VN Special: Liefdesproblemen zetten de Argentijnse selectie op zijn kop

door
VN Special: Liefdesproblemen zetten de Argentijnse selectie op zijn kop

In de afgelopen weken werden alle 32 WK-selecties bekendgemaakt. Veel ervan zorgden voor de nodige ophef. In ons land praat men alleen nog maar over ‘roker en drinker’ Radja Nainggolan, Peru is in de ban van ‘dopingzondaar’ José Paolo Guerrero, in Zweden hoopte men op een heroïsche terugkeer van koning Zlatan, waarnaast er bij de grootmachten Spanje en Frankrijk óók de nodige wereldsterren ontbreken. De meeste ophef over het WK-lijstje ontstond echter toch wel in Argentinië.


Door: Benjamin Hagen

In Argentinië zelf (en ook in Italië) verbazen velen zich over de absentie van spits Mauro Icardi. Hij scoorde het afgelopen seizoen maar liefst 29 goals in 34 Serie A-wedstrijden, waarmee hij samen met SS Lazio-vedette Ciro Immobile de topscorer van de Italiaanse competitie is. En dus kán hij simpelweg niet genegeerd worden door bondscoach Jorge Sampaoli, stelden woedende voetbalfans in Buenos Aires. Maar niets bleek minder waar.

Icardi zit komende zomer namelijk thuis. Sampaoli zegt de voorkeur te geven aan Gonzalo Higuaín, die 16 keer het net liet bollen in 35 competitie-optredens namens Juventus. Toegegeven, Pipita is ietsje meer een ‘voetballende spits’ dan Icardi, maar vooral in de afgelopen maanden maakte de laatstgenoemde toch een veel betere indruk. Hij schoot Internazionale bijvoorbeeld hoogstpersoonlijk naar een Champions League-ticket tegen Lazio... Bovendien had Sampaoli ze ook beiden op kunnen roepen: Sergio Agüero is nu de enige andere échte spits in de selectie. Lionel Messi, Paolo Dybala en Cristian Pavón zijn geen pure puntspelers. Niet onbegrijpelijk dus dat er veel vraagtekens achter het ontbreken van Icardi staan.



De wildste geruchten gaan rond over het ontbreken van de topschutter, waarbij één naam prominent in de spotlights staat: niemand minder dan Wanda Nara, vrouwlief van de Inter-ster. De mondige blondine duikt sowieso al vaak op als zaakwaarnemer van haar grote liefde, maar de pers smulde al helemaal van Wanda omdat zij Maxi López (Udinese) ooit bedroog en uiteindelijk verruilde voor haar nieuwe vlam, Mauro. Saillant detail: de twee speelden toen juist samen in de nationale ploeg van Argentinië, en waren bovenal goede vrienden.

Game over voor de relatie door een iPad

Een iPad bracht het balletje aan het rollen, zo schrijft Icardi in zijn biografie. “De dag voordat ik op trainingskamp naar de VS ging, ontving ik een bericht van Wanda. Ik was verrast, want normaal gesproken sprak ik met Maxi, niet met haar. Ze vroeg of ik een iPad voor haar kon kopen daar, aangezien die toen nog niet in Italië was verschenen. Dat zette mij aan het denken. Wilde Wanda de tablet, of zocht ze een excuus om met mij in contact te komen? Ze stuurde me: Mauro, Maxi en ik gaan naar de Eolische Eilanden samen met Gonzalo Bergessio (oud-Sampdoria en -Catania) en zijn vrouw. Waarom ga je niet mee met ons?”

Eenmaal op vakantie sloeg de vonk over. “Toen ik alleen op de 2e etage lag, luisterend naar reggae-muziek, kwam Wanda opeens naast me zitten. Zonder enige schaamte. Op dat moment eindigde haar relatie met Maxi López.” Op het lijf van Icardi sieren inmiddels tatoeages van de namen van de kinderen van López en Wanda, om het allemaal nog wat erger te maken.


In 2016 werd nog maar eens duidelijk dat López niet zo blij is met ‘mister steal your girl’, door voorafgaand aan een wedstrijd een hand te weigeren, en in plaats daarvan naar zijn kruis te grijpen.

Inmiddels is López geen international meer, maar volgens veel Zuid-Amerikaanse media blijft de affaire er nog altijd voor zorgen dat Icardi op het moment suprême dikwijls buiten de boot valt bij de Albicelestes. En wel door de hand van de absolute vedette: Lionel Messi. Hij is namelijk een boezemvriend van López (tussen 2005 en 2007 stonden de twee gezamenlijk onder contract bij FC Barcelona), en zou een uitnodiging voor boeman Icardi geblokkeerd hebben.

‘Het Argentijnse volk houdt wél van Mauro’

De hoofdrolspeler zelf hield zich na de bekendmaking van de WK-selectie door Sampaoli koest en beweerde ‘de keuzes te begrijpen en te respecteren’. Wanda daarentegen deelde een flinke sneer uit, door op Instagram te schrijven dat ‘het Argentijnse volk wél van hem houdt, en hem erbij wil, omdat zij wél weten wie hij echt is’. Mooie teksten die Wanda komende zomer nog vaak op mag dreunen voor een treurende Icardi, die vanuit huis moet gaan aanschouwen hoe zijn Argentinië op jacht gaat naar de derde WK-titel.


Had Icardi in de selectie moeten zitten?

Meest recent

Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

9
9
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

78
78
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

26
26
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

33
33
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

24
24
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

58
58
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

88
88
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

106
106
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

273
273
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

181
181
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

89
89
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

229
229
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

77
77
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

85
85
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

295
295
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

150
150
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

260
260
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

627
627
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

108
108
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

507
507
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

210
210
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

158
158
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

22
22
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

153
153

Meer sportnieuws