlam, Mauro. Saillant detail: de twee speelden toen juist samen in de nationale ploeg van Argentinië, en waren bovenal goede vrienden.

Game over voor de relatie door een iPad

Een iPad bracht het balletje aan het rollen, zo schrijft Icardi in zijn biografie. “De dag voordat ik op trainingskamp naar de VS ging, ontving ik een bericht van Wanda. Ik was verrast, want normaal gesproken sprak ik met Maxi, niet met haar. Ze vroeg of ik een iPad voor haar kon kopen daar, aangezien die toen nog niet in Italië was verschenen. Dat zette mij aan het denken. Wilde Wanda de tablet, of zocht ze een excuus om met mij in contact te komen? Ze stuurde me: Mauro, Maxi en ik gaan naar de Eolische Eilanden samen met Gonzalo Bergessio (oud-Sampdoria en -Catania) en zijn vrouw. Waarom ga je niet mee met ons?”

Eenmaal op vakantie sloeg de vonk over. “Toen ik alleen op de 2e etage lag, luisterend naar reggae-muziek, kwam Wanda opeens naast me zitten. Zonder enige schaamte. Op dat moment eindigde haar relatie met Maxi López.” Op het lijf van Icardi sieren inmiddels tatoeages van de namen van de kinderen van López en Wanda, om het allemaal nog wat erger te maken.


In 2016 werd nog maar eens duidelijk dat López niet zo blij is met ‘mister steal your girl’, door voorafgaand aan een wedstrijd een hand te weigeren, en in plaats daarvan naar zijn kruis te grijpen.

Inmiddels is López geen international meer, maar volgens veel Zuid-Amerikaanse media blijft de affaire er nog altijd voor zorgen dat Icardi op het moment suprême dikwijls buiten de boot valt bij de Albicelestes. En wel door de hand van de absolute vedette: Lionel Messi. Hij is namelijk een boezemvriend van López (tussen 2005 en 2007 stonden de twee gezamenlijk onder contract bij FC Barcelona), en zou een uitnodiging voor boeman Icardi geblokkeerd hebben.

‘Het Argentijnse volk houdt wél van Mauro’

De hoofdrolspeler zelf hield zich na de bekendmaking van de WK-selectie door Sampaoli koest en beweerde ‘de keuzes te begrijpen en te respecteren’. Wanda daarentegen deelde een flinke sneer uit, door op Instagram te schrijven dat ‘het Argentijnse volk wél van hem houdt, en hem erbij wil, omdat zij wél weten wie hij echt is’. Mooie teksten die Wanda komende zomer nog vaak op mag dreunen voor een treurende Icardi, die vanuit huis moet gaan aanschouwen hoe zijn Argentinië op jacht gaat naar de derde WK-titel.


Had Icardi in de selectie moeten zitten?

Meest recent

'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

11
11
Van Gucht drijft VRT, Play én VTM tot het kookpunt

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

29
29
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

208
208
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

222
222
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

430
430
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

464
464
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

151
151
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

242
242
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

583
583
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

919
919
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

145
145
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

111
111
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

287
287
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

71
71
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

272
272
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

98
98
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

957
957
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

529
529
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

231
231
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1719
1719
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

558
558
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

355
355
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1150
1150
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

3282
3282
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

918
918

Meer sportnieuws